Sázka na ESL Gaming 2024

ESL Gaming byla spuštěna již v roce 2000. Vznikla jako nástupce Deutsche Clanliga, která fungovala tři roky. Společnost je známá organizováním mnoha esport turnajů a lig po celém světě. V roce 2015 byla ESL Gaming vyhlášena největší esportovou společností na světě. V současné době je také nejstarší fungující společností eSports. Sídlí v Kolíně nad Rýnem v Německu a má více než deset různých kanceláří a mnoho televizních studií v několika dalších zemích.

ESL Gaming začal herním časopisem, po kterém následovala online herní liga. Později získala své servery a začala je pronajímat pro různé esportové soutěže. Rostlo to docela rychle, takže turnaj Intel Extreme Masters Katowice ESL navštívilo více než sto tisíc lidí a více než milion diváků na Twitchi.

Jakub Svoboda
WriterJakub SvobodaWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Vlastnictví

The Modern Times Group koupila 74 % ESL Gaming od mateřské společnosti Turtle Entertainment v roce 2015. Ve stejném roce začaly být živé esportovní události vysílány ve více než 1500 kinech. To velmi pomohlo zvýšit popularitu ESL Gaming. V důsledku toho organizace začala hostovat více eSport online turnaje a postupně rozšiřovali nabídku eSports her, které nabízeli.

V roce 2022 společnost oznámila, že Savvy Gaming Group (SGG) získá ESL Gaming a další platformu esportů s názvem FACEIT. Kupní cena ESL Gaming se odhaduje na 1,05 miliardy amerických dolarů. Transakce bude dokončena během druhého čtvrtletí roku. SGG plánuje sloučení obou společností a vytvoření skupiny ESL FaceIt Group.

Soutěže

ESL obvykle spolupracuje s dalšími vydavateli, jako jsou Riot Games, Blizzard Entertainment, Microsoft Gaming a Valve, aby každý rok po celém světě pořádali řadu esportových lig a soutěží. Většina soutěží se dnes koná online a přitahuje miliony diváků. Některé z nejlepších soutěží zahrnují ESL Play, ESL National Championships, ESL Pro Tour, ESL One a Intel Extreme Masters. Některé oblíbené hry v turnajích a ligách jsou zvýrazněny níže.

  • FIFA: Videohry FIFA jsou série asociačních fotbalových her vyvinutých společností EA Sports. Patří mezi nejpopulárnější videohry, většinou převzaté z nejpopulárnějšího sportu na světě, asociačního fotbalu. Hra zahrnuje dva týmy, z nichž každý se snaží překonat toho druhého a vyhrát hru.
  • Rainbow Six: Rainbow Six je taktická střílečka od společnosti Ubisoft. Hráči mohou využít kteréhokoli z operátorů dostupných v týmu Rainbow. Různí operátoři mají různé schopnosti a hodnocení. Hra obsahuje dva týmy, teroristy a protiteroristy, a různé režimy, z nichž každý má různé cíle pro každý tým.
  • Střet klanů: Supercell vyvinul a zveřejnil clash of Clans. Téma hry je založeno na fantasy světě, ve kterém hráč přebírá roli vesnického náčelníka. Cílem hry je vyvinout vesnici, která odolá útokům a vycvičit jednotky k útoku s využitím omezených zdrojů.
  • Mortal Kombat: Mortal Kombat byl původně vyvinut společností Midway Games. Je to bojová hra s fantasy tématikou s mnoha různými postavami, z nichž každá má jinou sadu dovedností a schopností. Existuje několik variací Mortal Kombat, ale základní herní myšlenka zůstává stejná.
  • NBA2K: NBA2K je videohra, která simuluje basketbalové sporty, vyvinutá společností Visual Concepts. Každá z her NBA 2K obvykle napodobuje sezónu National Basketball Association, nejvyšší basketbalové ligy na světě.
  • Volání povinnosti: Call of Duty: Warzone je další střílečka od Activision. Téma hry bylo založeno na druhé světové válce během jejího uvedení na trh. V současné době série zahrnuje hry zasazené do studené války, vesmíru a futuristických světů.
  • League of Legends: Toto je bitevní aréna pro více hráčů vydaná společností Riot Games. Byla inspirována mapou Defense of Ancients, ale byla vyvinuta jako samostatná hra. Hru hrají dva týmy, každý má pět hráčů. Každý tým musí bránit své území proti druhému týmu a zároveň útočit na území druhého týmu.

Proč jsou ESL Gaming Tournaments oblíbené?

Rozmanitost her

Jedním z hlavních důvodů, proč jsou turnaje ESL Gaming oblíbené, zejména mezi sázkaři, je obrovská rozmanitost her, které se objevují v mnoha různých turnajích eSports. Sázkaři tak mají četné výběry sázkových trhů, na které mohou vsadit.

Nařízení

Turnaje ESL Gaming jsou vždy dobře řízeny a regulovány. To zajišťuje férovou hru a nikdo nemůže žádným způsobem manipulovat s výsledky hry. Důvěryhodnost značky má za následek loajalitu hráčů a rostoucí popularitu.

