Sázka na Valorant Champions 2024

Valorant Champions je na seznamu eSports turnajů, které si fanoušci eSportu cení. Patří také mezi nejoblíbenější turnaje na sázkové scéně eSports a konkuruje běžným jménům v žánru stříleček z pohledu první osoby (FPS). Toto shrnutí pokrývá všechny podstatné detaily, které fanoušci této videohry a nadšenci sázení na eSports potřebují vědět o Valorant Champions, od hry samotné, popularity Champions mezi sázkaři, a co je důležité, jak na ni sázet.

O ValorantoviUdatní šampioniProč je Valorant Champions populární?Vítězné týmy a největší momenty Valorant ChampionsSázení na Valorant Champions
Jakub Svoboda
WriterJakub SvobodaWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

O Valorantovi

Udatný je střílečka z pohledu první osoby pro PC (Microsoft Windows). Přestože vývoj hry začal již v roce 2014, oficiálně byla vydána až 2. června 2020.

Valorant, vyvinutý a publikovaný Riot Games, stejnou videoherní velmocí jako League of Legends (LoL), se vyšplhal na vyšší příčky a stal se oblíbeným mezi fanoušky stříleček z pohledu první osoby, které soupeří s Counter-Strike: Global Offensive (CS: GO) a franšíza Call of Duty (COD). Po svém vydání v roce 2020 se stal okamžitě hitem. Téměř o dva roky později je popularita Valorant svědkem exponenciálního růstu.

Udatný v číslech

Podle statistik si Valorant v roce 2021 udržoval přibližně 12 milionů aktivních hráčů měsíčně a v roce 2022 čísla neustále stoupají. V roce 2022 bylo kolem 16 milionů aktivních hráčů měsíčně, což znamená přibližně 1,5 milionu hráčů denně. Tato čísla jsou důkazem, že Valorant byl skutečně revoluční. Popularitě Valorantu lze přičíst několik důvodů.

Prvním z nich je Unreal Engine 4, který si Riot Games zvolili, který poskytuje plynulý herní zážitek s vynikající grafikou a zvukem pro pohlcující herní zážitek.

Za druhé, Valorant je bezplatná videohra, což znamená, že fanoušci FPS her se mohou dostat do akce, aniž by utratili desetník.

A konečně, Riot Games také zvýšilo hru tím, že neustále přidává nový obsah, včetně nových hrdinů (agentů), map, funkcí, herních režimů a dalších komponent.

Udatná hratelnost a cíle

Valorant, odehrávající se v blízké budoucnosti, je taktická střílečka, která staví dva týmy do taktické bitvy 5v5, která vyžaduje individuální dovednosti a týmovou práci. Cíl hry závisí na herním režimu. Valorant má sedm herních režimů: Unrated, Competitive, Deathmatch, Spike Rush, Escalation, Replication a Snowball Fight.

Udatní šampioni

Zatímco existuje několik Valorant turnajů a soutěží, Valorant Champions je největší a nejprestižnější turnaj. The Champions je organizován a pořádán Riot Games a přitahuje výherní fond ve výši 1 000 000 $ distribuovaný všem týmům na základě žebříčku. Na rozdíl od typických online turnajů eSport je Valorant Champions offline turnaj.

Doposud existoval pouze jeden Valorant Champions, událost 2021, která se konala od 1. do 12. prosince v Německu. Soutěž přilákala 16 špičkových týmů eSports se soupiskami Valorant. Některé z velkých týmů, které se akce zúčastnily, zahrnují Gambit Esports, Sentinely, Tým Závist, KRÜ Esports, Cloud9, Tým Liquid, Acend, Tajemství týmu, a Fnatic, mezi ostatními.

Stejně jako hra samotná je i Valorant Champions velká. Sledovanost Champions 2021 dosáhla vrcholu ve finále, kdy událost přilákala 1 089 068 diváků, zatímco průměrná sledovanost turnaje byla 469 083. Zajímavé je, že celkový počet sledovaných hodin byl neuvěřitelných 46 048 311.

