E-sporty sázení na eSporty

Tento průvodce sázením eSports podrobně popisuje vše, co sázkaři potřebují vědět o daném tématu, nejlepší stránky sázení na eSporty a další. Není pochyb o tom, že eSports je jedním z odvětví, která i během pandemie nadále prosperují. Nejnovější projekce společnosti Statista ukazují, že velikost trhu eSports v roce 2021 je ohodnocena na něco málo přes 1,08 miliardy dolarů, což je téměř 50% nárůst od roku 2020.

Odvětví sázení eSports také exponenciálně rostlo. Po zastavení všech tradičních živých zápasů na vrcholu pandemie se eSports stal oblíbeným fanouškem, protože má lidský dotek, na rozdíl od virtuálních sportů, což byla v té době jediná další možnost.

E-sporty sázení na eSporty
Historie sázení eSportsTypy sázení eSportsTipy na sázení na esportyZodpovědné hraní

V tomto průvodci sázením CS: GO mohou sázející najít vše, co potřebují vědět o sázení ve videohře z pohledu první osoby. Ať už jde o hru a pravidla nebo o sázkové trhy a kurzy, tato stránka řekne vše. Není pochyb o tom, že sázení eSports přebírá vládu. 

Zobrazit více…

Dota 2 je jednou z těch videoher, které mají značnou sledovanost. Dnes (od roku 2021) se miliony hráčů po celém světě vzájemně propojují, aby měli spravedlivý podíl na hraní. Ve skutečnosti tuto hru hraje každý měsíc nejméně 10 milionů lidí. Hra má spoustu turnajů a lig, ve kterých mohou hráči soutěžit. 

Zobrazit více…

League of Legends (LoL) se stala jednou z nejpopulárnějších her v herní historii, s miliony hrajících hodiny každý den. Jedná se o multiplayerovou online bitevní arénu (MOBA), kterou vydala Riot Games v roce 2009. Před čtyřmi lety byla integrována jako eSport do World Cyber Games. 

Zobrazit více…

Udatné sázení na esporty patří k nejvýznamnějším událostem na scéně sázení na esporty. V tomto průvodci zjistěte vše, co je třeba vědět o sázení na tuto relativně novou hru, která soupeří s Counter-Strike: Global Offensive (CS: GO) a Fortnite na esportové scéně i v sázkovém průmyslu.

Zobrazit více…

Mnoho z populárnějších esportových her pochází z poměrně nedávných franšíz. Série Mortal Kombat je však jiná, protože soutěžní turnaje probíhají od konce 90. let. To znamená, že předchází samotnému konceptu internetového sportovního hazardu. Zatímco pozdější díly Mortal Kombat přinesly pokrok v grafice a hratelnosti, základní prvky zůstaly stejné od vydání první hry v roce 1992. Hráči ovládají postavu, která musí bojovat proti nepřátelům v zápasech 1v1. Když hráč nebo nepřítel vyčerpají dostatek zdraví, mohou být zabiti závěrečným pohybem.

Zobrazit více…

V posledních letech se battle royale hry ukázaly jako velmi oblíbené v komunitě sázkařů eSports. Dobrým příkladem toho je FPS Call of Duty: Warzone. Hraje se zdarma a je k dispozici na celé řadě platforem. To zahrnuje verze na aktuální generaci konzolí PlayStation a Xbox a také na PC. CoD: Warzone je součástí dílu Modern Warfare z roku 2019, nikoli samostatným titulem. Byl vydán během 2. sezóny aktualizací obsahu Modern Warfare. To znamená, že k němu měla přístup velká zavedená základna hráčů CoD.

Zobrazit více…

StarCraft II (SC II), populární po celém světě, vyzývá hráče, aby použili strategii v reálném čase a porazili konkurenci v některých z nejpopulárnějších světových esportových turnajů. Od svého uvedení na trh v roce 2010, SC II nadále zažívá obrovskou sledovanost. I když špičkové hry jako Dota 2 a League of Legends zajišťují přední místa v soutěžích esportů, StarCraft II stále přitahuje obrovské množství fanoušků.

Zobrazit více…

Tom Clancy's Rainbow Six Siege, vydaný Ubisoftem před několika lety, je v současné době v kategorii vysoce hodnocených esportovních her. Většina lidí tuto videohru se střílečkou z pohledu první osoby (FPS), kterou Ubisoft Montreal vydal v roce 2015, označuje jako R6. Zpočátku byla dostupná na Xbox One, Microsoft Windows a PlayStation 4. O několik let později, v prosinci 2020, byla vydána vylepšená verze Rainbow Six hratelná na Xbox Series X/S a PlayStation 5, díky které byla tato hra dostupná pro více FPS fanoušky po celém světě. 

