Nejoblíbenější bookmakery eSportů v Rusko

Sázení na esporty vzkvétá v mnoha částech světa. Zatímco někteří nezkušení sázkaři se stále potýkají s touto formou hazardu, zdá se, že většina Rusů ji díky letitým zkušenostem pochopila.

Jedním z faktorů, které přispívají k popularitě sázení na esporty v Rusku, je dostupnost špičkových webových stránek pro sportovní sázení. Většina z nich je dobře známá hráčům z této země, protože nabízejí funkce, které hledají.

Nejoblíbenější bookmakery eSportů v Rusko

Příklady těchto vyhledávaných aspektů zahrnují:

 • Poskytování více platebních metod, včetně místních
 • Dostupnost mnoha jazyků, včetně ruštiny, angličtiny, turečtiny, němčiny a francouzštiny
 • Spolehlivý zákaznický servis charakterizovaný uctivými, vyškolenými, citlivými a trpělivými agenty, kteří jsou vždy k dispozici ruským sázkařům.
 • Různé typy věrnostních programů a bonusů pro sázející na esporty
 • Různá bezpečnostní opatření na ochranu citlivých informací sázkařů na esporty, jako jsou jména, e-mailové adresy a bankovní údaje

Pokud má ruský sázkař to štěstí a dostane se na sázkařskou webovou stránku s těmito funkcemi, měl by toho dobře využít. Existuje mnoho zajímavých výhod, jako je užitečná zábava, svoboda sázet na více esportovních her a přímost. Sázení na esporty také učí sázkaře praktickým životním dovednostem, jako je rozhodování.

Section icon
Historie sázení na esporty v Rusku

Historie sázení na esporty v Rusku

Hazardní hry byly v Rusku v letech 1928 až 1989 nezákonné, což znamená, že sázení na esporty bylo tehdy neslýchané. Na začátku 90. let již vývojáři začali vytvářet videohry, ale v této zemi nebyly populární až do konce 90. let. Pak je začali hrát někteří Rusové na svých osobních počítačích, z nichž některé byly dovezeny ze zemí jako Japonsko, Čína a Spojené státy.

Informace o novém typu videoher poskytujících nesrovnatelné vzrušení se rychle rozšířily. Brzy se hráči shromáždili několikrát týdně, aby hráli až do noci.

V roce 2001 se Rusko zapsalo do historie tím, že se stalo první jurisdikcí na světě, která uznala eSports jako sport, na který mohli sázející legálně sázet.

Ruský průmysl esportů čelil během svého vzniku mnoha výzvám. Vládní cenzura a nedostatečné finance způsobily, že sázkaři zde mohli sázet na elektronické sporty na tehdejším trhu. Někteří sázkaři navíc plně nechápali, co sázení na konkurenční videohry obnáší, a přinutili je tuto činnost držet zpátky. Opět platí, že webové stránky pro sportovní sázení poskytující esport trhy pro sázkaře v Rusku byly omezené. Museli tedy prozkoumat těch pár dostupných.

Historie sázení na esporty v Rusku
Esports v současnosti v Rusku

Esports v současnosti v Rusku

Současný humbuk esportů v Rusku je neuvěřitelný. Od začátku roku 2022 je to jediná forma sázení, kterou si Rusové mohou legálně dopřát. Většina z nich to vnímá jako masivně zábavnou činnost a nemýlí se. Nic se nevyrovná bujarosti, která přichází se sledováním konkrétního esportového turnaje online. Je to ještě příjemnější, když tým nebo hráč vsadí na výhru.

Na rozdíl od let minulých jsou nyní ruští sázkaři o sázení na esporty více informovaní. Vědí, že člověk musí těmto videohrám porozumět, aby se na ně skvěle bavil. Naštěstí je na internetu spousta cenných informací o elektronických sportech. Ještě povzbudivější je, že amatéři se mohou před sázením na konkrétní esport poradit s odborníky. To jim umožňuje přístup k užitečným tipům, jak sázet a co mohou udělat pro zlepšení kvality svých sázkových zkušeností.

