Sázka na Arena Mistrovství světa 2024

Arena World Championships, lidově AWC, je celosvětová eSports událost pořádaná společností Blizzard Entertainment, která debutovala právě před 15 lety. Tento turnaj poskytuje hráčům platformu, kde mohou soutěžit a dokázat, že jsou nejlepší. Soutěž začíná soutěžními hráči Arena z Evropy a Ameriky, kteří doufají, že se v bitvě ukáží a získají místo v okruhu AWC ve svém regionu.

Týmy začínají účastí v Arena Cups, sérii turnajů 3v3 otevřených hráčům. Pouze nejlepší hráči (gladiátoři) se kvalifikují do AWC.

Jakub Svoboda
WriterJakub SvobodaWriter

Co je Arena World Championship

V roce 2022 se do soutěže zaregistrovalo obrovské množství hráčů. Ve světle toho bude turnaj využívat dvojitou eliminaci a nejlepší z pěti, což je tah, jehož cílem je poskytnout každému hráči stejnou příležitost vyšplhat se na vrchol. Předběžné termíny soutěže jsou následující:

  • Pohár 1: 18.–19. března
  • Pohár 2: 25.–26. března
  • Pohár 3: 1.-3. dubna
  • Pohár 4: 8.-10. dubna

Výherní fond

Kromě pocty a titulu spojeného s tímto šampionátem mají hráči také šanci vyhrát velké ceny během celé akce. Vzhledem k tomu, že otevřené poháry 2022 již probíhají, čtyři dostupné poháry obdrží každý region až 10 000 $ v týdenních cenách. Nejlepších osm týmů z každého regionu postupuje do okruhu a globálního finále, kde se utkají o prize pool 700 000 $ (soutěž roku 2022).

O Warcraftu

World of Warcraft, prostě Warcraft, je online hra na hrdiny (MMORPG) s velkým množstvím hráčů, ve které proti sobě soutěží tisíce hráčů v bitvě, podnikají hrdinské výpravy a velká dobrodružství. Hra se odehrává v zemi fantazie, kde hráči bojují s různými tvory. Warcraft také obsahuje další říše, kde mají hráči možnost vybrat si, kdy se pustit do boje hráč proti hráči.

Stručná historie World of Warcraft (WoW)

Blizzard Entertainment během svého uvedení nezamýšlel přidávat žádné prvky PvP (player-versus-player). Vývojář však rychle přidal systém PvP Honor obsahující bojiště a arénu. Bitevní pole umožňovala týmům hráčů bojovat mezi sebou, zatímco Arena přidala hře soutěžní šmrnc.

V průběhu let byla Arena opevněna novými mapami, žebříčky a samostatnými sezónami. K mimořádnému vývoji v historii Warcraftu došlo v roce 2017 po představení turnaje Mythic Dungeon Invitation Tournament, který byl později přejmenován na Mythic Dungeon Invitational. Tento nový krok viděl hráče soutěžit s prostředím, čímž podtrhl důležitost mít týmy spolupracující.

Jak funguje WoW

Jak již bylo zmíněno, WoW eSports je bojová hra 3v3. Každý tým se snaží nejprve zabít všechny členy nepřátelské strany. Hra se vyznačuje řadou ofenzivních a obranných cooldownů. Strategie a týmová práce jsou nedílnou součástí úspěchu každého týmu, protože členové se snaží udeřit ve vhodnou dobu, aby zabili.

Stojí za zmínku, že eSports se primárně zaměřuje na PvP stránku hry. Hráči WoW však mohou hrát i další kompetitivní režimy, včetně nájezdů, závodů s časem, aby porazili bossy ovládané umělou inteligencí, a Mythic Dungeon Invitational.

Dobrodružství a výzvy během hry stimulují interakce mezi hráči. WoW toto zapojení umožňuje přidáním funkcí chatu a zvuku pro snadnou komunikaci mezi hráči. Sociální aspekt soutěže znamená, že hráči nejsou jen jako ostatní postavy na obrazovce, ale po celou dobu zůstávají lidmi.

Warcraft má za sebou pozoruhodnou cestu na scéně eSports. Zatímco AWC je známý jako vrchol hry, existuje několik dalších příjemných událostí. Ať už jde o klasický aspekt hráč versus hráč nebo hráč versus prostředí, pro nadšence eSports je toho v zásobě hodně.

Proč je mistrovství světa Arena populární?

Arena World Championship je bezpochyby jedním z nejlepších eSport online turnajů pro sázkaře World of Warcraft. Tento turnaj eSports je na předním místě mezi seznamem turnajů eSports, které jsou obzvláště oblíbené mezi hráči, kteří mají rádi MOBA tituly, jako je například uznávaná League of Legends. Není žádným překvapením, že hra takového rozsahu, která existuje od listopadu 2004, neustále přitahuje rostoucí publikum mezi hráči sázejícími na turnaje eSport.

Sázková scéna kolem AWC v posledních letech vzkvétá díky zvýšeným odměnám a zvýšenému povědomí o nejlepších hráčích a týmech. Díky tomu je sázení AWC hlavním trhem pro online sázkové stránky eSport, které hledají nové zákazníky.

