Novinky

March 9, 2023

Nejlepší hráči eSportů všech dob

Jakub Svoboda
WriterJakub SvobodaWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Sponzoři, kluby, turnaje, následovníci a profesionálové, kteří hrají na nejvyšších úrovních a vydělávají si na živobytí z odměn a sponzorských příležitostí, ti všichni přispívají k prosperujícímu esportovému byznysu po celém světě.

Nejlepší hráči eSportů všech dob

Kdo jsou největší esportoví sportovci všech dob a jak je řadíme?

Těchto deset hráčů je nejlepší všech dob díky jejich neuvěřitelným dovednostem, slávě a vlivu na vývoj esportů, i když všichni dosáhli své slávy v různých dobách a pro různé eSporty. Vytvořili novou půdu pro své organizace, jejich tituly a esporty jako celek.

Postavit tyto jednotlivce proti sobě by bylo cvičení v marnosti, ale to je součást potěšení ze seznamu top 5 všech dob. Porovnání hráčů z různých období či sportů rozproudí živou diskusi.

#5: Získejte_Že jo

Christopher "GeT_RiGhT" Alesund se v roce 2009, pouhé dva roky poté, co debutoval, dostal na vrchol profesionální scény Counter-Strike 1.6. 

 • Fnatic získal tehdy 19letého mladíka poté, co předchozí dva roky věnoval soutěži o stálou pozici v nejlepších švédských organizacích. 
 • Ale přestože byl ve společnosti špičkových hráčů esportu jako f0rest, Patrik „cArn“ Sättermon a Rasmus „Gux“ Ståhl, byl to GeT_RiGhT, který vyrostl, aby byl příkladem švédského Counter-Strike 1.6.
 • Jako inovátor taktiky, která se nyní nazývá „číhání“, GeT_RiGhT maximálně využil každé otevření, které mu jeho četa podala. Byl smrtícím protivníkem díky své vynikající přesnosti, ostražitosti a hbitosti, což mu umožňovalo sám uklízet místa s bombami a najít cestu bez těch nejzoufalejších situací.

Během prvního roku u Fnatic, švédský hráč GeT_Že jo vyhrál 10 turnajů - neuvěřitelný úspěch. Dostat_RiGhT a f0rest hráli vedle SK Gaming v roce 2011 něco málo přes rok a půl, což byl rok, který byl méně produktivní než rok předtím. Dostat_Dosavadní úspěchy RiGhTa přesahovaly ty nejdivočejší sny většiny jeho esportových rivalů. Švéd byl kupodivu teprve na začátku svých dobrodružství.

Během několika měsíců od debutu Counter-Strike: Global Offensive, GeT_RiGhT se stal nesporným nejlepším hráčem hry. Po návratu ke konkurenci s f0restem se tito dva stali jedním z nejimpozantnějších dvojic v historii esportu.

Dostat_RiGhT si vydobyl stálé místo v panteonu nesmrtelnosti esportů díky své desetileté sérii trvale vynikajících výkonů.

#4: Daigo

Daigo Umehara z Japonska byl ranou mezinárodní superstar v esportu a jedním z nejlepších hráčů esportu na světě. Když v roce 1998 odcestoval do Spojených států a porazil Alexe Valleho ve Street Fighter Alpha 3, předznamenalo to zrod legendární mezinárodní rivality, která nakonec definovala nejslavnější bojová herní série všech dob.

Umehara, známější pod přezdívkou The Beast, se stal posedlý hraním videoher v arkádách v roce 1991. Bylo to v roce 1997, kdy Daigo získal titul mistra Japonska ve Street Fighteru.

Mistrovství světa v roce 1998 bylo začátkem nové éry mezinárodní soutěže, která měla dalekosáhlé účinky mimo oblast Street Fighter. Vítězství Umehary v nejvíce medializované hře v bojovém herním průmyslu v té době znamenalo začátek dlouhé vlády nadvlády v žánru.

Daigo hrál více než tucet titulů na profesionální úrovni, od Lovce upírů po Street Fighter 5. Když v roce 2004 porazil Justina Wonga, stal se z nejlepšího hráče Street Fighteru na planetě v bona fide mezinárodní celebritu.

Možná jste už viděli toto video: Daigo je ve svém posledním životě a Wong je připraven toho využít. Daigo vytáhne neuvěřitelnou sekvenci bloků, aby dosáhl zázračného návratu.

Americký sportovní časopis GamePro přirovnal moment Daigo/Wong z roku 2004 k ikonickému chvatu Willieho Mayse přes rameno ve Světové sérii 1954. Tento moment představoval nejen jednu hru, ale celou generaci ve hře.

Daigovy předchozí úspěchy jsou dostatečně působivé, aby mu zaručily místo zde, ale jsou pouze začátkem. 

 • O více než 15 let později je stále jedním z nejlepších hráčů na světě, když svým dnes již slavným výkonem vyhrál turnaje Evo 2009 a 2010 v řadě. 
 • Poté, co v roce 2015 vyhrál druhé místo v Capcom Cupu (a věnoval svou odměnu 60 000 $ na charitativní stipendium), vyhrál dva tituly Topanga A-League a dva tituly Topanga World League.
 • Daigo má bezkonkurenční životopis a neuvěřitelnou životnost The Beast nemá žádný jiný hráč.

#3: f0rest

Patrik „f0rest“ Lindberg se narodil ve Švédsku, které má dlouhou historii produkování některých z nejlepších světových hráčů esportu. Závod F0rest v roce 2009 s týmem Fnatic, kdy jim jeho bezchybný výkon pomohl stát se nejlépe vydělávající organizací v historii Counter-Strike, je možná nejlepší úspěch F0rest. V té době se mnoho přihlížejících obávalo, že tento sport je na prahu smrti. Lindberg byl bezpochyby nejznámější v esportech mimo Asii.