Plán

Kvalifikace na šampiony Valorant závisí na výkonu jednotlivých týmů Valorant eSports v jejich příslušném bodovém umístění na okruhu v regionu. Co se týče formátu turnaje, začíná se skupinovými fázemi před postupem do play off.

Ze všech indicií se Valorant Champions bude konat každoročně, protože Valorant Champions 2022 právě probíhá. Druhé mistrovství Valorant eSport je naplánováno na září 2022. Kvalifikace již probíhají.

Proč je Valorant Champions populární?

Sázení na nejlepší eSports turnaje se dnes stala populární. Jako jedna z největších esportovních událostí je Valorant Champions mezi sázkaři populární. Několik důvodů vysvětluje, proč tato hra patří mezi nejoblíbenější eSport turnaje, na které sázející sázejí.

První je skutečnost, že Valorant Champions je pro Valorant jednou z nejvýznamnějších eSport lig. Turnaj je nejvíce soutěživý a přitahuje největší cenový fond ve Valorant eSports. Vzhledem ke konkurenceschopnosti na něj milovníci sázení Valorant vždy čekají.

Dalším důvodem, proč jsou Valorant Champions populární, je to, že existuje spousta zápasů, na které lze vsadit, od kvalifikací až po finále. Například 2022 Valorant Champions začal v lednu 2022 a skončí v září.

Existuje také spousta online sázkových stránek se sázkovými trhy Valorant. I když se jedná o relativně novou hru, mnoho bookmakerů využívá sázkové trhy Valorant Champions, aby uspokojili velký počet fanoušků sázení Valorant.

Udatné sázení je také snadné. Jako an FPS hra, sázení na něj je podobné jako sázení na Call of Duty a Counter-Strike: Global Offensive.

A konečně, téměř všechny nejlepší týmy účastnící se velkých eSport turnajů mají soupisky Valorant. Takže nyní, když nadšenci eSports sázek mají vášeň pro své oblíbené týmy, mají šanci na ně sázet na světové scéně.

Vítězné týmy a největší momenty Valorant Champions

Jak již bylo zmíněno, existuje pouze jeden Valorant Champions. To znamená, že z hlediska vítězů toho není moc co pokrýt. Loňský ročník byl však akční. Zde je rekapitulace některých z největších momentů turnaje.

Skupinové fáze

Ve skupinové fázi byly čtyři skupiny, v každé byly čtyři týmy z různých regionů. Zápasy skupinové fáze byly ve formátu best of three. Tady je, jak to šlo dolů.

  • Skupina A – V prvním zápase se proti sobě postavil Acend a Vivo Keyd, zatímco druhý zápas ve skupině byl bitvou mezi Team Envy vs. X10 CRIT. Acend dokázal porazit Vivo Keyd 2-1, zatímco Team Envy porazil X10 CRIT 2-0.
  • Skupina B - Ve druhé skupině se Sentinels utkali s FURIA Esports, zatímco KRÜ Esports a Team Liquid se utkali ve druhém zápase skupiny. Týmy Liquid a Sentinels se staly vítězi, když porazily své soupeře 2:0 a 2:1.
  • Skupina C – Gambit Esports se utkala s Team Secret, zatímco Team Vikings hrál proti Crazy Racoon. Gambit Esports porazil Team Secret 2-1. Ve druhém zápase Team Vikings sestřelil Crazy Racoon 2-0.
  • Skupina D - Vision Strikers převzali v poslední skupině FULL SENSE, zatímco Fnatic byli proti Cloud9 Blue. Vision Strikers zvítězili v prvním zápase, když porazili FULL SENSE 2-0, zatímco Fnatic se snažil porazit Cloud9 Blue 2-1.

Čtvrtfinále

Čtvrtfinále bylo nabité akcí a nejlepší týmy bojovaly o postup do semifinále.

