Nejoblíbenější esport turnaje

Elektronické sporty, běžně esporty, existují od 70. let 20. století. Tyto hry se však rozběhly teprve v 90. letech, než explodovaly v roce 2000. Esportovní hraní se vyvinulo z neformální zábavy mezi přáteli k profesionálnímu sportu. Po pravdě řečeno, esportovní turnaje existují stejně dlouho jako videohry.

Krása hraní esportových her vždy spočívala v soutěži, přičemž prvními turnaji byly malé místní soutěže, které využívaly formát hry „head-to-head“. Co je to turnaj v esportech? To znamená, že hráči soutěží v konkrétní hře po stanovenou dobu. V každém turnaji soutěží jednotliví hráči nebo týmy podle přesně definovaného formátu.

Nejoblíbenější esports ligy a turnajeDalší velké esportovní událostiNejlepší hráči a týmyJak a kde sázet na esportový turnaj

Seznam esportových lig nebo turnajů je dlouhý, přičemž The International je jedním z nejprestižnějších. The International je globální esportový turnaj pro Dota 2 vyvinutý a pořádaný společností Valve. Od prvního turnaje v roce 2011 se The International koná každý rok, kromě ročníku 2020, který byl kvůli pandemii Coronavirus zrušen.

Zobrazit více

V roce 2021 pořádal PGL Major Stockholm aka PGL svůj šestnáctý Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) Championship ve Stockholmu ve Švédsku. Od 26. října do 7. listopadu 2021 se dvacet čtyři týmů kvalifikovalo do soutěže v Avicii Areně prostřednictvím regionálních žebříčků. S prize poolem 2 000 000 $ je tato událost prvním majorem a jedním z prvních esportových šampionátů od začátku pandemie.

Zobrazit více

Esport ligy turnajů se v dnešní době staly tak populární. Proto je dnešní seznam esportových turnajů dlouhý. Ale přímo na vrcholu těchto eSport šampionátů je mistrovství světa League of Legends. Mistrovství světa v League of Legends, jednoduše známé jako Worlds, pořádané Riot Games, je každoroční profesionální turnaj, který spojuje nejlepší týmy League of Legends (LoL), aby na konci každé sezóny soutěžily o titul.

Zobrazit více

Jako jedna z prvních profesionálních esport lig, Overwatch League (také známá jako OWL) zastupuje týmy z celého světa. Blizzard Entertainment zahájil ligu v roce 2018 s 12 týmy. Poté, co se o rok později rozšířila na 20 týmů, liga začala stabilně stoupat, podporovaná popularitou Overwatch, esportové hry s 50 miliony hráčů v roce 2018.

Zobrazit více

DreamHack je zábavní společnost se sídlem ve Švédsku. Firma se specializuje na soutěžní herní akce a je vlastněna společností Modern Times Group (MTG), digitální zábavní společností se sídlem ve Stockholmu. Podle Guinessovy knihy rekordů a Twin Galaxies jde o největší LAN párty a počítačový festival na světě. Ten (tento turnaj) se může pochlubit nejrychlejším internetovým připojením na světě a má také nejvíce generovaného provozu.

Zobrazit více

Existuje jen málo esport online turnajů větších než PUBG Global Championship. Vítá nejlepší hráče z free-to-play hry Battle Royale. Tento titul zaznamenal obrovský úspěch na mobilních zařízeních. Turnaj se však hraje pouze na PC. Je to hlavně proto, že PUBG Mobile Club Open (PMCO) již nabízí platformu pro mobilní hráče. PUBG Corporation pořádá PGC každoročně.

Zobrazit více

Six Invitational od Ubisoftu si dělá jméno na globálních esportových turnajích. Každoroční online turnaje profesionálních esportů Rainbow Six Siege přitahují některé z nejlepších herních talentů na světě. Turnaj se sídlem v Montrealu, kde Ubisoft pracuje na vývoji hry, hostí týmy, které soutěží na mistrovství podobném mistrovství světa.

Zobrazit více

Apex Legends Global Series

Jakub Svoboda
WriterJakub SvobodaWriter

Nejoblíbenější esports ligy a turnaje

Existují různé typy herních turnajů. Pravidla a formáty se výrazně liší, ale příslušné DNA zůstávají vesměs identické. Každý druh turnaje má přitáhnout specifické publikum a poskytnout jedinečný zážitek hráčům, fanouškům a dokonce i sázkařům.

Ať už se jedná o místní armaturní esportovní ligu nebo profesionální turnaj, esportovní události mohou trvat několik hodin nebo několik dní, v závislosti na povaze hry. Turnaje obvykle využívají přímočarý systém, při kterém hráči nebo týmy postupují po každém vítězství, dokud není určen vítěz.

