Váš průvodce turnajem Red Bull Wololo 2024

Pokud jste fanouškem her Age of Empires, pak je Red Bull Wololo jedním z esportových turnajů, který chcete sledovat. Red Bull Wololo, který přitahuje hráče z celého světa ve formátu 1v1 o obrovský cenový fond, spojuje amatérské i profesionální hráče v honbě za slávou.

Red Bull Wololo s jedinečným formátem, který se přímo hodí k akci, je o prémiovém hraní, vzrušení a kvalitní zábavě – a pokud jste fanouškem esportů, je to také o sázení. Red Bull Wololo se soutěžemi oslavujícími řadu her Age of Empires je strategickým turnajem v reálném čase, který je stejně vzrušující sledovat, jako soutěžit. Zjistěte více o tom, proč je tento turnaj tak populární a jak jej co nejlépe využít. vaše sázky Red Bull Wololo esports.

Jakub Svoboda
WriterJakub SvobodaWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Co je Red Bull Wololo?

Abyste porozuměli Red Bull Wololo, je důležité nejprve porozumět hrám Age of Empires.

Co je herní série Age of Empires?

Tato hra RTS (strategie v reálném čase) byla poprvé vydána v roce 1997. K dnešnímu dni bylo vydáno 9 her a četné rozšiřující balíčky, nejnovější verzí je Age of Empires IV, vydaná v říjnu 2021.

Age of Empires, vytvořená společností Ensemble Studios a vydaná společností Xbox Game Studios, je historická hra RTS, která hráče provede událostmi v Africe, Evropě a Asii a pohybuje se v časových obdobích od doby kamenné přes dobu železnou až po římskou říši. S každou novou edicí zlepšující se grafika a hratelnost si hra získala silné příznivce a je známá svou fair play a zaměřením na historické události.

Série Red Bull Wololo

Jak fanoušci série Age of Empires vědí, „Wololo“ je bojový pokřik, který pronesla jednotka Priest v původní verzi hry – a od roku 2020 je to výzva pro hráče, aby se spojili a bojovali proti sobě v sérii Red Bull Wololo. , kterou pořádá Red Bull Gaming.

Série, která byla poprvé uvedena v roce 2020, se zpočátku zaměřovala na Age of Empires II s různými online turnaje se koná a rozdává se celkový prize pool ve výši 20 000 €. Po úspěchu prvního turnaje pokračoval Red Bull Wololo dalšími soutěžemi, z nichž každá měla jiný příběh, který mohli hráči sledovat, od bojů o kontrolu nad hradem ve druhé sérii, po asijskou civilizaci ve třetí a vikingské válečníky ve hře. Čtvrtý.

V roce 2021 se Red Bull Wololo V stal první významnou LAN událostí série, která přilákala 70 000 diváků na finále v horkém boji o prize pool 100 000 $.

V roce 2022 se akce vrátila na svůj šestý turnaj pod názvem Red Bull Wololo Legacy – oslava Red Bull Gaming 25 let série Age of Empires, která nezahrnuje jeden, ale tři tituly hrané současně. Profesionálové i amatéři soutěžící v turnajích Age of Empires I: The Rise of Rome, Age of Empires II a Age of Empires IV současně, série skončila finále na zámku Heidelberg v Německu.

Rok 2022, který nabízí společný prize pool 550 000 $ ve všech třech událostech, byl dosud největší událostí Red Bull Wololo a zdá se, že série bude pokračovat stejně silně i v budoucnu.

Struktura turnaje Red Bull Wololo

Zatímco příběhový oblouk Red Bull Wololo se může událost od události měnit v závislosti na verzi Age of Empires, kterou hrajete, každý turnaj se vždy řídil podobnou základní strukturou:

 • Soutěž začíná skupinovým kolem 8 až 16 hráčů.
 • Skupinové kolo se skládá buď z profesionálů, kteří byli pozváni, nebo z amatérů, kteří soutěží o své místo prostřednictvím otevřené kvalifikace, jako je předběžná kvalifikace Road To Wololo na Legacy 2022.
 • Událost probíhá ve formátu 1v1 s jednou vylučovací závorkou.
 • Skupinová fáze probíhá v několika kolech „Best of“, jako je „Best of 3“ nebo „Best of 5“.
 • Po skupinové fázi postupují vítězové do play off.
 • Play-off se odehrává v sérii čtvrtfinále „Best of 5“ a poté semifinále.
 • Poslední dva hráči v pořadí po semifinále se utkají ve finále turnaje, tentokrát ve formátu 'Best of 7'.

Aby bylo možné přeskočit předběžné fáze hry a vydat se přímo do akce, turnaje následují mírně pozměněnou verzi Age of Empires. Například v Red Bull Wololo V hráči soutěžili v Age of Empires II: Definitive Edition a začínali s ekonomikou 27 vesnic, která již byla zavedena, a také s řadou dalších prvků, jako je kovář a kasárna, které již byly k dispozici. To umožňuje vyhrát nebo prohrát hry v úvodních minutách a zaručuje okamžitou akci.