Dalším atributem, který dělá AWC jedním z největších eSport turnajů pro sázkaře, je jeho jednoduchost. Sázení na WoW AWC v podstatě zahrnuje stejné kroky jako sázení na jiné eSport tituly, jako je Call of Duty nebo CS:GO. Vše, co hráč potřebuje, je najít hodného online sázková stránka eSport pokrývající hlavní turnaje eSport předtím, než začnou uzavírat sázky.

I když WoW nemuselo být navrženo jako eSport, oblíbení bookmakeri se rozhodli přidat do své nabídky sázení WoW, díky čemuž WoW rychle zabírá stejné hřiště jako některé z nejlepších turnajů a lig v esportu.

Vítězné týmy a největší momenty AWC

Příběh WoW jde mnohem dál, než jak tomu většina lidí rozumí video hra. Na druhou stranu AWC pohání doslova kdokoli. Dokud bude mít tým na to, aby ovládl kvalifikační fáze, dostane se do AWC.

Warcraft měl v minulosti svůj slušný podíl na významných momentech. Díky velkým organizacím, masivním cenovým fondům a skvělé sledovanosti učiní WoW v roce 2022 a dále obrovský pokrok. Akce již byla ověřena a nelze popřít, že AWC tu zůstane.

Metoda Černá

Method Black byl v roce 2019 mistrem světa Arena. Vítězstvím v roce 2019 si tým zajistil druhý rok dominance Method v kategorii PvP. Vítězství v roce 2019 znamenalo, že se podruhé utkali s Wildcard Gaming poté, co je porazili v horním finále. Toto vítězství následovalo po celoroční dominanci Method Black v sezóně EU.

Method Black se zapíše do historie jako první šampioni sezóny 2020 Warcraft AWC. Tým EU vyhrál velké finále EU Cup 1. Toto historické vítězství přišlo po tvrdém zápase, který trval sedm her, než Method Black vyhrál. Tento tým řídí Method Organization, která provozuje metodu Orange v Severní Americe, která je vysoce hodnocena v Americe.

Oblak 9

Cloud9 je nepochybně vedoucí silou v AWC. Po relativně krátkém pobytu ve World of Warcraft Areně v roce 2015 se Cloud9 v roce 2019 vrátil do turnaje a rychle dal najevo své záměry. Tento severoamerický tým vyhrál po sobě jdoucí tituly AWC a zařadil se mezi nejlepší týmy Severní Ameriky.

Cloud9 je ve vlastnictví Cloud9 Esports, Inc., organizace, která se v průběhu let aktivně účastní mnoha eSport lig, díky čemuž je pojmem mezi sázkaři sázejícími na eSport turnaje.

Metoda Orange

Method Orange se zapsal do historie vítězstvím v AWC v roce 2018. Toto vítězství přišlo po dlouhé sezóně a umístění číslo 1 v regionu Ameriky. V sezóně 2018 Method Orange vyřadil své evropské protějšky. Finále bylo poněkud antiklimatické poté, co Method Orange potřeboval pouze čtyři výhry ze sedmizápasového finále. Toto vítězství také podtrhlo, jak silný byl tým v roce 2018.

ABC

2017 Arena World eSport Championships se konala v Anaheim Convention Center v Jižní Kalifornii. Evropský tým, ABC, vyhrál poté, co porazil NA tým Panda Global. Pro ABC to bylo nepochybně jedno z těch snadných finále, které porazilo Panda Global 4:0.

Kde a jak sázet na mistrovství světa Arena?

Výběr sázkové stránky AWC

Nyní, když je jasné, že AWC stojí jako jeden z nich nejoblíbenější turnaje Ve světě eSportů se sázkaři sázející ve World of Warcraft musí prokousávat dlouhým seznamem online sázkových webů eSport. Pokud jde o výběr sázkové stránky eSports, při výběru nejlepší sázkové stránky AWC se hodí následující ukazatele.

  • Pověst bookmakera
  • Kvalita nabízených kurzů
  • Dostupnost WoW sázkových trhů
  • Propagace a pobídky
  • Funkce živého přenosu

Jak sázet na AWC

WoW má řadu sázkových trhů. Jedinečná povaha tohoto sportu dává hráčům šanci užít si spoustu zábavy se svými sázkami. Pro začátek je znalost World of Warcraft zásadní pro hráče, aby si užili své sázení. Také znalost typu uzavíraných sázek je skvělým způsobem, jak posílit herní zážitek.

Znalost typů sázek a dynamiky hry hraje v sázení AWC zásadní roli. Kromě slušného pochopení hry je připojení ke komunitě WoW užitečné při zlepšování porozumění hře a dění v ekosystému eSports.

About the author
Jakub Svoboda
Jakub Svoboda
O

S bystrým porozuměním hraní a hlubokou láskou ke svým českým kořenům Jakub mění krajinu online casinových průvodců tím, že do nich vnáší místní kouzlo a univerzální půvab. Jeho zručná lokalizace přináší srdce České republiky na obrazovku každého hráče.

Send email
More posts by Jakub Svoboda