V ideálním případě se od dnešních hráčů očekává, že vyberou nejlepší ruské sázkové stránky na esporty, které nabídnou tituly, na které chtějí vsadit, a skvělé kurzy. Mají štěstí, protože seznam těchto platforem je delší než na začátku 21. století. To jim dalo tolik potřebnou svobodu objevovat mnoho webových stránek pro sportovní sázení, dokud nenajdou ty, které poskytují zážitky, po kterých touží.

Esports v současnosti v Rusku
Budoucnost sázení na esporty v Rusku

Budoucnost sázení na esporty v Rusku

Trh s esportovými sázkami v Rusku má hodnotu miliard a v budoucnu bude pravděpodobně oceněn mnohem vyšší částkou. Počet hráčů ochotných nalít peníze do sázení na tyto konkurenční videohry se s přibývajícími dny zvyšuje. Další značky sportovních sázek také vítají Rusy, čímž dláždí cestu pro větší skupinu sázkařů na esporty.

Různé platformy sociálních médií nepochybně přispěly k popularizaci sázení na esporty v Rusku a budou i nadále. Jedním z nich je YouTube, který umožňuje sázkařům sledovat hráče streamující jejich oblíbené esporty. Informuje je také o nadcházejících turnajích a nejzkušenějších hráčích esportu, na které si dát pozor.

Většina sportovních sázkových společností obsluhujících Rusko má příležitost v nadcházejících letech prosperovat. Ale musí hrát správně a nabízet ty nejlepší služby, aby přilákali co nejvíce hráčů. Kromě toho tyto značky také potřebují vyvinout účinné strategie, jak se vypořádat s výzvami, kterým toto odvětví právě teď čelí. Například někteří sázkaři v Rusku potřebují zvýšit svou reklamní hru, aby o nich sázkaři věděli. Při tom musí dodržovat zákony země týkající se hazardních her.

Budoucnost sázení na esporty v Rusku
Jsou kasina v Rusku legální?

Jsou kasina v Rusku legální?

V roce 2009 ruská vláda zakázala veškeré offline hazardní hry, kromě čtyř oblastí (zóny Kaliningrad, Altaj, Primorsky a Krasnodar). To znamenalo, že každý Rus, který byl přistižen při sázení na sport nebo hraní kasinových her v hernách mimo tyto oblasti, mohl čelit právním důsledkům.

Je důležité poznamenat, že ruská vláda má zájem najít provozovatele hazardních her, kteří nabízejí své služby nelegálně. Jeho přísná omezení se však stěží dotýkají jednotlivých sázkařů, z nichž většina má ráda online hazardní hry. Obvykle navštěvují offshore sázkové platformy esportů pomocí VPN a dalších služeb blokujících IP, aby se registrovali a sázeli na různé elektronické sporty. Vzhledem k tomu, že tito mezinárodní bookmakeri nebyli zablokováni, mohou sázkaři bez námahy převádět peníze na a ze svých sázkařských účtů.

Online hazardní hráči v Rusku jsou opatrní při výběru bookmakerů, u kterých se zaregistrují, hlavně proto, že vědí, že když se věci zvrtnou, jejich vláda jim nemůže pomoci. Častěji než ne, neustále analyzují zabezpečení bookmakera, než se zaregistrují. To zajišťuje, že jejich bankrolly jsou v bezpečí, když sázejí na esporty se skutečnými penězi. Pokud využívají propagační akce, kontrola bezpečnostních protokolů platformy jim zajistí bezpečné výběry.

Jsou kasina v Rusku legální?
Legislativa esportů v Rusku

Legislativa esportů v Rusku

Sázkové operace na esporty v Rusku upravují různé zákony. Pro začátek by poskytovatelé offline hazardních her měli působit pouze ve čtyřech zónách stanovených vládou. Nesmí obsluhovat sázkaře mladší 18 let ani zaměstnávat zaměstnance mladší než tento věk.

