The most popular esport tournaments

Elektronické sporty, běžně esporty, existují od 70. let 20. století. Tyto hry se však rozběhly teprve v 90. letech, než explodovaly v roce 2000. Esportovní hraní se vyvinulo z neformální zábavy mezi přáteli k profesionálnímu sportu. Po pravdě řečeno, esportovní turnaje existují stejně dlouho jako videohry. 

Krása hraní esportových her vždy spočívala v soutěži, přičemž prvními turnaji byly malé místní soutěže, které využívaly formát hry „head-to-head“. Co je to turnaj v esportech? To znamená, že hráči soutěží v konkrétní hře po stanovenou dobu. V každém turnaji soutěží jednotliví hráči nebo týmy podle přesně definovaného formátu.

Nejoblíbenější esports ligy a turnajeDalší velké esportovní událostiNejlepší hráči a týmyJak a kde sázet na esportový turnaj
The International

První ročník turnaje se konal v roce 2011 s prize poolem 1 600 000 $. Ta byla zvýšena na 2 874 380 $ v roce 2013 a 40 018 195 $ v roce 2021, což znamená, že od počáteční první ceny vzrostla na více než 25násobek. Zde je souhrn cenového fondu pro každý rok.

Zobrazit více…
PGL CS:GO Major

V roce 2021 pořádal PGL Major Stockholm aka PGL svůj šestnáctý Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) Championship ve Stockholmu ve Švédsku. Od 26. října do 7. listopadu 2021 se dvacet čtyři týmů kvalifikovalo do soutěže v Avicii Areně prostřednictvím regionálních žebříčků. S prize poolem 2 000 000 $ je tato událost prvním majorem a jedním z prvních esportových šampionátů od začátku pandemie. 

Zobrazit více…
League of Legends World Championship

Esport ligy turnajů se v dnešní době staly tak populární. Proto je dnešní seznam esportových turnajů dlouhý. Ale přímo na vrcholu těchto eSport šampionátů je mistrovství světa League of Legends. Mistrovství světa v League of Legends, jednoduše známé jako Worlds, pořádané Riot Games, je každoroční profesionální turnaj, který spojuje nejlepší týmy League of Legends (LoL), aby na konci každé sezóny soutěžily o titul. 

Zobrazit více…
Overwatch League

Overwatch vstoupila na trh v roce 2016 jako týmová střílečka pro více hráčů, kterou Blizzard Entertainment vytvořil a vydal. Hra přiřadí každého hráče do jednoho ze dvou týmů. Každý tým má šest hráčů ze seznamu herních postav nebo „hrdinů“. Každý hrdina se do hry zapojí s odlišnými schopnostmi, které týmu pomáhají plnit cíle na mapě.

Zobrazit více…
DreamHack Tournaments

DreamHack od listopadu 2012 spolupracuje s Major League Gaming (MLG) a Electronic Sports League (ESL), aby pomohla dosáhnout růstu a expanze herních trhů v Severní Americe a Evropě. Tyto spolupráce zahrnují mimo jiné věci jako univerzální hodnocení a jednotné konkurenční rámce.

Zobrazit více…
PUBG Global Championship

Existuje jen málo esport online turnajů větších než PUBG Global Championship. Vítá nejlepší hráče z free-to-play hry Battle Royale. Tento titul zaznamenal obrovský úspěch na mobilních zařízeních. Turnaj se však hraje pouze na PC. Je to hlavně proto, že PUBG Mobile Club Open (PMCO) již nabízí platformu pro mobilní hráče. PUBG Corporation pořádá PGC každoročně.

Zobrazit více…
Call of Duty League

Zápasy v esportových šampionátech se skládají z mapového formátu nejlepšího z pěti. Pro každý tým je potřeba minimálně 7 hráčů a maximálně 10 hráčů. Hardpoint, Search & Destroy a Domination jsou tříherní režimy používané v každém zápase. Herní režimy Hardpoint, Search & Destroy a Domination se používají k hraní prvních tří map střetnutí. Herní režim Hardpoint se používá pro čtvrtou mapu, zatímco režim Search & Destroy se používá pro pátou.

Zobrazit více…
Six Invitational

Shromáždění 19 týmů, které se utkají ve dvojitém vyřazovacím, meziregionálním turnaji. Organizátoři akce navýšili počet turnajových zápasů. Družstva jsou rozdělena do dvou skupin podle nasazení. Účastníci sehrají dohromady 81 zápasů rozdělených mezi čtyři regiony na pódiu. 8 nejlepších týmů z každé skupiny postupuje do play-off.

Zobrazit více…

Arena World Championship

Nejoblíbenější esports ligy a turnaje

Nejoblíbenější esports ligy a turnaje

Existují různé typy herních turnajů. Pravidla a formáty se výrazně liší, ale příslušné DNA zůstávají vesměs identické. Každý druh turnaje má přitáhnout specifické publikum a poskytnout jedinečný zážitek hráčům, fanouškům a dokonce i sázkařům.

