Sázka na League of Legends World Championship 2024

Esport ligy turnajů se v dnešní době staly tak populární. Proto je dnešní seznam esportových turnajů dlouhý. Ale přímo na vrcholu těchto eSport šampionátů je mistrovství světa League of Legends. Mistrovství světa v League of Legends, jednoduše známé jako Worlds, pořádané Riot Games, je každoroční profesionální turnaj, který spojuje nejlepší týmy League of Legends (LoL), aby na konci každé sezóny soutěžily o titul.

Jde o turnaj, který určí nejlepšího šampiona League of Legends na světě v daném roce. V tomto šampionátu týmy bojují o Summoner's Cup, 70librovou (32kilogramovou) trofej (nejvyšší úspěch) a multimiliónový cenový fond. Pokud jde o sledovanost, tento turnaj má obrovskou sledovanost, ročník 2018 přilákal asi 99,6 milionů diváků.

Jakub Svoboda
WriterJakub SvobodaWriter

Co je League of Legends Championship?

První LoL Worlds se konaly v DreamHack ve Švédsku Tým Fnatic korunoval historicky první šampiony turnaje. Od jeho inaugurace vyhrálo šampionát šest různých týmů, přičemž SKT T1 byl jediným týmem, který zvedl titul třikrát (od roku 2022).

Od svého vzniku v roce 2011 prošla tato akce řadou proměn. Jak se rozrůstá, upravuje a mění se cenový fond, hostitelská města, účastníci a předpisy. Riot Games dokonce od roku 2014 vytvořilo oficiální hudební skladbu, která doprovází událost Worlds.

Mistrovství světa LoL se skládá ze tří soutěžních fází, včetně play-in, skupinových fází a vyřazovacích bojů. Zatímco fáze Play-In a Group se hrají ve formátu round-robin, fáze Knockout se hraje ve formátu s jednou eliminací, který obsahuje sérii nejlepších z pěti.

Jak velké je mistrovství světa v LoL?

Zaprvé, šampionát spojuje creme de la creme týmů LoL, aby zatroubily. S mnohamilionovým prize poolem, který lze vyhrát, si nikdo nemůže troufnout představit si, že turnaj je malý; je to velký.

Přidejte k tomu stovky milionů lidí, kteří si naladili sledování turnajových zápasů živě, a máte jeden z nich největší esportové turnaje pod sluncem. Miliony lidí navíc vidí v šampionátu příležitost sázet a vyhrávat peníze. Ano, tak obrovské a důležité mistrovství světa je.

Trofej

Jak již bylo zmíněno výše, zvednout Summoner's Cup (pohár turnaje) je snem každého účastníka. Pohár byl pověřen vlastníky turnaje, Riot Games. Zatímco Riot Games specifikovaly hmotnost 70 liber, konečný produkt (pohár) váží méně, aby bylo zajištěno, že se dá snadno zvednout.

O League of Legends

League of Legends, zkráceně LoL, je MOBA počítačová hra vyvinutá v roce 2009. Lze ji zdarma stáhnout z webu hry. Hru si může stáhnout a hrát téměř každý, a to díky minimálním systémovým požadavkům.

Jak hrát League of Legends

Zápas LoL se skládá ze dvou týmů po pěti hráčích. Týmy jsou modré a červené a soutěží na mapě Summoner's Rift. Velká část akce se odehrává v základnách a ve třech drahách známých jako 'spodní, střední a horní'. Džungle označuje jakoukoli oblast na mapě, která není obsazena uličkami nebo základnami, a 'džungleři' spoléhají na tuto oblast, aby zabíjeli neutrální monstra za zlato a XP.

Hráči mohou vylepšovat své šampiony (postavy) vyděláváním zlata, které se utrácí za zdroje, které jim umožní sesílat silnější kouzla a více škodit protivníkům. Vítězství XP na druhou stranu pomáhá hráčům v levelování. Každý tým může přivolat armádu přisluhovačů, aby jim pomohla zničit soupeřovu základnu.