Ruská vláda rovněž očekává, že provozovatelé hazardních her nabídnou odpovídající zabezpečení pro své zaměstnance a sázkaře navštěvující jejich prostory. Musí se jednat o investiční projekty, které by neměly být ve zdravotnických střediscích, vzdělávacích zařízeních, nedokončených budovách, tranzitních stanicích, dočasných stavbách a nemovitostech rezidenčních fondů.

Ruský zákon vyžaduje, aby kanceláře sázkových kanceláří poskytovaly spolehlivé služby zákazníkům, což by mělo být minimálně 800 metrů čtverečních. Společnost může v tomto regionu instalovat výherní automaty, aby vyhověla sázkařům na esporty, kteří si je chtějí zahrát. Mělo by obsahovat minimálně deset stolů.

Zajímavé je, že sázení na esporty je v Rusku legální, přestože jsou zde online hazardní hry nezákonné. Jak je tohle možné? Sázení se skiny (digitálními předměty) nelze zařadit do klasického online hazardu, který je v této zemi v rozporu se zákonem. Vytváří šedou zónu, kterou ruští nadšenci esportu využívají ke sázkám na konkurenční videohry, jako je Counter Strike: globální útočné.

Sázkové akce v Rusku

V roce 2006 byl přijat federální zákon č. 244-FZ, díky kterému jsou všechny online sázkové platformy v Rusku nezákonné. Sázkové společnosti v této jurisdikci reagovaly odlišně. Zatímco někteří se přestěhovali do jiných zemí a pokračovali v poskytování služeb v oblasti hazardních her, jiní byli nuceni zavřít obchod nebo se přeměnit na jiné typy podniků.

Několik značek, které se rozhodly působit z jiných částí světa, dodrželo zákon a přestalo Rusy vítat. Většina z nich však stále umožňuje těm druhým se u nich zaregistrovat.

V roce 2012 ruský nejvyšší soud pověřil regulační orgán známý jako „Roskomnadzor“, aby vystopoval všechny nelegální sázkové platformy. To byla jedna z vládních strategií, jak dohlédnout na to, aby v zemi neprobíhaly žádné online hazardní hry. Soud také uložil všem poskytovatelům internetu za úkol zablokovat sázkové platformy zahrnující Rusy.

Ale to bylo proti jejich politice, takže to většina z nich odmítla udělat. Vláda byla rozhořčena a dala jasně najevo, že poskytovatelé internetu porušující tento zákon přijdou o licence.

Roskomnadzor nepochybně vždy dbal na zákaz sázení na esporty v Rusku. Před několika lety došlo k omezení webových stránek jako csgo.tm, csgofast.com a skingames.co, které sloužily ruským sázkařům.

Legislativa esportů v Rusku
Oblíbené hry ruských hráčů

Oblíbené hry ruských hráčů

Mezi hlavní důvody, které Rusy přitahují online sázení na esporty je spousta titulů, na které se dá vsadit. Dokonce je baví hry, protože jsou jednoduché, se vzrušujícími tématy a špičkovým designem.

Podívejte se na některé žánry videoher, na které dnes Rusové sázejí:

 • Strategické hry v reálném čase: Starcraft, Věk říší, a Válečné řemeslo.
 • Karetní hry: Magic: The Gathering Arena, Hearthstone, a Shadowverse.
 • Multiplayer Online Battle Arena (MOBA) tituly: Heroes of the Storm, League of Legends, Hrdinové Newerthu, Obrana Antiků, Dota 2, Svár, Smite, Zpupnost, a Heroes Evolved.
 • Závodní tituly: Motokárový jezdec, Série esportů Formule 1, Projekt CARS, a Trackmanie.
 • Střelci z první osoby: Udatný, Counter-Strike série, Halo série, Osud, Rainbow Six: Siege, Overwatch, Zemětřesení, Série Call of Duty, Special Force II, Bojiště, a Lék proti bolesti.
 • Bojové hry: pouliční rváč, Zabijácký pud, Tekken, a Super Smash Bros. Ultimate.
 • Battle Royale hry: Apex Legends, Fortnite, Minecraft, PlayerUnknown's Battlegrounds, Z1 Battle Royale, a Battlegrounds Mobile Indie.