  • Čtvrtfinále 1 - Acend se postavil proti Team Secret a k překvapení mnohých Acend sestřelil Team Secret a vyhrál zápas 2-0.
  • Čtvrtfinále 2 - Druhé čtvrtfinále bylo Team Liquid proti Cloud9 Blue. Team Liquid překonal Cloud9 Blue a porazil ho 2:0.
  • Čtvrtfinále 3 - Ve třetím čtvrtfinále se Gambit Esports utkal s X10 CRIT, kde první z nich dokázal vyhrát zápas 2-1.
  • Čtvrtfinále 4 - Poslední čtvrtfinále bylo Fnatic proti KRÜ Esports ak šoku mnohých, Fnatic byl vyřazen poté, co byl sražen 2-1.

Semifinále

Stejně jako čtvrtiny byly i semifinále nejlepší ze tří zápasů a byly také akční.

  • Semifinále 1 - Acend se ukázal jako síla v prvním semifinále porazil Team Liquid 2-0. To byl šok, protože všichni očekávali, že Team Liquid ponese den.
  • Semifinále 2 - Ve druhém semifinále pálil Gambit Esports na všechny válce. To srazilo KRÜ Esports a vyhrálo zápas 2-1.

Finále Valorant Champions 2021

Po sérii zápasů, od skupinové fáze až po finále, se Acend a Gambit Esports střetly v nejlepším z pěti duelů ve finále. Po děsivé bitvě dokázal Acend porazit Gambit Esports skóre 3-2.

Acend odešel s odměnou 350 000 $, zatímco Gambit Esports si odnesl 150 000 $. Dobré je, že všechny zúčastněné týmy si odnesly něco domů.

Sázení na Valorant Champions

Online sázkové stránky eSports využívají potenciál eSportů, včetně sázení Valorant. Pro ty, kteří sázejí na eSport turnaje Valorant Champions, níže je několik věcí, na které byste si měli dát pozor.

První je vědět, které jsou nejlepší týmy, na které lze vsadit. Z loňského turnaje je nejlepší tým, na který se dá sázet Acend, aktuální šampioni. Mezi další nejlepší týmy, na které lze sázet, patří Gambit Esports, KRÜ Esports, Fnatic, Team Secret, Cloud9 Blue a X10 CRIT.

Dalším krokem je nalezení nejlepších online sázkových stránek eSport se sázkovými trhy Valorant. Zde se ujistěte, že renomovaný regulační orgán pro sázení licencoval stránku. Sázková kancelář by měla mít také doplňky, jako je živé vysílání, aby hráči mohli sledovat akci přímo ze sázkové stránky.

Za třetí, ujistěte se, že rozumíte hře a pravidlům Valorant. Je také nezbytné, aby hráči rozuměli různým dostupným sázkovým trhům a co znamenají. Přesto musí sázkaři na trzích rozumět tomu, jak kurzy Valorant fungují. Pamatujte, že stejně jako u tradičního sázení platí, že čím vyšší je kurz, tím nižší je šance, že sázka projde, a naopak.

Poslední, využijte toho Bonusy na sázení eSports jako jsou mimo jiné uvítací bonusy, bonusy za opětovné nabití a cashback.

About the author
Jakub Svoboda
Jakub Svoboda
About

S bystrým porozuměním hraní a hlubokou láskou ke svým českým kořenům Jakub mění krajinu online casinových průvodců tím, že do nich vnáší místní kouzlo a univerzální půvab. Jeho zručná lokalizace přináší srdce České republiky na obrazovku každého hráče.

Send email
More posts by Jakub Svoboda

Nejnovější zprávy

Valorant otřásá trhem s novinkami
2022-07-14

Valorant otřásá trhem s novinkami

Valorant je vlajková loď First-Person Shooter vytvořená Riot Games. Neobvyklý marketingový plán Riotu využívající streamery již vytvořil na Twitchi několik rekordů. Popularita je způsobena jak originalitou hry, tak unikátní marketingovou technikou Riotu, díky které se Valorant stal volbou pro online sázení na esporty.