Jak vyhrát zápas League of Legends?

První tým, který zničí Nexus, vyhrává zápas. Nexus je struktura umístěná na zadní straně základny každé strany. Jedna věc, kterou je třeba poznamenat, je, že zničení Nexusu není procházka růžovým sadem. Nexus zůstane nedotčen tak dlouho, dokud všechny tři jeho inhibitory, nebo alespoň jedna z věží základny, zůstanou stát.

Věže jsou důležité v zápase LoL, protože pomáhají poškodit protivníky a zároveň umožňují týmu mít řádnou kontrolu nad bojištěm. K rozbití věží týmy často používají miniony, jejichž zdrojem je Nexus.

Proč je Mistrovství světa v LoL oblíbené pro sázení?

Všichni víme, že popularita sázení na esporty roste rychle, rychleji, než si dokážete představit, zejména v posledních letech. Rozšiřuje se také tempem, které by vyvíjelo tlak na další velké esportovní turnaje.

Jedná se o esport událost, kde se sázkové kurzy League of Legends jsou příznivé a poskytují skvělou příležitost vsadit si na svůj oblíbený tým.

Nyní je jedním z nejpopulárnějších eSport online turnajů pro sázkaře mistrovství světa v LoL. Jen málo eSport turnajů je svědkem přílivu sázkařů, jako je tento. A je to z dobrých důvodů, včetně následujících:

Více sázkových trhů na výběr

Trvání zápasu více než/méně, Tým, který zabije prvního barona/draka, Skóre zápasu více než/méně, Tým, který získá první krev atd.

Zápasy jsou krátké

Zápasy League of Legends obvykle trvají 40 minut. Deset minut může být přidáno nebo odečteno v závislosti na několika faktorech, jako je složitost zápasu, herní styly týmů, push potenciál atd. To znamená, že sázkaři nemusí čekat hodiny, než se výhry dostanou na jejich účty pro další sázku.

Dostupnost

To je další důvod, proč sázkaři milují mistrovství světa v LoL. Turnajové kurzy najdete vůbec k dispozici sázkové stránky esport. Proč se tedy snažit vsadit na turnaj, jehož dostupnost je vzácná?

Vítězné týmy a největší momenty mistrovství světa League of Legends

Fnatic (sezóna 1)

Během první sezóny se Mistrovství světa LoL stále rozvíjelo a postrádalo smysluplnou infrastrukturu. Následně si Riot Games vybrali DreamHack Léto, Švédsko, jako místo konání akce. Této akce se zúčastnilo celkem osm týmů – tři týmy z Evropy, tři týmy ze Severní Ameriky, jeden z Filipín a jeden ze Singapuru.

Fnatic, švédský tým, překonal své soupeře, když porazil Counter Logic Gaming 2-1, než smetl Epik Gamer. Fnatic čelil Proti všem autoritám ve Velkém finále, čímž se finále první sezóny stalo celoevropskou záležitostí. Odnesli by si domů 50 000 dolarů.

Taipei Assassins (Sezóna 2)

Událost se konala v Los Angeles v Kalifornii a má prize pool 2 000 000 $, což je čtyřicetinásobek prvního cenového fondu. Po dokončení skupinové fáze byl TPA postaven proti korejskému týmu NaJin Sword.

Tento tchajwanský tým překvapivě snadno smetl NaJin a postoupil do Velkého finále po vysokooktanovém vítězství 2:1 nad tehdy nejvýše postavenou evropskou pětkou v Moskvě. Taipei se postavila proti Azubu Frostovi, nejlepšímu nasazenému týmu Koreje, kterou účinně odstavila. Soutěž vyhráli 3:1 a přivezli na Tchaj-wan vůbec první korunu mistrovství světa.

SK Telecom T1 (sezóna 3)

Třetí sezóna byla poprvé v historii Worlds, kdy série proběhla všech pět zápasů. SKT by nakonec porazil NaJin a postoupil do Velkého finále. Zápas proti Royal Club byl však zklamáním, protože je SKT porazili 3:0 a vyhráli první korejský šampionát. Toto vítězství znamenalo začátek dominance Koreje na šampionátu.