Jak sázet na Red Bull Wololo

Sázení na Red Bull Wololo a esportové hry obecně mohou mít mnoho podob a pokrývají všechny aspekty tohoto odvětví od živého hraní po turnaje a také streamování na Twitchi. I když existuje mnoho sázek, které lze uzavřít na prvky, jako je fantasy sázení, sázení na streamery a sázení v poolu, jeden z nejoblíbenější metody sázení na esporty je sázení za skutečné peníze.

Co je to sázení za skutečné peníze?

Sázení za skutečné peníze na esporty a tradiční sportovní sázení má stejný formát. Jednoduše si vyberte turnaj nebo událost, na kterou byste chtěli vsadit, jako je Red Bull Wololo, vyberte si svůj sázkový trh, vložte svou sázku a počkejte, jak se vyvine výsledek.

To, co budete chtít zvážit při uzavírání sázek, je forma každého jednotlivého hráče, jaká může být jeho strategie a jak úspěšní při jejím provádění budou. Pokusí se někteří hráči vyhrát na začátku hry, nebo se jiní budou držet zpátky a hrát delší hru?

Dalším bodem, který je třeba v Red Bull Wololo zvážit, je to, že na rozdíl od některých jiných turnajů se pozvaní hráči účastní skupinových fází, místo aby přeskakovali přímo dopředu, což může změnit průběh hry.

Mějte na paměti všechny tyto body, proveďte svůj průzkum předem a pak budete moci činit informovaná rozhodnutí o tom, které typy sázek za skutečné peníze jsou nejlepší.

Nejlepší tipy na sázení

Pokud je povoleno živé sázení, možná by stálo za to nejprve před podáním sázky sledovat výkon hráčů, abyste lépe porozuměli jejich formě a stavu.

Nejprve musíte vědět, jak hrát hru. Pokud jste nikdy nehráli Age of Empires IV než například nebudete vědět, na co sázíte. Čím více budete vědět o každém typu hry, než vsadíte, tím lépe.

Prozkoumejte hráče s předstihem se naučte jejich silné a slabé stránky a v některých případech dokonce zvažte i smolařku, protože by to mohla být hodnotnější sázka. Všechno se může změnit v den turnaje, takže buďte rozumní a sázejte rozumně.

Nejlepší sázkové stránky na esporty

Jakmile si uděláte průzkum a budete si jisti sázkami, které chcete uzavřít, budete muset najít web pro esporty pro kvalitního poskytovatele. Po celém světě existuje řada vynikajících esportovních stránek, které umožňují sázky na Age of Empires, včetně:

 • 1xSázka
 • 10Sázka
 • 22Bet
 • Bet365
 • Betsson
 • Betwinner
 • Casumo
 • Thunderpick
 • TonyBet

Typy sázek Red Bull Wololo

Vsadit si na turnaj Red Bull Wololo je snadné – ať už vsadíte na výsledek jednotlivého zápasu nebo vsadíte na několik výsledků a pokusíte se znásobit své výhry, najdete spoustu sázkových trhů, ze kterých si můžete vybrat.

I když každý turnaj bude mít své vlastní různé konkurenty a události, mezi nejběžnější typy sázek na esporty patří:

Sázky na vítěze zápasu

Umístěte sázku na vítěze zápasu a budete sázet na vítěze konkrétního zápasu. Je to jednoduchá sázka, kterou můžete uzavřít ve většině typů esportových zápasů.

Přímé sázky

Zde budete sázet na to, který hráč turnaj zcela vyhraje. Tento typ sázky budete obvykle muset podat předem, takže pokud máte dobrý pocit z přímé sázky, zkuste ji podat brzy.

Systémové sázky

U systémové sázky budete uzavírat více než jednu sázku pomocí specifického systému. Budete moci vyhrát pouze tehdy, pokud jsou všechny vaše volby správné, ale výhry ze systémových sázek mohou být působivé.

Sázky specifické pro esporty

Zde budete uzavírat sázku, která je specifická pro konkrétní esport, v tomto případě Red Bull Wololo. Podívejte se na vybranou sázkovou stránku blíže k příštímu turnaji a zjistěte, které konkrétní sázky budou k dispozici, ze kterých si můžete vybrat.

Sázení na Red Bull Wololo Online

Proč se Red Bull Wololo stal tak populárním esportovým turnajem? To sahá až k samotné Age of Empires – hře, která si od svého prvního vydání získala věrné následovníky. S každou verzí, která se následně vylepšuje oproti té předchozí, Age of Empires kombinuje strhující historické příběhy se strategií v reálném čase ve hře, která je nekonečně zábavná a okamžitě přesvědčivá. Je to přesně tento vývoj, který Red Bull Wololo odráží a přizpůsobuje se každé své události od roku 2020.

