Novinky

February 12, 2024

Objevte okouzlující svět Nightingale: Procedurálně generované fantasy dobrodružství

Jakub Svoboda
WriterJakub SvobodaWriter

Úvod

Jak se řítím vzduchem a rychle se blížím k okraji útesu, začínám litovat svého rozhodnutí použít kartu Trickster. Karta Minor Realm, jedna z mnoha ve Slavíkovi, se zdála podezřelá a nabízela mi, že mě nechá „vyskočit do velkých výšin“, ale byla příliš dobrá, než aby to byla pravda. Taktický úskok od nepřátelského Bound Fae mě teď vidí katapultovat se směrem k moři.

Objevte okouzlující svět Nightingale: Procedurálně generované fantasy dobrodružství

Spojení historie a fantazie

Když to bylo oznámeno, Nightingaleova estetika upoutala pozornost mnoha. Jeho fantasy světy s plynovými lampami, zvláštní stvoření a hranaté postavy ve viktoriánském stylu se širokými rameny a malými boky činí toto kooperativní PvE dobrodružství vynikající mezi množstvím her o přežití, které právě vidíme. I když Nightingale rozhodně vypadá jedinečně, je to naprostá hloubka světa, díky které vyniká nejvíce.

Sloučení historie skutečného světa, literárních vlivů a alternativní reality vytvořené společností Inflexion Games, Nightingale vás uvidí, jak se procházíte fantastickým světem, který zahrnuje pohádky a folklór, které známe, skutečné historické postavy a, nějak slavná jména z klasických románů. Na své cestě přijímáte questy od Victora Frankensteina a Nellie Blyové a potkáváte bájná stvoření připomínající ty z dětských pohádek.

Svět slavíka

Vzhledem k tomu, že pochází od vývojáře, který ubytuje veterány ze studií jako BioWare, neměl by to být velký šok – budování světa je jejich chlebem a máslem. Ti, kteří přešli z BioWare na Inflexion, pokryli širokou škálu žánrů: sci-fi s Mass Effectem, středověkou fantasy s Dragon Age a dokonce fantasy bojových umění s Jade Empire. Stavění hry v prostoru „současné historické fantasy“ je tedy zaujalo.

Výsledkem je krásný svět, i když drsný na okrajích, se spoustou známých survival prvků, jako je crafting, lov a rybaření, ale také neustálý pocit, že nevíte, co je za rohem.

Procedurálně generované říše

Není to jen Nightingalův kouzelný Faes, který zde kouzlí – v zákulisí je také nějaké upřímně nepochopitelné čarodějnictví.

Nightingaleův „svět“ je postaven na dedikovaném serveru Inflexion a skládá se z bezpočtu procedurálně generovaných Realms. Tyto říše vytvoříte kombinací karty Biome s kartou Major na portálu. Karta Biome určuje terén, zatímco karta Major ovlivňuje, které NPC, body zájmu a další klíčové prvky se v tomto světě objeví. Jinými slovy, existuje spousta kombinací, které můžete sestavit, přičemž každá z nich má za následek sféru, kterou ani vývojáři nedokážou předvídat.

Jak postupujete, sbíráte a vyrábíte další karty říše, což vám umožňuje vytvářet nové kombinace. Chcete věci ještě více okořenit? Použijte Minor kartu v Transmuteru ke změně aspektů říše, ve které se právě nacházíte, v reálném čase. Můžete zahrát kartu, která pohltí svět nekonečnou nocí, ale zvýší vaši magickou sílu, nebo kartu, která zvýší vaše poškození, ale tíží vás. S těmito kartami je vždy nějaký háček – jak mě naučil Trickster.

Průvodce v Realmwalking Rabbit Hole

Může to znít ohromující, ale máte průvodce, který vám pomůže zajistit, že se v králičí noře neztratíte. Puk, zlověstně vypadající Fae, si stanovuje cíle, které jsou užitečné zejména na začátku, když se snažíte vyrovnat se Nightingalem. Jak postupujete, sbíráte další questy od NPC, ale vždy máte možnost to všechno vyhodit a vydat se na procházku po realmwalku. Hledejte s přáteli bájná stvoření, postavte působivé panství bez omezení umístění, dokončujte hádanky Bastille nebo sbírejte ozvěny naděje, které dotvářejí tradici samotného Nightingalea. Je tu spousta věcí, které je třeba udělat, a problém je rozhodnout se, na co se zaměřit jako první.

Předběžný přístup a hodnota

Vzhledem k tomu, že Nightingale vstupuje do předběžného přístupu teprve 20. února, to, co je zde nabízeno, je velmi působivé, ale rozhodně potřebuje vypilovat. Inflexion plánuje úplné spuštění devět až 12 měsíců po vydání s předběžným přístupem, přičemž prvotním cílem bylo „stabilní spuštění“ a vyřešení všech „naléhavých problémů“ před řešením aktualizací, nového obsahu, vylepšení a herních systémů.

Možná vás zarazí, že Nightingale stojí 29,99 $ v předběžném přístupu, což je téměř cena plné hry, ale Flynn zdůrazňuje, že nabídka hodnoty v této cenové hladině je pro studio klíčová – něco, co podle něj nedělají všechny hry.

Z osmi až devíti hodin, které jsem s Nightingalem strávil, mohu s jistotou říci, že za svou cenu nabízí spoustu, i když to chce trochu práce. Během hraní jsem sotva poškrábal povrch a byl jsem neustále lákán mimo vyšlapanou cestu, abych se ukryl před smrtícími kroupami, prozkoumal skryté jeskyně (s rozzlobenými medvědy uvnitř) a hledal zdroje k výrobě nového zařízení a budování svého panství. Pokaždé, když jsem se pokusil odloupnout, byl jsem očarován, abych udělal ještě jeden úkol. Připravuje se tu něco magického a já se nemůžu dočkat, až uvidím, jak to dopadne.

About the author
Jakub Svoboda
Jakub Svoboda
O

S bystrým porozuměním hraní a hlubokou láskou ke svým českým kořenům Jakub mění krajinu online casinových průvodců tím, že do nich vnáší místní kouzlo a univerzální půvab. Jeho zručná lokalizace přináší srdce České republiky na obrazovku každého hráče.

Send email
More posts by Jakub Svoboda
undefined is not available in your country. Please try:

Nejnovější zprávy

The Epic Crossover: Dragonsteel Brandona Sandersona vstupuje do arény League of Legends
2024-06-04

The Epic Crossover: Dragonsteel Brandona Sandersona vstupuje do arény League of Legends

Novinky