Jaké jsou nejoblíbenější esport turnaje? Lidé, kteří sázejí na herní turnaje, jsou často překvapeni tím, jak se v posledních letech vyvinuly videoherní soutěže, zejména ty, které si dlouho nevěnovaly pozornost.

Úspěch dosažený v esportovní hry se do značné míry inspiroval velkými šampionáty a masivními výhrami s nimi spojenými. To znamená, že zde jsou některé z nejpopulárnějších esports událostí z hlediska sledovanosti a cenového fondu.

Mezinárodní – Dota 2

International je bezpochyby jedním z největších e-gamingových turnajů, pokud jde o prizepool i sledovanost. Mezinárodní má každý atribut jako jeden z největších esportových šampionátů.

Pořádá Valve, majitelé a tvůrci Hra Dota 2, tento turnaj s 18 týmy si udržel svou popularitu na nejvyšší úrovni od roku 2013. International je turnaj pouze pro pozvané hráče, kde se vyžaduje, aby hráči bojovali v regionálních turnajích nebo na okruhu Dota Pro Circuit, aby měli šanci zavolat. -nahoru.

Podle statistiky.com vyplatilo toto mistrovství v sezóně 2018/2019 na odměnách šílených 34 milionů dolarů, přičemž vítězný tým si odnesl přes 18 milionů dolarů. Sezóna 2020 se bohužel po pandemii COVID-19 neuskutečnila. Výherní fond pro rok 2021 činí více než 40 milionů dolarů.

CS: GO Major Championship

The Counter Strike: globální útočné (CS: GO) Championship je bezpochyby nejpopulárnější a největší CS: GO turnaj. Tato událost zahrnuje 24 týmů, které bojují o hlavní cenu. Tým Astralis jsou aktuálními událostmi této herní události, když vyhrál poslední tři šampionáty. Turnaj měl v předchozích pěti letech prize pool 1 milion $. V šampionátu v roce 2021 se však prize pool zdvojnásobil na $2,000,000.

Mistrovství světa League of Legends

Mistrovství světa v League of Legends (LoL) bylo zahájeno v roce 2011 a bezesporu je jednou z největších esportovních událostí pod sluncem. Stejně jako International je provozován Riot Games, které vyhrály hru. Tento turnaj je bezpochyby největší a nejoblíbenější League of Legends turnaj po celém světě.

Tento turnaj je známý především svými intenzivními a dramatickými zápasy, přičemž soutěž je pro hráče i fanoušky emotivní. Mistrovství světa v LoL obsahuje některé z nejlepších hráčů LoL vybraných z regionálních soutěží. Nedávno skončené mistrovství v roce 2021, které se konalo na Islandu, přineslo vítězi 2 225 000. Letošní prize pool má stejnou hodnotu jako loňská událost, ale distribuce ještě nebyla oznámena.

Overwatch World Cup (OWWC)

OWWC je každoroční esportový turnaj pořádaný Blizzard Entertainment, Overwatch's vývojář. Tato událost začíná ve velkém stylu, Blizzard vybírá nejsilnějších 24 týmů na celém světě na základě jejich průměrného hodnocení dovedností. Všechny země jsou poté rozděleny do skupin, kde začíná soutěž.

Tato hra má obrovskou přitažlivost. Tady je kicker, fanoušci mají vzácnou šanci vybrat si trenéry svého týmu. Zapojení fanoušků do výběru sestavy je nepochybně skvělý způsob, jak dostat fanouškovskou základnu do akce.

V minulosti tato liga přilákala více než 300 000 diváků. Pokud jde o prize pool, v roce 2019 vyhrál tým USA a odnesl si 90 000 $. Mistrovství světa ve fotbale 2022 je stanoveno na listopad 2022, ale cenový fond je ještě oficiálně oznámen.

Další velké esportovní události

Světový pohár FIFAe

FIFA je velmi populární videohra a patří mezi nejprodávanější hry všech dob. Nedávno uzavřená Výzva FIFA 21 je nejsledovanější událostí EA poté, co nasbírala celkovou dobu sledování jeden milion hodin. Všechny série EA Sport jsou vyvrcholením hlavní události, FIFAe World Championship, kde se účastní 32 nejlepších hráčů z celého světa bojujících o prize pool 500 000 $.

Call of Duty (CoD) liga

The CoD liga je bezpochyby vrcholem hry Call of Dugamingrts. Přestože se odehrálo několik turnajů CoD, liga CoD je relativně nová, založená v roce 2020. Tato videoherní událost se koná několik měsíců a vystupují v ní nejlepší hráči esportů sWorld's the World. Série CoD 2021 nabídla masivní prize pool ve výši 5 milionů dolarů, přičemž šampion playoff si připsal 1,2 milionu dolarů.

