Novinky

February 13, 2024

Přepracování Delibird's Present: Transformace do podpůrného Pokémona

Jakub Svoboda
WriterJakub SvobodaWriter

Delibird, maskot obchodů Delibird Presents v regionu Paldea, si získal oblibu v Pokémon Scarlet and Violet. Navzdory své roztomilé a velkorysé povaze však Delibird postrádá životaschopnost na bojišti. Se slabými statistikami a nežádoucími schopnostmi je Delibirdův charakteristický tah, Present, jeho největší nevýhodou.

Přepracování Delibird's Present: Transformace do podpůrného Pokémona

Problém se současností

Present je pohyb založený na RNG, který může cíl buď léčit, nebo poškodit. V bitvě, kde je cílem vyřadit protivníky, je použití pohybu, který by je potenciálně mohl vyléčit, kontraproduktivní. Kromě toho je základní síla Present také závislá na RNG, přičemž nejvyšší šance, že bude mít nízkou základní sílu 40. Díky tomu je Present celkově neefektivní tah.

Potenciál přepracování

Zajímavé je, že Delibird sdílí schopnost léčit nebo udělovat poškození s Pollen Puff, což je tah, který je vysoce efektivní v kompetitivní hře. Na rozdíl od Presentu Pollen Puff vždy léčí spojence a poškozuje protivníky základní silou 90. Tento návrh přepracování AndyLaVGC na X (dříve Twitter) navrhuje, aby Delibird's Present fungoval podobně jako Pollen Puff.

Přeměna Delibirda na podpůrného pokémona

Pokud by byl Present přepracován tak, aby léčil spojence, Delibird by se mohl stát cenným podpůrným Pokémonem. V kombinaci s dalšími pohyby jako Icy Wind, Tailwind, Fake Out a Haze by Delibird mohl vynikat v podpoře svého týmu spíše než být útočnou silou. Jeho špatné obranné statistiky by však stále omezovaly jeho potenciál. Delibird by mohl najít místo v týmu se sněhovou tematikou s Aurora Veil nebo potenciálně těžit z evoluce a použití Eviolite.

Logika za přepracováním

Navrhované přepracování Přítomnosti je v souladu s konceptem dávání dobrých dárků spojencům a méně žádoucích dárků nepřátelům. Tato logika měla být implementována, když byly v Gen III zavedeny dvojité bitvy. Bohužel, Delibird je stále zatížen podprůměrným podpisem, nežádoucími schopnostmi a slabými statistikami. Doufáme, že Delibird bude v budoucnu dostávat buffy pro zlepšení jeho životaschopnosti a užitečnosti.

About the author
Jakub Svoboda
Jakub Svoboda
O

S bystrým porozuměním hraní a hlubokou láskou ke svým českým kořenům Jakub mění krajinu online casinových průvodců tím, že do nich vnáší místní kouzlo a univerzální půvab. Jeho zručná lokalizace přináší srdce České republiky na obrazovku každého hráče.

Send email
More posts by Jakub Svoboda
undefined is not available in your country. Please try:

Nejnovější zprávy

The Epic Crossover: Dragonsteel Brandona Sandersona vstupuje do arény League of Legends
2024-06-04

The Epic Crossover: Dragonsteel Brandona Sandersona vstupuje do arény League of Legends

Novinky