Novinky

November 1, 2023

TI12 Dota 2 Championship: sledovanost, výkon hráče, preference hrdinů a cenový fond

Jakub Svoboda
WriterJakub SvobodaWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

International 2023 (TI12) Dota 2 Championship nedávno skončil a je čas ponořit se do některých zajímavých statistik. V tomto článku prozkoumáme čísla sledovanosti, hlavní výkony hráčů, preference hrdinů a výdělky v prize poolu TI12.

TI12 Dota 2 Championship: sledovanost, výkon hráče, preference hrdinů a cenový fond

Počet diváků a celkový počet hodin sledování

TI12 zajistila čtvrtou nejlepší sledovanost v historii turnajů Dota 2 a překonala statistiky TI8 v počtu hodin sledovanosti a nejvyšší sledovanosti. Během velkého finále TI12 upoutal pozornost 1,4 milionu diváků a nasbíral celkem 65,4 milionu hodin sledování. Přestože nepřekonala čísla sledovanosti předchozího ročníku akce konané v Singapuru, vedla si lépe než poslední severoamerické místo.

Hlavní výkony hráče na TI12

S týmem Spirit, který získal trofej na TI12, vyniká několik statistik výkonnosti hráčů. Yatoro vedl v průměrném zabití s ​​11,2 zabití na hru, následovaný Kiritychem z VP s 9,6 zabitími na hru a LGD's offlaner niu s 9,17 zabitími na hru. Mezi pozoruhodné zmínky patří Nightfall a gpk~ s nejmenším počtem úmrtí 2,33 na mapu. Co se týče asistencí, Miposhka vedl žebříčky s průměrným skóre 21,3, těsně následován Sayuwem s 18,7 a Mirou s 17,9, oba z Team Spirit. Gpk~ předvedl působivý průměr KDA 8,65 na hru, zatímco Yatoro mělo nejvyšší zlato za minutu (GPM) a Collapse si zajistilo druhé místo ve zkušenostech za minutu (XPM). LGD's WhyouSm1le prokázal pozoruhodné léčebné schopnosti se 154 HP uzdravenými za minutu a Entity's Kataomi, Collapse a Lelis významně přispěly v oblasti postižení.

Předvolby a výkon hrdiny

Zkoumání preferencí hrdinů na TI12 odhaluje některé zajímavé trendy. Pouze sedm hrdinů zůstalo bez námitek, přičemž Drow Ranger, Anti-Mage, Ursa a Mars byli zakázáni, ale nikdy nebyli vybráni žádným týmem. Storm Spirit se ukázal jako neporažený šampion se 100% winrate ve hrách, kde byl vybrán šestkrát. Těsně následovali Night Stalker s 86% winrate a Undying a Chen se 75% winrate, i když v méně než deseti hrách. Dazzle vynikal ve hrách s deseti nebo více vystoupeními, chlubil se 72% winrate na 18 mapách a byl se 101 hrami nejvíce zakázaným hrdinou. Treant Protector a Primal Beast následovali v seznamu zákazů s 89 hrami. Nejvíce vybíranými hrdiny byli Muerta, Grimstroke a Dark Willow. Přehled tipů a zákazů ukázal, že Treant Protector, Kunkka a Dazzle jsou na předních místech žebříčku, přičemž Muerta byl jediným hrdinou v první desítce, který byl vybírán častěji než zakázaný.

Výdělky z prize poolu

Zatímco Team Spirit je nepochybně šťastný poté, co získal titul jako dvojnásobní šampioni TI, TI12 se mohl pochlubit ohromujícím cenovým fondem. Srovnání výdělků hráčů Team Spirit ve dvou TI, které vyhráli, odhaluje významný rozdíl. Každý hráč v Team Spirit zaznamenal výrazně vyšší finanční zisk během TI10 ve srovnání s TI12. Celková výhra, kterou Team Spirit nasbíral na TI10, činila ohromujících 18,2 milionu $, což je asi 3,6 milionu $ na hráče. Naproti tomu celková peněžní odměna zajištěná na TI12 byla 1,4 milionu $, přičemž každý hráč vydělal přibližně 284 000 $. Tento ostrý kontrast zdůrazňuje vývoj cenových fondů v turnajích Dota 2 a nafouknutých cenových fondů TI10 a předchozích TI díky směšným prodejům Battle Pass.

Závěrem lze říci, že TI12 předvedl působivá čísla sledovanosti, vynikající výkony hráčů, zajímavé preference hrdinů a výrazný rozdíl ve výdělcích v prize poolu ve srovnání s předchozími TI. Komunita Dota 2 netrpělivě očekává další díl The International a doufá v ještě vzrušující statistiky a rekordy.

About the author
Jakub Svoboda
Jakub Svoboda
About

S bystrým porozuměním hraní a hlubokou láskou ke svým českým kořenům Jakub mění krajinu online casinových průvodců tím, že do nich vnáší místní kouzlo a univerzální půvab. Jeho zručná lokalizace přináší srdce České republiky na obrazovku každého hráče.

Send email
More posts by Jakub Svoboda
undefined is not available in your country. Please try:

Nejnovější zprávy

Nejistá budoucnost LCS: Péče o domácí talent vs. spoléhání se na dovoz
2024-05-14

Nejistá budoucnost LCS: Péče o domácí talent vs. spoléhání se na dovoz

Novinky