Od svého průlomu na profesionální scénu v roce 2005 je f0rest trvale špičkovým hráčem. Bývalý spoluhráč Patrik „cArn“ Sättermon označil f0resta za nejlepšího hráče ligy a nikdo ani nemrkl. f0rest získal ve své kariéře více než 50 medailí. Pokud provedete průzkum mezi hráči a následovníky Counter-Strike, najdete širokou shodu.

f0rest má působivý doplněk k jeho resumé. Kromě toho, že je nejlepší hráč v historie Counter-Strike, jeho brilantnost v nástupci, Counter-Strike: Global Offensive, byla velkým důvodem, proč Team Ninjas in Pyjamas pokračoval ve své bezprecedentní vítězné jízdě na mapě LAN 87-0 – jde o nejdelší vítěznou jízdu v historii esportů.

Pět let po vydání Counter-Strike: Global Offensive je f0rest stále jedním z nejlepších hráčů ve Švédsku. Respekt k jednomu ze skutečných veteránů esportového průmyslu a jednomu z nejlepších světových hráčů esportu.

#2: Blesk

V letech 1998 až 2010 neexistovala žádná soutěžnější scéna Starcraftu. Bohatství a prestiž Starcraftu umožnily vývoj a údržbu prosperující ekologie více než deset let. Díky televiznímu vysílání a internetovým kavárnám se hra zakořenila v každodenním životě v Jižní Koreji. Starcraft vystřelil do světla reflektorů, nikdy nezpomalil, zatímco ostatní hry opatrně přistupovaly na talíř.

 • Lee "Flash" Young Ho je nejúspěšnějším a nejznámějším hráčem Starcraftu vůbec. 
 • V turnajích vyhrál přes 400 000 $ a další stovky tisíc vydělal prostřednictvím dohod a sponzorství. 
 • Flash triumfoval v celosvětově nejsledovanějším, nejrozsáhleji analyzovaném a vysokotlakém esportu.
 • Podle Liquipedia má Flash ve srovnání s nejlepšími hráči na světě směšných 70 % výher, uchovává si rekord v nejvyšším hodnocení v historii, drží rekord v nejdelší obsazenosti jako hráč č. 1 na planetě a je nerozhodný. za většinu vítězství Starleague v jediném roce.

Flash je pro mnoho současných nadšenců esportu symbolem brilantnosti a nadvlády. Kdysi známý pod tituly jako „Final Boss“ a „The Ultimate Weapon“, fanouškovská základna Lee Young Ho se nakonec usadila na přímočaré přezdívce „God“

#1: Falešná

Pokud jde o soutěžní scénu esportů, Lee „Faker“ Sang-hyeok je jako Michael Jordan. Původně dostal přezdívku „Unkillable Demon King“ od Coola (čínského hráče, který mezitím odešel do důchodu), a u veřejnosti se chytil. 

Polobůh League of Legends vládne scéně, která skutečně dosáhla profesionální atletické úrovně soutěživosti. Je světovým hráčem esportu ligový průmysl — největší a nejkonkurenceschopnější esport. Faker není jen anomálií z hlediska talentu, ale také se těší nesrovnatelnému úspěchu ve hře, která má omezit dopad každého jednotlivého hráče.

Jako týmový sport klade The League důraz na plánování, komunikaci a spolupráci. Pokud ovšem není vaším protivníkem Faker.

Jako 17letý v roce 2013 se Faker ukázal jako hvězdný hráč v League of Legends poté, co si ho všimla přední korejská esportová organizace SK Telecom. Navzdory tomu, že je Faker nováčkem, dovedl SKT na třetí místo na jarním splitu a nyní je široce považován za jeden z nejlepších mid-lanerů na světě. SKT se v létě zmocnil šampionátu a dotáhl tento úspěch k vítězství na mistrovství světa v losangeleském Staples Center.

Od té chvíle je jméno Faker spojováno s úspěchem. 

 • Se svým bývalým spoluhráčem Bae „Bengi“ Seong-woongem je jedním z pouhých dvou hráčů v historii League of Legends, kteří vyhráli tři mistrovství světa.
 •  Od doby, kdy se Faker dostal do centra pozornosti, vyhrál šest domácích titulů. Tři z těchto výher byly vybojovány v řadě. 
 • Prošel každou velkou mezinárodní ligovou soutěží: IEM, All-Stars, MSI a Worlds.

Je prvním esportovním sportovcem na obálce ESPN The Magazine. Ve hře, jako je The League, existence hráče jako Faker demonstruje základní talent úsilí, proč se na to diváci rádi dívají a proč to respektují jako sport. Vyhrál více peněžních cen ve srovnání s jakýmkoli jiným hráčem ligy. 

Nadšenci, experti a hráči se široce shodují na tom, že Faker je League of Legends GOAT (neboli „největší všech dob“). Na Worlds 2022 Faker nejen stanovil několik nových rekordů, ale také všem ukázal, proč je symbolem League of Legends.

About the author
Jakub Svoboda
Jakub Svoboda
About

S bystrým porozuměním hraní a hlubokou láskou ke svým českým kořenům Jakub mění krajinu online casinových průvodců tím, že do nich vnáší místní kouzlo a univerzální půvab. Jeho zručná lokalizace přináší srdce České republiky na obrazovku každého hráče.

Send email
More posts by Jakub Svoboda
undefined is not available in your country. Please try:

Nejnovější zprávy

Mega Incineroar: Změna hry nebo konkurenční propadák?
2024-04-13

Mega Incineroar: Změna hry nebo konkurenční propadák?

Novinky