Ať už se jedná o místní armaturní esportovní ligu nebo profesionální turnaj, esportovní turnaje mohou trvat několik hodin nebo několik dní, v závislosti na povaze hry. Turnaje obvykle využívají přímočarý systém, při kterém hráči nebo týmy postupují po každém vítězství, dokud není určen vítěz.

Jaké jsou nejoblíbenější esport turnaje? Lidé, kteří sázejí na herní turnaje, jsou často překvapeni tím, jak se esportové soutěže v posledních letech vyvinuly, zejména ty, které si dlouhou dobu nevěnovaly pozornost.

Úspěch dosažený v esportovní hry se do značné míry inspiroval velkými turnaji a masivními výhrami s nimi spojenými. To znamená, že zde jsou některé z nejpopulárnějších esportových turnajů z hlediska sledovanosti a cenového fondu.

Mezinárodní – Dota 2

International je bezesporu jedním z největších esportových turnajů, co se týče prizepoolu i sledovanosti. Mezinárodní má každý atribut jako jeden z největších esportových šampionátů.

Pořádá Valve, majitelé a tvůrci Hra Dota 2, tento turnaj s 18 týmy si udržel svou popularitu na nejvyšší úrovni od roku 2013. International je turnaj pouze pro pozvané hráče, kde se vyžaduje, aby hráči bojovali v regionálních turnajích nebo na okruhu Dota Pro Circuit, aby měli šanci zavolat. -nahoru.

Podle statistiky.com vyplatil tento turnaj v sezóně 2018/2019 na odměnách šílených 34 milionů dolarů, přičemž vítězný tým si odnesl přes 18 milionů dolarů. Sezóna 2020 se bohužel po pandemii COVID-19 neuskutečnila. Výherní fond pro rok 2021 činí více než 40 milionů dolarů.

CS: GO Major Championship

The Counter Strike: globální útočné (CS: GO) Championship je bezpochyby nejpopulárnější a největší CS: GO turnaj. Tato událost zahrnuje 24 týmů, které bojují o hlavní cenu. Tým Astralis je aktuálním šampionem tohoto turnaje, když vyhrál poslední tři šampionáty. Turnaj měl v předchozích pěti letech prize pool 1 milion $. Nicméně v roce 2021 se prize pool zdvojnásobil na $2,000,000.

Mistrovství světa League of Legends

Mistrovství světa League of Legends (LoL) bylo zahájeno v roce 2011 a bezesporu je jedním z hlavních esportových turnajů pod sluncem. Stejně jako International je provozován Riot Games, které vyhrály hru. Tento turnaj je bezpochyby největší a nejoblíbenější League of Legends turnaj po celém světě.

Tento turnaj je známý především svými intenzivními a dramatickými zápasy, přičemž soutěž je pro hráče i fanoušky emotivní. Mistrovství světa v LoL obsahuje některé z nejlepších hráčů LoL vybraných z regionálních soutěží. Nedávno skončené mistrovství v roce 2021, které se konalo na Islandu, přineslo vítězi 2 225 000. Letošní prize pool má stejnou hodnotu jako loňská událost, ale distribuce ještě nebyla oznámena.

Overwatch World Cup (OWWC)

OWWC je každoroční esportový turnaj pořádaný Blizzard Entertainment, Overwatch's vývojář. Tato událost začíná ve velkém stylu, Blizzard vybírá nejsilnějších 24 týmů na celém světě na základě jejich průměrného hodnocení dovedností. Všechny země jsou poté rozděleny do skupin, kde začíná soutěž.

Tato hra má obrovskou přitažlivost. Tady je kicker, fanoušci mají vzácnou šanci vybrat si trenéry svého týmu. Zapojení fanoušků do výběru sestavy je nepochybně skvělý způsob, jak dostat fanouškovskou základnu do akce. V minulosti tato akce přilákala více než 300 000 diváků. Pokud jde o prize pool, v roce 2019 vyhrál tým USA a odnesl si 90 000 $. Mistrovství světa ve fotbale 2022 je stanoveno na listopad 2022, ale cenový fond je ještě oficiálně oznámen.

Nejoblíbenější esports ligy a turnaje
Další velké esportovní události

Další velké esportovní události

Světový pohár FIFAe

FIFA je velmi populární videohra a patří mezi nejprodávanější hry všech dob. Nedávno uzavřená Výzva FIFA 21 je nejsledovanější událostí EA poté, co nasbírala celkovou dobu sledování jeden milion hodin. Všechny série EA Sport jsou vyvrcholením hlavní události, FIFAe World Championship, kde se účastní 32 nejlepších hráčů z celého světa bojujících o prize pool 500 000 $.