Zobrazit více…

Age of Empires

Historie sázení eSports

Historie sázení eSports

Počátky eSports lze datovat do roku 1971, kdy se mezioboroví studenti účastnili historické hry Spacewar. I když to nebyl eSport jako takový, vydláždil cestu pro první soutěžní herní akci, v roce 1980 Space Invaders Championship.

Ale pro sázení se sázení eSports stalo realitou teprve na začátku minulého desetiletí. Bylo to v době, kdy eSports scéna začala pořádat online turnaje pro více hráčů. Sázení se tedy mohlo objevit na scéně hazardu dříve. Přesto existovaly obavy, že většina hráčů, kteří si užívali eSports, byla mladší 18 let, což znamená, že nesmějí hrát hazardní hry. co víc? eSports byl vysoce neregulovaný, takže by se objevily problémy s manipulací se zápasy.

S popularizací týmů eSports ale věci nabraly jiný směr. Za prvé, eSport se stal populárnějším a přilákal i dospělé, kteří měli legální povolení k sázení. Pak přišly obrovské sponzorské smlouvy a obrovská sledovanost, která posunula eSport na další úroveň.

Esports je soutěžní zábava, kde mají profesionální hráči smlouvy a tučné výplaty, stejně jako tradiční profesionální sportovci. Existuje spousta špičkových turnajů, které přitahují miliony dolarů na prize money.

Na druhou stranu bookmakeři využili stále rostoucí poptávky po sázkových trzích eSports. Operátoři spěchají nabídnout hráčům nejnovější eSports trhy jako doplněk virtuálních her, kterým chybí lidský dotek.

Ze všech indicií patří sázení eSports mezi nejrychleji rostoucí kategorie v celém odvětví online hazardních her.

Podle nedávných čísel se očekává, že velikost trhu s eSports do roku 2027 dosáhne neuvěřitelných 205 miliard dolarů. Zajímavé je, že v roce 2020 bylo více než 6,5 milionu sázejících na eSporty. Počet sázkařů na eSporty samozřejmě vystřelil nahoru, když je eSport nejnovější kluk na bloku ve světě sportovních sázek.

Historie sázení eSports
Typy sázení eSports

Typy sázení eSports

Pro hráče, kteří se zajímají o eSports sázení, patří mezi základy porozumění různým formám eSports sázení.

eSports roste prvním tempem. Dostupné hry jsou však určeny popularitou žánru na současné eSports scéně. Níže je uveden seznam oblíbených žánrů eSports, na které mohou sázející sázet, a co je důležité, nejoblíbenějších eSport her a největších soutěží v každém žánru.

MOBA eSports

MOBA je strategická videohra známá také jako online bojové hry pro více hráčů. Mezi nejoblíbenější MOBA hry, na které lze sázet, patří League of Legends (LOL) a DOTA 2. Mezi nejvýznamnější MOBA události patří The International, největší turnaj DOTA 2, a League of Legends World Championship.

FPS eSports

Střílečky z pohledu první osoby zahrnují boj z pohledu první osoby. Mezi nejoblíbenější eSport hry v kategorii FPS patří Counter-Strike: Global Offensive, Battlefield V, Valorant, Call of Duty a Rainbow Six Siege. Mezi největší turnaje FPS eSports patří CS: GO Major Championships a Siege's Six Invitational.

Battle Royale eSports

Ve videohrách Battle Royale hraje mnoho hráčů v zápase posledního muže. Mezi nejznámější battle royale hry patří Fortnite a Apex Legends. Nicméně, pokud jde o největší turnaje, je tu Fortnite World Cup a Apex Legends Global Series.

Sportovní simulace eSports

Jak název napovídá, tyto napodobují skutečné sporty, jako je fotbal, basketbal, hokej atd. Mezi nejlepší eSports hry v žánru sportovních simulací patří FIFA21, Madden, NBA2K, eFootball (dříve PES) atd.

RTS eSports

RTS eSports, známé také jako strategické hry v reálném čase, jsou také populární. Mezi nejlepší hry v této kategorii patří StarCraft a WarCraft. Co se týče turnajů, tím největším je WCS Global Finals.