Většina z těchto eSport her má svůj podíl nadšenců v Rusku, ale Counter Strike: globální útočné a Dota 2 mít přední místa. Ukázala také data ze Statista _World of Tanks_ měl nejvyšší počet fanoušků v této zemi v roce 2019, ale to se mohlo během několika posledních let změnit.

Oblíbené hry ruských hráčů
Platební metody v Rusku

Platební metody v Rusku

Ruští sázkaři rádi sázejí na esporty se skutečnými penězi, protože je snadné financovat jejich sázkařské účty a přijímat výplaty. Některé z místních systémů, které mají k dispozici, jsou QIWI, WebMoney, Mir, Sberbank Online, MegaFon a YooMoney (dříve známé jako Yandex Money).

Ale hazardní hráči se neomezují pouze na tyto. Mezi mezinárodní platební metody, které mohou využít, patří:

 • Vízum
 • Mastercard
 • PayPal
 • Kryptoměna (Bitcoin, Litecoin, Ethereum)
 • Bankovní převody
 • Neteller
 • Skrill
 • AstroPay

Ruští hráči by měli pochopit, že ačkoliv většinu těchto metod vkladu/výběru lze snadno použít, nefungují stejným způsobem. To znamená, že proces financování jejich sázkových účtů nebo autorizace výběrů se může lišit v závislosti na systému, který se rozhodnete použít.

Například, když sázkař vloží peníze u Skrill, hotovost se může během několika sekund projevit na jeho sázkařském účtu na esporty. Tato digitální peněženka je známá svými okamžitými převody. Ale to nemusí být případ, když používají bankovní převod. Tento způsob platby přichází s dobou zpracování až tři dny, v závislosti na přesunuté hotovosti a sázkové platformě esportů, která je obdrží. Pokud hráč postrádá trpělivost nebo doufá, že vsadí na konkrétní esportový turnaj ve stejný den, kdy vloží vklad, bankovní převod mu nevyhovuje.

Platební metody v Rusku
FAQ

FAQ

Kolik platebních metod mohou sázející na esporty v Rusku použít k vkladu u svých oblíbených bookmakerů?

Platební systémy, které mohou Rusové využít k financování svých sázkových účtů na esporty, nejsou nijak omezeny. Patří mezi ně místní a mezinárodní, jako jsou QIWI, WebMoney, PayPal a Skrill.

Jaká je nejlepší webová stránka pro sázení na esport v Rusku?

Nejlepší sázení na esporty v Rusku závisí na sázkaři a jeho jedinečných potřebách. Například, pokud chcete vsadit na eSport hry jako Hearthstone a Volání povinnosti, ideální web pro ně poskytuje tyto trhy.

Je bezpečné sázet na esporty v Rusku?

Ano, je bezpečné vsadit na různé typy elektronických sportů v Rusku, protože jeho vláda již tuto činnost prohlásila za legální. Sázkaři však také musí převzít iniciativu, aby zajistili, že nic neohrozí jejich bezpečnost. Mohou to udělat výběrem legálních platforem s protokoly zabezpečení nejvyšší úrovně.

Měli by amatérští hráči vsadit na esporty v Rusku?

Ano, začínající esportoví hráči v Rusku mohou vsadit na své oblíbené eSport hry. Ale vždy by se na to měli připravit předem. Vynikající strategií, jak toho dosáhnout, je rozsáhlý průzkum videohry, na kterou chtějí vsadit. Výběr renomované platformy s mnoha pozitivními recenzemi je také nejlepší, aby se zabránilo podvedení.

Využívají sázkové webové stránky esportů v Rusku propagační akce?

Ano, téměř všechny platformy pro sázení na esporty v Rusku poskytují sázkaři lákavé nabídky, které si mohou nárokovat.

FAQ