PUBG Global Championship

The PUBG Global Championship je největší událostí v kalendáři PUBG eSports. Tento mezinárodní turnaj zve nejlepší světové týmy PUBG. Série 2021 se konala v Jižní Koreji a vyhrál ji čínský tým NewHappy a vyhrál 1,3 milionu dolarů. Pozoruhodné je, že celková finanční odměna za soutěž byla lehce přes 2 miliony dolarů.

Sportovní liga elektroniky

The Electronic Sports League (ESL) je konglomerát různých esportových týmů vlastněných a provozovaných pod stejným názvem. Turnaj se hraje ve čtyřech hlavních divizích, včetně:

 • Hra ESL
 • ESL National Championship: Kvalifikační turnaj omezený zeměpisnou polohou
 • ESL Pro Tour: Okruhová událost se třemi tituly (CS: GO, Warcraft III a StraCraft II)
 • ESL One

Ze všech turnajů ESL má ESL One Series největší prize money, s více než 12,5 miliony dolarů sdílenými ve více než 60 esports šampionátech.

Nejlepší hráči a týmy

Kdo jsou nejlepší týmy a hráči esportů ve světě? Jaké jsou nejlepší týmy? Zodpovědět kteroukoli z těchto otázek mohl být před deseti lety přitažený sen. Během posledních několika let se některým hráčům a týmům podařilo stát mezi davem.

Hráči

V průběhu let mnoho hráčů nasbíralo miliony vítězstvím v některých z největších esportových turnajů a událostí. Je zajímavé, že některé zůstaly v průběhu let konzistentní. Zde jsou někteří z nejlepších hráčů videoher z celého světa.

 • Falešný: Skutečné jméno, Lee, Sang Hyeok, je zdaleka nejvíce vyznamenaným hráčem eSports, protože je jedním ze dvou lidí, kteří vyhráli Mistrovství světa v LoL. Vyhrál také několik profesionálních titulů, včetně All-Star Paris 2014, Mid-Season Invitations v letech 2016 a 2017 a IEM World Championship v roce 2015.
 • Dostat_Že jo – Skutečné jméno, Christopher Alesund, je považováno za nejlepšího hráče CS: GO, který zdobí hru, protože nasbíral četná přední umístění na mezinárodních herních turnajích.

Mezi další vynikající hráče patří: Blikat (Lee, Young Ho) a f0rest (Patrik Lindberg)

Týmy

Některé týmy byly v průběhu let vynikající, pokud jde o týmové sporty. Zde jsou některé z nejvíce zdobených týmů eSports na světě.

 • Virtus.pro
 • Fnatic
 • Zlí géniové
 • OG
 • Tým Liquid
 • Astralis

Jak a kde sázet na esportový turnaj

Jak mohu sázet na esporty?

Tato otázka se objevuje často. I když existují určité rozdíly mezi esporty a tradičními sporty, v sázení není mnoho rozdílů. Stejně jako u sportovních sázek je znalost turnaje klíčová pro informovaná rozhodnutí.

Každý sázkař by měl začít tím, že porozumí hře, než začne zkoumat žánr nebo turnaj. Hráči musí začít tím, že se seznámí s hráči, týmy a povahou hry. Sázení by nemělo být těžké. Premisa sázení eSports je jednoduchá: vyberte si tým nebo hráče, který má největší šanci vyhrát zápas nebo událost, a rozhodněte, který kurz představuje nejlepší hodnotu.

Kde sázet na esporty?

S mnoha sázkovými kancelářemi, které dnes pokrývají události videoher, fanoušci eSports neustále hledají nejlepší online sázkové stránky esportů. Každý bookmaker musí být v určitém smyslu jedinečný.

Než propadnou lákavým pobídkám a nabídkám peněz zdarma, měli by se hráči také ponořit hlouběji a podívat se na různé faktory, jako je stav licencí, reputace, platební metody, pokrytí turnajů v elektronických hrách a řada sázkových trhů. Nejlepší online sázkové stránky eSport by měly být v zásadě ty, které komplexně řeší potřeby sázkařů.

About the author
Jakub Svoboda
Jakub Svoboda
About

S bystrým porozuměním hraní a hlubokou láskou ke svým českým kořenům Jakub mění krajinu online casinových průvodců tím, že do nich vnáší místní kouzlo a univerzální půvab. Jeho zručná lokalizace přináší srdce České republiky na obrazovku každého hráče.

Send email
More posts by Jakub Svoboda