Novinky

November 17, 2022

eSports, rušivá síla v sázení

Jakub Svoboda
WriterJakub SvobodaWriter

Není pochyb o tom, že eSports je rušivou silou na scéně sázení. Stále více sázkařů sází na eSports turnaje a události, zatímco bookmakeri se posouvají, aby využili potenciál eSports sázení. Ale velká otázka je, co přinese budoucnost? 

eSports, rušivá síla v sázení

V tomto souhrnu se dozvíte více o infiltraci eSports na scénu online sázení, faktorech podporujících její růst, nejnovějších trendech a další.

Historie sázení eSports sahá až do roku 2014, kdy některé sázkové stránky začaly nabízet sázkové trhy. O eSports však nevědělo mnoho hráčů a někteří sázkaři věřili, že zápasy byly opraveny.

Esports a eSports sázení v číslech

Videohry v posledním desetiletí exponenciálně rostly. Dnes je to jeden z nejrychleji rostoucích trhů, přičemž nedávné studie ukazují, že celosvětový trh eSports měl v roce 2019 hodnotu kolem 957,5 milionu dolarů a v roce 2022 se rozrostl na odvětví s hodnotou 1,08 miliardy dolarů.

A není to jen eSport, který roste; Sázení eSport také zažívá exponenciální růst. Před deseti lety se konverzace točila hlavně kolem toho, co je eSports spíše než jak sázet na eSports. Ale dnes je sázení na eSporty stejně populární jako kdykoli předtím. 

Podle údajů zveřejněných společností Business Research Insights bylo odvětví sázení eSports v roce 2021 oceněno na 9 749 milionů USD a očekává se, že poroste složenou roční mírou růstu (CAGR) 13,7 % a rozkvete na trh s hodnotou 24 190 milionů USD.

Výše uvedené statistiky jasně ukazují, že online sázení eSports je obrovským odvětvím. To vyvolává otázku, co podpořilo sporadický růst sázení eSports? Za náhlým zájmem o eSport mezi sázkaři stojí několik faktorů.

Prvním je skutečnost, že videohry mají obrovskou sledovanost. Nejnovější zprávy naznačují, že do konce roku 2022 bude více než 500 milionů nadšenců eSports. Turnaje také přitahují obrovskou sledovanost, přičemž světová série Free Fire World Series 2021 vede po rekordním počtu 5,41 milionu nejvyšších diváků. Z více než 5 milionů diváků se značný počet věnuje sázení.

Dalším faktorem je dostupnost sázkových operátorů nabízejících sázkové trhy eSports. Na rozdíl od minulosti dnes mnoho sázkařských webů pro elektronické hry nabízí hráčům možnost sázet na špičkové soutěže a turnaje eSports po celý rok. 

Některé jsou renomovanými sázkaři, kteří přidali sázkové trhy eSports, zatímco jiné jsou nové stránky, které se zaměřují pouze na eSporty. Za zmínku také stojí, že některé sázkové společnosti jsou aktivní v ekosystému eSports a sponzorují týmy eSportů.

Je jich také mnoho turnaje a soutěže pořádané po celý rok, takže sázkaři nemohou vynechat sázkové trhy, ať už jde o sázkové trhy Dota 2, Call of Duty, Valorant, League of Legends atd. Tyto turnaje přitahují značné výhry, na které eSports oblečení upírá zrak.

Snad největším aspektem, který formoval odvětví sázení eSports, je pandemie. Poté, co byly živé zápasy zastaveny, aby se zabránilo šíření Covid-19, eSports nyní zaplnil mezeru, protože profesionální sportovci mohli bojovat na dálku.

Budoucnost eSports sázení

Jak již bylo zmíněno, sázení na eSports má světlou budoucnost. Všechny projekce ukazují, že sázení eSports tu zůstane, i když na sázkařské scéně nemůže zastínit tradiční sporty. Ale již převyšuje virtuální sporty. Jaké jsou tedy některé z faktorů, které budou utvářet budoucnost sázení eSports?

Prvním je růst eSportu. Jak eSports neustále roste, roste i eSport sázení. Dalším aspektem, který bude utvářet trh eSports sázení, je partnerství mezi klíčovými hráči v eSportech a provozovateli sázek. Sázkové stránky eSport vyvíjejí inovativní strategie, které je staví na přední řadu turnajů a soutěží eSport.

Bonusy na sázení eSports budou také hrát hlavní roli ve vývoji sázení na eSporty. Chcete-li zůstat před konkurencí, sázkové kanceláře eSports seřaďte lukrativní bonusy a promo akce pro sázející na eSports.

Konkurenční povaha eSportů bude také klíčovým motorem rozvoje sázení na eSporty. Dnes má mnoho fanoušků eSports své preferované eSports týmy, stejně jako týmy v tradičních sportech mají zaryté fanoušky, kteří nejen sledují hru svých týmů, ale také na ně sázejí.

A konečně vývoj, jako jsou kurzy bet-on-your-self, také podnítí růst sázení na eSports, když příležitostní hráči mají možnost vsadit sami na sebe. Funkce živého přenosu přímo ze sázkové stránky také znamenají, že hráči mohou zachytit veškerou akci a dokonce vsadit na živé zápasy. Na druhé straně existují stránky s tipy na sázení eSport nabízející předpovědi zápasů.

Zabalit se

To je vše, přátelé, shrnutí toho, jak se sázení eSports vyvíjelo a jeho trajektorie. V současné době je sázení eSports velkým odvětvím a nejeví známky zpomalení. 

Očekávejte, že toto odvětví v příštích několika letech poroste a bude dominovat možnostem sázení, jako jsou virtuální sporty. Ale v konečném důsledku nemá potenciál zastínit tradiční sportovní sázení.

About the author
Jakub Svoboda
Jakub Svoboda
O

S bystrým porozuměním hraní a hlubokou láskou ke svým českým kořenům Jakub mění krajinu online casinových průvodců tím, že do nich vnáší místní kouzlo a univerzální půvab. Jeho zručná lokalizace přináší srdce České republiky na obrazovku každého hráče.

Send email
More posts by Jakub Svoboda
undefined is not available in your country. Please try:

Nejnovější zprávy

The Epic Crossover: Dragonsteel Brandona Sandersona vstupuje do arény League of Legends
2024-06-04

The Epic Crossover: Dragonsteel Brandona Sandersona vstupuje do arény League of Legends

Novinky