Online eSports hry

Tento průvodce sázením eSports podrobně popisuje vše, co sázkaři potřebují vědět o daném tématu, nejlepší stránky sázení na eSporty a další.

Není pochyb o tom, že eSports je jedním z odvětví, která i během pandemie nadále prosperují. Nejnovější projekce společnosti Statista ukazují, že velikost trhu eSports v roce 2021 je ohodnocena na něco málo přes 1,08 miliardy dolarů, což je téměř 50% nárůst od roku 2020.

Odvětví sázení eSports také exponenciálně rostlo. Po zastavení všech tradičních živých zápasů na vrcholu pandemie se eSports stal oblíbeným fanouškem, protože má lidský dotek, na rozdíl od virtuálních sportů, což byla v té době jediná další možnost.

Historie sázení eSportsTypy sázení eSportsTipy na sázení eSportsZodpovědné hraní
Samuel O'Reilly
ExpertSamuel O'ReillyExpert
WriterJakub SvobodaWriter

Historie sázení eSports

Počátky eSports lze datovat do roku 1971, kdy se mezioboroví studenti účastnili historické hry Spacewar. I když to nebyl eSport jako takový, vydláždil cestu pro první soutěžní herní akci, v roce 1980 Space Invaders Championship.

Ale pro sázení se sázení eSports stalo realitou teprve na začátku minulého desetiletí. Bylo to v době, kdy eSports scéna začala pořádat online turnaje pro více hráčů. Sázení se tedy mohlo objevit na scéně hazardu dříve. Přesto existovaly obavy, že většina hráčů, kteří si užívali eSports, byla mladší 18 let, což znamená, že nesmějí hrát hazardní hry. co víc? eSports byl vysoce neregulovaný, takže by se objevily problémy s manipulací se zápasy.

S popularizací týmů eSports ale věci nabraly jiný směr. Za prvé, eSport se stal populárnějším a přilákal i dospělé, kteří měli legální povolení k sázení. Pak přišly obrovské sponzorské smlouvy a obrovská sledovanost, která posunula eSport na další úroveň.

ESports je soutěžní zábava, kde mají profesionální hráči smlouvy a tučné výplaty, stejně jako tradiční profesionální sportovci. Existuje spousta špičkových turnajů, které přitahují miliony dolarů na prize money.

Na druhou stranu bookmakeři využili stále rostoucí poptávky po sázkových trzích eSports. Operátoři spěchají nabídnout hráčům nejnovější eSports trhy jako doplněk virtuálních her, kterým chybí lidský dotek.

Ze všech indicií patří sázení eSports mezi nejrychleji rostoucí kategorie v celém odvětví online hazardních her.

Podle nedávných čísel se očekává, že velikost trhu s eSports do roku 2027 dosáhne neuvěřitelných 205 miliard dolarů. Zajímavé je, že v roce 2020 bylo více než 6,5 milionu sázejících na eSporty. Počet sázkařů na eSporty samozřejmě vystřelil nahoru, když je eSport nejnovější kluk na bloku ve světě sportovních sázek.

Typy sázení eSports

Pro hráče, kteří se zajímají o eSports sázení, patří mezi základy porozumění různým formám eSports sázení.

eSports roste prvním tempem. Dostupné hry jsou však určeny popularitou žánru na současné eSports scéně. Níže je uveden seznam oblíbených žánrů eSports, na které mohou sázející sázet, a co je důležité, nejoblíbenějších eSport her a největších soutěží v každém žánru.

MOBA eSports

MOBA je strategická videohra známá také jako online bojové hry pro více hráčů. Mezi nejoblíbenější MOBA hry, na které lze sázet, patří League of Legends (LOL) a DOTA 2. Mezi nejvýznamnější MOBA události patří The International, největší turnaj DOTA 2, a League of Legends World Championship.

FPS eSports

Střílečky z pohledu první osoby zahrnují boj z pohledu první osoby. Mezi nejoblíbenější eSport hry v kategorii FPS patří Counter-Strike: Global Offensive, Battlefield V, Valorant, Call of Duty a Rainbow Six Siege. Mezi největší turnaje FPS eSports patří CS: GO Major Championships a Siege's Six Invitational.

Battle Royale eSports

Ve videohrách Battle Royale hraje mnoho hráčů v zápase posledního muže. Mezi nejznámější battle royale hry patří Fortnite a Apex Legends. Nicméně, pokud jde o největší turnaje, je tu Fortnite World Cup a Apex Legends Global Series.

Sportovní simulace eSports

Jak název napovídá, tyto napodobují skutečné sporty, jako je fotbal, basketbal, hokej atd. Mezi nejlepší eSports hry v žánru sportovních simulací patří FIFA21, Madden, NBA2K, eFootball (dříve PES) atd.

RTS eSports

RTS eSports, známé také jako strategické hry v reálném čase, jsou také populární. Mezi nejlepší hry v této kategorii patří StarCraft a WarCraft. Co se týče turnajů, tím největším je WCS Global Finals.

Tipy na sázení eSports

Existuje několik tipů pro hráče, kteří jsou na eSports scéně noví, které jim pomohou začít.

Prvním bodem diskuse je výběr bookmakera. Začněte tím, že ne všechny weby pro sportovní sázení mají trhy s eSports. Po nalezení několika sázkových stránek eSports si hráči musí ověřit, zda mají konkrétní eSports hru, na kterou chtějí vsadit. Mezi další úvahy patří licencování a předpisy, bankovní možnosti, použitelnost webu a propagace.

Další tip; sázející by se měli seznámit s pravidly a hratelností eSports her, na které chtějí vsadit. Mnoho sázkařů dělá tu chybu, že sází na hry, kterým téměř nerozumí. Pravidla a předpisy, sázkové trhy a sázkové kurzy by měli mít sázkaři na dosah ruky.

Za třetí, hráči by měli sledovat nejnovější vývoj ve hře eSports, na kterou sázejí. Zjistěte, které jsou v současnosti nejlepší týmy v League of Legends, Fortnite, Rainbow Six Siege, CS: GO nebo jiných eSportech. Důležitý je samozřejmě i nedávný běh týmů.

A konečně, pokud jde o sportovní simulační hry, nesázejte slepě na tým, se kterým profesionální hráč hraje. V eSportech nejde o velikost týmu, který hráč používá v reálném světě. Místo toho je výsledek hry FIFA nebo PES v eSports určen úrovní dovedností profesionálního hráče.

Zodpovědné hraní

Sázení eSports má veškerou zábavu, ať už je hráč nadšencem eSportů nebo jen příležitostným nadšencem pro sportovní sázení. Ale pak by zodpovědné hraní mělo zůstat vždy zásadní. Stejně jako videohry, i sázení na eSports může být vysoce návykové. Hráči by měli vždy dodržovat pravidla zodpovědného hazardu.

První v seznamu pravidel odpovědného hazardu by sázení eSports nemělo nahrazovat školu nebo práci. Další zásadní věcí, kterou by si hráči měli zapamatovat, je stanovit rozpočet pro sázení eSports a striktně jej dodržovat. Důležité je, že by měli vědět, kdy skončit; nikdy se nesnažte honit za ztrátami.

About the author
Samuel O'Reilly
Samuel O'ReillyAreas of Expertise:
Hry
About

Samuel O'Reilly, původem z Aussie, je hlavním mozkem některých z nejpozoruhodnějších průvodců online kasinem. S desetiletím v herním průmyslu je Samuelova odbornost na špičkové úrovni, díky čemuž jsou jeho recenze oblíbené mezi nováčky i profesionály. Jméno avatara: CasinoKangaroo

Send email
More posts by Samuel O'Reilly