Typy sázení eSports
Tipy na sázení na esporty

Tipy na sázení na esporty

Existuje několik tipů pro hráče, kteří jsou na eSports scéně noví, které jim pomohou začít.

Prvním bodem diskuse je výběr bookmakera. Začněte tím, že ne všechny weby pro sportovní sázení mají trhy s eSports. Takže poté, co najdou několik eSports sázkových stránek, musí hráči zkontrolovat, zda mají konkrétní eSports hru, na kterou chtějí vsadit. Mezi další úvahy patří licencování a předpisy, bankovní možnosti, použitelnost webu a propagace.

Další tip; sázející by se měli seznámit s pravidly a hratelností eSports her, na které chtějí vsadit. Mnoho sázkařů dělá tu chybu, že sází na hry, kterým téměř nerozumí. Pravidla a předpisy, sázkové trhy a sázkové kurzy by měli mít sázkaři na dosah ruky.

Za třetí, hráči by měli sledovat nejnovější vývoj ve hře eSports, na kterou sázejí. Zjistěte, které jsou v současnosti nejlepší týmy v League of Legends, Fortnite, Rainbow Six Siege, CS: GO nebo v jakémkoli jiném eSportu. Důležitý je samozřejmě i nedávný běh týmů.

A konečně, pokud jde o sportovní simulační hry, nesázejte slepě na tým, se kterým profesionální hráč hraje. V eSportech nejde o velikost týmu, který hráč používá v reálném světě. Místo toho je výsledek hry FIFA nebo PES v eSports určen úrovní dovedností profesionálního hráče.

Tipy na sázení na esporty
Zodpovědné hraní

Zodpovědné hraní

Esports sázka online přináší veškerou zábavu, ať už je hráč nadšencem eSports nebo jen příležitostným nadšencem pro sportovní sázení. Ale pak by zodpovědné hraní mělo zůstat vždy zásadní. Stejně jako videohry, i sázení na eSports může být vysoce návykové. Hráči by měli vždy dodržovat pravidla zodpovědného hazardu.

První v seznamu pravidel odpovědného hazardu by sázení eSports nemělo nahrazovat školu nebo práci. Další zásadní věcí, kterou by si hráči měli zapamatovat, je stanovit rozpočet pro sázení eSports a striktně jej dodržovat. Důležité je, že by měli vědět, kdy skončit; nikdy se nesnažte honit za ztrátami.

Zodpovědné hraní

Nejnovější zprávy

Bližší pohled na sázkové bonusy Esports
2022-05-19

Bližší pohled na sázkové bonusy Esports

Odvětví esportů neustále roste. Vzhledem k tomu, že všechny ukazatele směřují k pozitivní budoucnosti, toto odvětví přitahuje obrovskou pozornost z různých stran, z nichž klíčový je průmysl online sázení.

Rainbow Six Siege Year 7 Season 1
2022-05-12

Rainbow Six Siege Year 7 Season 1

Rainbow Six (R6) Siege Rok 7 Seasons 1 právě přivítal Demon Veil. Před oficiálním vydáním 15. března 2022 bylo na trhu mnoho zpráv. Zatímco některé úniky se naplnily, mnohé ne. To vše však sloužilo pouze k dokreslení obrazu toho, co mělo přijít.

Team Liquid – tým, který je třeba porazit v esportech
2022-05-05

Team Liquid – tým, který je třeba porazit v esportech

Tým Liquid se rozhodně chystá dále napínat svaly ve snaze prosadit svou pozici nejúspěšnějšího týmu eSports. Od počátku online sázení na eSports je to jeden z nejlepších týmů eSportů, na které lze sázet. S nejlepším vybavením ve své třídě a bohatou zásobou talentů není pochyb o tom, že nadvláda Team Liquid esportu zůstane.

Průvodce sázením eSports FIFA eWorld Cup 2022
2022-04-28

Průvodce sázením eSports FIFA eWorld Cup 2022

Jednou z velmi očekávaných událostí eSports tohoto roku je FIFA eWorld Cup 2022, nejprestižnější turnaj na scéně FIFA eSports. Ano, existuje mnoho dalších turnajů FIFA, na které lze vsadit, ale nepřitahují vliv, který přichází s eWorld Cupem FIFA. V tomto článku mohou sázkaři zjistit vše, co je třeba vědět o tomto nadcházejícím turnaji.