Historie turnajů Red Bull Wololo

Red Bull Wololo I: Úplně prvního Red Bull Wololo v roce 2020 se zúčastnilo 16 hráčů, kteří hráli Age of Empires II: Definitive Edition v režimu Empire Wars o prize pool 20 000 €.

Red Bull Wololo II: Druhý v řadě, Red Bull Wololo II, se odehrál na konci roku 2020 a dalších 16 hráčů se o něj utkalo v Age of Empires II, tentokrát o prize pool 30 000 $.

Red Bull Wololo III: Dalších 16 hráčů se proti sobě postaví v Age of Empires II: Definitive Edition na začátku roku 2021, přičemž se hraje o prize pool 30 000 $.

Red Bull Wololo IV: V polovině roku 2021 se akce přepnula na Age of Empires II: Lords of the West, kde se utká 16 hráčů o prize pool 30 000 $.

Red Bull Wololo V: Na závěr ságy pro rok 2021 se 14 hráčů utkal ve hře Age of Empires II o obrovský prize pool 100 000 $.

Red Bull Wololo Legacy: Ve svém šestém turnaji Red Bull Wololo Legacy vidělo, jak profesionálové a amatéři soutěží o tři tituly současně:

 • 8 hráčů soutěží o 50 000 $ ve hře Age of Empires I: The Rise of Rome
 • 16 soutěží o 200 000 $ v Age of Empires II
 • 16 hráčů soutěží o 300 000 $ v Age of Empires IV

Jak vsadit

 1. Vyberte si provozovatele esportů
 2. Otevřete si účet online
 3. Nastavte si platební metodu a přidělejte prostředky na svůj účet
 4. Prozkoumejte Age of Empires a ujistěte se, že znáte hry a hráče
 5. Vyberte si a sázejte

Čím více výzkumů provedete, tím informovanější rozhodnutí budete moci učinit a tím větší šanci budete mít na úspěšný výsledek.

Úspěšné sázení Red Bull Wololo

Úspěšný výsledek v jakémkoli esportovém turnaji je o typech sázek, které umístíte, a pokud jde konkrétně o Red Bull Wololo a Age of Empires, mezi oblíbené typy sázek patří:

Vítěz zápasu - Sázení na jednotlivce, že vyhraje konkrétní zápas.

Naprosto – Sázení na jednotlivce, který vyhraje celý turnaj.

Délka hry - Sázení na to, jak dlouho bude konkrétní hra trvat, např. 25 až 30 minut, 35 až 45 minut a tak dále.

Speciální sázky - Sázení na konkrétní prvek ve hře Age of Empires, například jaký typ vítězství (1 ze 3) vyhraje hru pro svého hráče.

Ostatní esportovní turnaje

Kromě Red Bull Wololo a Age of Empires existuje řada dalších populárních soutěží, ze kterých si můžete vybrat, pokud jde o sázení na esporty:

Mezinárodní: Globální esportový turnaj pro Dota 2, který se koná každý rok od roku 2011 (s výjimkou zrušení v roce 2020 kvůli vypuknutí Covid-19).

Mistrovství světa League of Legends: Každoroční turnaj, na kterém se nejlepší týmy LoL z celého světa utkají o titul sezóny.

PUBG Global Championship: Jeden z největších online turnajů v esportu na světě, na kterém se účastní nejlepší hráči této hry.

About the author
Jakub Svoboda
Jakub Svoboda
About

S bystrým porozuměním hraní a hlubokou láskou ke svým českým kořenům Jakub mění krajinu online casinových průvodců tím, že do nich vnáší místní kouzlo a univerzální půvab. Jeho zručná lokalizace přináší srdce České republiky na obrazovku každého hráče.

Send email
More posts by Jakub Svoboda

Faq

Vše, co potřebujete vědět o kasinech

Co je Red Bull Wololo?

Red Bull Wololo je esportový turnaj Age of Empires zahájený v roce 2020.

Jaký je formát turnaje?

Red Bull Wololo je turnaj 1v1, který se odehrává v sérii skupinových zápasů, po kterých následuje čtvrtfinále, semifinále a finále.

Jak se mohu přihlásit do Red Bull Wololo?

Hráči se mohou zúčastnit buď prostřednictvím pozvánky, nebo účastí v sérii otevřených kvalifikačních událostí a jejich výhrou.

Jak mohu vsadit na Red Bull Wololo?

Jednoduše si vyberte provozovatele esportů, otevřete si účet, financovejte svůj účet, prozkoumejte různé dostupné hráče a hry a vsaďte.

Jak starý musím být, abych mohl sázet na esporty?

Vezměte prosím na vědomí, že zatímco mnoho fanoušků esportů je mladších 18 let, můžete legálně uzavírat sázky na esporty, pouze pokud je vám 18 let nebo více, nebo pokud jste ve vaší zemi plnoletí.