Call of Duty (CoD) liga

The CoD liga je bezpochyby vrcholem hry Call of Dugamingrts. Přestože se odehrálo několik turnajů CoD, liga CoD je relativně nová, byla založena v roce 2020. Tento turnaj se koná několik měsíců a vystupují v něm nejlepší hráči esportu sWorld's the World. Série CoD 2021 nabídla masivní prize pool ve výši 5 milionů dolarů, přičemž šampion playoff si připsal 1,2 milionu dolarů.

PUBG Global Championship

The PUBG Global Championship je největší událostí v kalendáři PUBG eSports. Tento mezinárodní turnaj zve nejlepší světové týmy PUBG. Série 2021 se konala v Jižní Koreji a vyhrál ji čínský tým NewHappy a vyhrál 1,3 milionu dolarů. Pozoruhodné je, že celková finanční odměna za soutěž byla lehce přes 2 miliony dolarů.

Sportovní liga elektroniky

The Electronic Sports League (ESL) je konglomerát různých esportových týmů vlastněných a provozovaných pod stejným názvem. Turnaj se hraje ve čtyřech hlavních divizích, včetně:

  • Hra ESL
  • ESL National Championship: Kvalifikační turnaj omezený zeměpisnou polohou
  • ESL Pro Tour: Okruhová událost se třemi tituly (CS: GO, Warcraft III a StraCraft II)
  • ESL One

Ze všech turnajů ESL má ESL One Series největší prize money, s více než 12,5 miliony dolarů sdílenými ve více než 60 turnajích.

Další velké esportovní události
Nejlepší hráči a týmy

Nejlepší hráči a týmy

Kdo jsou nejlepší týmy a hráči esportů ve světě? Jaké jsou nejlepší týmy? Zodpovědět kteroukoli z těchto otázek mohl být před deseti lety přitažený sen. Během posledních několika let se některým hráčům a týmům podařilo stát mezi davem.

Hráči

V průběhu let mnoho hráčů nasbíralo miliony vítězstvím v některých z největších esportových turnajů a událostí. Je zajímavé, že některé zůstaly v průběhu let konzistentní. Zde jsou někteří z nejlepších hráčů esportů z celého světa.

Falešný: Skutečné jméno, Lee, Sang Hyeok, je zdaleka nejvíce vyznamenaným hráčem eSports, protože je jedním ze dvou lidí, kteří vyhráli Mistrovství světa v LoL. Vyhrál také několik profesionálních titulů, včetně All-Star Paris 2014, Mid-Season Invitations v letech 2016 a 2017 a IEM World Championship v roce 2015.

Dostat_Že jo – Skutečné jméno, Christopher Alesund, je považováno za nejlepšího hráče CS:GO, který zdobí hru, a nasbíral četná přední umístění na mezinárodních herních turnajích.

Mezi další vynikající hráče patří: Blikat (Lee, Young Ho) a f0rest (Patrik Lindberg)

Týmy

Některé týmy byly v průběhu let vynikající, pokud jde o týmové sporty. Zde jsou některé z nejvíce zdobených týmů eSports na světě.

  • Virtus.pro
  • Fnatic
  • Zlí géniové
  • OG
  • Team Liquid
  • Astralis
Nejlepší hráči a týmy
Jak a kde sázet na esportový turnaj

Jak a kde sázet na esportový turnaj

Jak se sází na esporty?

Tato otázka se objevuje často. I když existují určité rozdíly mezi esporty a tradičními sporty, v sázení není mnoho rozdílů. Stejně jako u sportovních sázek je znalost turnaje klíčová pro informovaná rozhodnutí.

Každý sázející na eSports by měl začít tím, že porozumí hře, než začne zkoumat žánr nebo turnaj. Hráči musí začít tím, že se seznámí s hráči, týmy a povahou hry. Sázení by nemělo být těžké. Premisa sázení eSports je jednoduchá: vyberte si tým nebo hráče, který má největší šanci vyhrát zápas nebo turnaj, a rozhodněte, který kurz představuje nejlepší hodnotu.

Kde sázet na esporty?

S mnoha sázkovými kancelářemi, které dnes pokrývají eSports události, fanoušci eSportu neustále hledají nejlepší online sázkové stránky esportů. Každý bookmaker musí být v určitém smyslu jedinečný. Než propadnou lákavým pobídkám a nabídkám peněz zdarma, měli by se hráči také hlouběji podívat na různé faktory, jako je stav licencí, pověst, platební metody, pokrytí turnajů eSports a řada sázkových trhů. Nejlepší online sázkové stránky eSport by měly být v zásadě ty, které komplexně řeší potřeby sázkařů.

Jak a kde sázet na esportový turnaj