Novinky

December 8, 2022

Top 5 sázkových turnajů Esports 2022

Jakub Svoboda
WriterJakub SvobodaWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Esports se rozšiřuje a do sázkových trhů se zařazuje více soutěží a her. Vzhledem k tomu, jak populární se sportovní soutěže v posledních letech staly, není divu, že sázení na esporty roste na popularitě. 

Top 5 sázkových turnajů Esports 2022

The soutěžní esportová scéna se rychle rozšiřuje spolu s odvětvím esportů. Existují významné esportové soutěže s obrovskými cenovými fondy a davy milionů fanoušků. Zde je výběr z pěti nejlepších, na které je třeba dávat pozor, až druhá polovina roku 2022 skončí.

Mezinárodní

International je největší událostí na Dota 2 rozvrh a nejoblíbenější sázková událost esportů dostupná prakticky na všech online sázkových platformách esportů. Vzhledem k tomu, že většina diváků je vyprodaná a část peněz na odměny pochází od fanoušků, není divu, že cenový fond je obrovský. V této události na konci roku soutěží nejlepší týmy Dota 2 z celého světa.

Zatímco Dota 2 je oblíbená zejména v Asii, kde Čína a Korea trvale dominují na předních příčkách hráčů, mezinárodní sázení se provádí po celém světě. Geografická poloha hráčů hraje velkou roli při určování nejlepších mezinárodních sázkových stránek na esport.

Okruh Dota Pro

Před Dota 2 The International se pod hlavičkou DPC koná několik soutěží. Zúčastňuje se 18 týmů, přičemž dalších šest postoupilo do play-off v Číně, Jižní Americe, Společenství nezávislých států, Severní Americe, Evropě a jihovýchodní Asii. Přímé pozvánky do soutěže The International jsou rozšířeny na 12 nejlepších týmů v pořadí DPC.

18 kvalifikační týmy soutěžit ve formátu round-robin ve dvou skupinách po devíti týmech. Formát pro všechny hry je nejlepší ze dvou map. První čtyři týmy z každé skupiny postupují do horní závorky Main Eventu, zatímco týmy na pátém až osmém místě postupují do dolní závorky.

Main Event má 16 týmů, které soutěží ve formátu Double-Elimination. Poslední tým každé skupiny je vyřazen. Osm týmů soutěží v horní závorce hlavní události a osm dalších týmů soutěží v dolní závorce hlavní události. 

Pro úvodní kolo hry v dolní závorce se používá formát mapy nejlepší z jedné. Všechny ostatní zápasy se hrají ve formátu map nejlepších ze tří, s výjimkou velkých finále, které se hrají ve formátu map nejlepších z pěti.

Mistrovství světa League of Legends

Riot Games se rozkládají na jarní a letní měsíce. Turnaj vyvrcholí s Mistrovství světa League of Legends, ve kterém působí špičkové mezinárodní týmy. I když soutěž League of Legends nemá ve srovnání s ostatními turnaji nejvyšší prizepool, má ze všech esportovních událostí nejvíce diváků.

Aby se týmy připravily na tyto soutěže, soutěží v ligách. Závěrem je, že mnoho týmů z každého regionu mezi sebou soutěží. Miliony lidí budou tuto událost sledovat a nadšenci online sázení se mohou každý rok zúčastnit mnoha her a mnoha nepříjemností. 

Fanoušci mohou v každém kole hádat, který tým podle nich získá titul nejlepšího týmu světa. Bude však zásadní prozkoumat tipy na sázení na esport, abyste mohli přijímat informovaná rozhodnutí.

CS: GO Majors

Není mnoho her, které by se mohly pochlubit profilem, jaký má CS: GO v rozmanitém, dynamickém světě esportů. Plán CS: GO obsahuje více událostí než jakákoli jiná soutěžní hra, včetně turnajů IEM, ESL, ESEA a ad-hoc turnajů. Každoročně se konají četné soutěže na vysoké úrovni, v nichž se udělují miliony dolarů.

Zdá se, že dlouholetá soutěž stříleček z pohledu první osoby neztrácí na atraktivitě, zejména v Evropě. Tato hra je jednou z nejvíce sázených na esporty na světě a hostí některé z největších turnajů, jako je např PGL CS: GO Majors. Vzrušení je mimo grafy ohledně toho, který hráč může střílet na každé mapě.

Intel Extreme Masters

ESL a Valve společně produkují soutěž Intel Extreme Masters World Championship každý rok od roku 2006. Soutěž, kterou Intel sponzoruje, kombinuje několik esportů vedle CS: GO. Jiné esporty zahrnují Player's Unknown Battlegrounds, League of Legends a StarCraft II. Soutěže měly 13 sezón a byly pořádány po celém světě.

The Six Invitational

Nebylo mnoho esportů, které by havarovaly a přežily. Rainbow Six Siege byl nejoblíbenějším úspěchem tohoto příběhu. Nečekalo se, že hra uspěje, ale kvůli obětavosti tvůrců a spoustě práce je nyní jedním z nejpopulárnějších esportů na světě. 

Six Invitational, jeden z jeho turnajů, je dalším mezinárodním mistrovstvím, kde soutěží nejlepší hráči ze všech regionů. Není to jen vzrušující, ale zvyšuje laťku s vynikajícími týmy z vynikajících organizací.

Apex Legends Global Series Championship

Apex Legends je battle royale rostoucí ze všech nejrychleji. Sleduje to více lidí, ať už jde o esport nebo samotnou hru. The ALGS bylo vyvrcholením několika soutěží, než se nejlepší světové týmy utkaly ve finále. 

I když třetí ročník ještě nebyl vyhlášen, napětí při opakování šampionátu z druhého roku zůstává. Vše, co souvisí s Apex Legends a jejím esportem, bude nepochybně sledovat stále více a více hráčů.

About the author
Jakub Svoboda
Jakub Svoboda
About

S bystrým porozuměním hraní a hlubokou láskou ke svým českým kořenům Jakub mění krajinu online casinových průvodců tím, že do nich vnáší místní kouzlo a univerzální půvab. Jeho zručná lokalizace přináší srdce České republiky na obrazovku každého hráče.

Send email
More posts by Jakub Svoboda
undefined is not available in your country. Please try:

Nejnovější zprávy

Nejistá budoucnost LCS: Péče o domácí talent vs. spoléhání se na dovoz
2024-05-14

Nejistá budoucnost LCS: Péče o domácí talent vs. spoléhání se na dovoz

Novinky