Samsung White (Sezóna 4)

Duel mezi Samsung White a Star Horn Royal Club skončil výpraskem 3:0. V tomto zápase se poraženému podařilo vyhrát pouze jednu hru. Pro Samsung White to bylo první mistrovské vítězství a pro Koreu druhé vítězství v řadě. Royal Club, v současnosti známý jako Royal Never Give Up, je jediným týmem, který v turnaji několikrát skončil na druhém místě.

SK Telecom T1 (sezóna 5)

SKT čelil KOO Tigers ve Velkém finále roku 2015. Bylo to první ze tří po sobě jdoucích celokorejských finále Světa. Perfektní Worlds run SKT zničili KOO Tigers, kteří dokázali vyhrát jednu hru, ale to bylo to nejlepší, co mohli udělat. SKT by vyhrál 3-1 a stal se historicky prvním týmem, který vyhrál turnaj více než jednou.

Další vítězové Mistrovství světa LoL

  • SK Telecom T1 (sezóna 6)
  • Samsung Galaxy (sezóna 7)
  • Invictus Gaming (sezóna 8)
  • FunPlus Phoenix (Sezóna 9)
  • DAMWON Gaming (Sezóna 10)

Kde a jak sázet na mistrovství světa League of Legends?

Navzdory existenci dalších ziskových a velkých esport turnajů zůstává LoL World Championship jedním z nejlepších esportových turnajů pro sázkaře. Každá událost League of Legends Worlds je celosvětovou senzací, která spouští sázkovou horečku.

Jak sázet na mistrovství světa League of Legends

Existují online sázkové stránky na esport; proto musíte udělat správnou volbu, pokud jde o sázení na esport turnaje. Může se to zdát jako nejjednodušší krok, ale nemusí tomu tak být. Pokud se v této fázi spletete, vaše zkušenosti s online sázením budou samozřejmě v ohrožení. Pokud si nejste jisti, kde začít, jednoduše proveďte vyhledávání Google na nejlepších stránkách pro sázení na esporty.

Poté, co se rozhodnete pro bookmakera, dokončete registrační proces, který obvykle zahrnuje vyplnění online formuláře. Ujistěte se, že poskytujete platné informace, protože později můžete být podrobeni dalšímu ověření. Někteří bookmakeri mohou požadovat, abyste ihned nahráli státem vydaný průkaz totožnosti, zatímco jiní počkají na vaši první žádost o výběr.

Po registraci proveďte vklad pomocí svého oblíbený způsob platby. Jakmile to uděláte, bude nyní čas dát své peníze do práce. Vyberte zápas, sázkový trh, sázku a potvrďte svou sázku.

About the author
Jakub Svoboda
Jakub Svoboda
O

S bystrým porozuměním hraní a hlubokou láskou ke svým českým kořenům Jakub mění krajinu online casinových průvodců tím, že do nich vnáší místní kouzlo a univerzální půvab. Jeho zručná lokalizace přináší srdce České republiky na obrazovku každého hráče.

Send email
More posts by Jakub Svoboda

Nejnovější zprávy

LAN nebo online: Make-Or-Break pro sázkaře eSports
2022-12-29

LAN nebo online: Make-Or-Break pro sázkaře eSports

Globální pandemie přinesla boom sázení na eSport. To také zastavilo LAN turnaje, ale přineslo vzestup online turnajů. Živé LAN turnaje se však vracejí, protože blokování se zmírňuje a imunizační programy se ukazují jako účinné.

Top 5 sázkových turnajů Esports 2022
2022-12-08

Top 5 sázkových turnajů Esports 2022

Esports se rozšiřuje a do sázkových trhů se zařazuje více soutěží a her. Vzhledem k tomu, jak populární se sportovní soutěže v posledních letech staly, není divu, že sázení na esporty roste na popularitě.