Dostupnost

ESL Gaming obvykle každý rok pořádá mnoho nejlepších eSport turnajů a lig. V ideálním případě téměř ve všech ročních obdobích vždy probíhá nějaká akce. Sázkaři se tak mohou spolehnout na to, že organizace bude mít akce, na které mohou sázet po celý rok. Události jsou také obvykle dostatečně velké, aby se mohly objevit ve většině online kasin.

Snadná způsobilost

ESL Gaming ligy a turnaje jsou obvykle vytvářeny tak, aby vyhovovaly téměř všem hráčům, od začátečníků po profesionální hráče. Některé turnaje jsou navrženy speciálně pro různé úrovně dovedností, takže účast na událostech je pro kohokoli snadná. Požadavky na způsobilost jsou také obvykle přísné, ale snadné.

Vítězné týmy a největší momenty ESL Gaming Tournaments

Z mnoha turnajů, které ESL Gaming pořádala, předvedlo několik týmů a hráčů příkladné výkony. Obvykle se objevují různé esportovní šampionáty a ligy různé esportovní hry, takže je trochu náročné seřadit celkově nejlepší týmy. Různé týmy a hráči však v průběhu let neustále dosahovali skvělých výsledků ve většině lig a turnajů a někteří v určitém okamžiku podávali velké výkony.

Nejlepší herní týmy ESL

Fnatic

Fnatic je jedním z nejlepších týmů, které hrají ESL Gaming Pro League. Ligu vyhrálo několikrát, včetně první a druhé sezóny. Výhry pomohly upevnit jméno týmu mezi nejlepšími týmy v lize.

Natus Vincere

The Natus Vincere tým je držitelem titulu úřadujícího šampiona Pro League. Vyhráli sezónu 14 ligy proti Team Vitality, dalšímu týmu známému skvělým výkonem. Tým si za vítězství zajistil 1 milion amerických dolarů, třetí tým v historii, který kdy vyhrál takovou částku na turnaji ESL Gaming.

Tým Liquid

Tým Liquid je dobře známý tím, že je jedním z nejstarších esports týmů. Účastní se několika turnajů ESL a přidává se k více než 2000 turnajům, které tým odehrál, včetně některých z největších turnajů eSports. Tým také vygeneroval nejvyšší celoživotní příjmy ve výši více než 38 milionů amerických dolarů.

OG

OG je další tým, který stojí za zmínku. V současné době je druhým nejlepším týmem na základě generovaných příjmů. Výjimečné je, že příjmy, více než 35 milionů amerických dolarů, pochází z odehrání pouhých 126 turnajů. To je dobrý ukazatel toho, jak dobrý je jejich poměr výher.

Zlí géniové

Zlí géniové sestává z hráčů z více než deseti zemí a tří kontinentů. Byla založena v roce 1999 a patří mezi nejvýkonnější týmy již více než dvě desetiletí, kdy hraje, aby vytvořila jedno z nejdéle fungujících dědictví. Tým hrál ve více než 900 velkých esportových turnajích a vydělal více než 25 milionů amerických dolarů. Nejlepší výkony týmu jsou v Dota 2 a League of Legends.

Kde a jak sázet na ESL turnaje

Sázení na esport turnajích je relativně snadné, zejména pro sázkaře, kteří mají nějaké zkušenosti se sázením na esporty. Prvním krokem je nalezení online sázkové kanceláře na esporty která nabízí mnoho trhů s esportovými sázkami. K tomu musíte zajistit, aby sázková stránka byla důvěryhodná. Pro větší pohodlí můžete zvážit nabízené možnosti platby a vybrat si sázkovou stránku, která vám nabídne nejpohodlnější možnost.

Před sázením na ESL Gaming Tournament se musíte ujistit, že sázkový účet esportů má dostatek prostředků pro sázku. Můžete také využít jakékoli bonusy nebo propagační nabídky můžete dostat.

Dalším krokem je výběr turnajové události ESL Gaming, která právě probíhá, a výběr typu sázky, kterou chcete podat. Online sázkové stránky eSport obvykle nabízejí různé typy sázek pro různé hry. Noví sázkaři možná budou muset prozkoumat různé typy sázek, aby se mohli informovaně rozhodnout.

Tipy na sázení

Když sázení na esport turnaje, začněte vytvořením seznamu esportových turnajů a poté vyberte ty, na které můžete vsadit. Ujistěte se také, že prozkoumáte hrající týmy. To vám může pomoci určit, zda daný kurz stojí za hazard. Měli byste také spravovat svůj bankroll moudře, zvláště pokud máte v úmyslu vsadit na několik her v turnaji. Pro úspěšné sázení je také nezbytné vyhýbat se emocionálním sázkovým rozhodnutím.

About the author
Jakub Svoboda
Jakub Svoboda
About

S bystrým porozuměním hraní a hlubokou láskou ke svým českým kořenům Jakub mění krajinu online casinových průvodců tím, že do nich vnáší místní kouzlo a univerzální půvab. Jeho zručná lokalizace přináší srdce České republiky na obrazovku každého hráče.

Send email
More posts by Jakub Svoboda

Nejnovější zprávy

Nadcházející události CS: GO
2022-07-07

Nadcházející události CS: GO

Miliony fanoušků denně sledují esporty po celém světě. Field Level Media vydává sérii přehledů, které mají fanouškům ukázat nejoblíbenější tituly, týmy a osobnosti. Hry pokrývají různé formáty, druhy soutěží a rozvrhy.