Sázka na The Golden League 2024

Zlatá liga je celosvětová soutěž eSports, kterou provozují Elite Gaming Channel a Lord_Patito. Je to nejvýše hodnocená událost z Age of Empire (AoE) IV a nabízí více než deset týdnů vyčerpávající akce od některých nejlepších hráčů Age of Empire. Se sdíleným prize poolem 125 000 $ je tato událost považována za jednu z největších AoE franšíz.

Tato událost, stejně jako většina eSport turnajů, je plně online. Zlatá liga začíná hráči, kteří se zúčastní dvou jednodenních kvalifikačních kol. Hráči, kteří se kvalifikují do hlavního turnaje, který má 64 hráčů, hrají ve třech závorkových kolech. Osm nejlepších hráčů z každé skupiny soutěží ve formátu round-robin po každém kole. Nejlepší čtyři jsou pak vybráni do víkendového play off.

O Age of EmpiresVývoj Age of EmpiresProč je Zlatá liga populární?Vítězné týmy a největší momenty Zlaté ligyKde a jak sázet na Zlatou ligu?
Jakub Svoboda
WriterJakub SvobodaWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

O Age of Empires

Věk říší je oceňovaná strategie v reálném čase (RTS) se zdobeným dědictvím trvajícím více než deset let. AoE se vyznačuje zejména svou strategickou hratelností ukotvenou na klíčových historických civilizacích. Titul je rozšířen napříč historickými časy, od doby kamenné až po moderní dobu. Ještě lepší je, že série také zachycuje některé legendární bytosti spolu s antickou mytologií. I když se ze hry můžete hodně naučit, je tu více, abyste si ji mohli užít.

Age of Empires bylo poprvé vydáno 15. října 1997. Od té doby se značky AoE prodalo více než 15 milionů kopií, což z ní dělá jeden z nejpopulárnějších titulů v žánr RTS. Série AoE byla v posledním desetiletí silou, se kterou je třeba počítat v počítačových hrách. Zatímco některé videohry využívají některé mechanismy AoE, žádná neodpovídá pověsti a postavení spojenému s AoE.

Hratelnost

Cílem hry je umožnit hráčům rozvíjet svou civilizaci z hrstky lovců a shromažďování, aby vytvořili rozsáhlé impérium doby železné. Aby si hráč zajistil vítězství ve hře, musí aktivně sbírat zdroje ke hře z novějších budov a využívat pokročilé technologie. Podobně se zdroje musí využívat šetrně, protože v průběhu hry bývají vzácné.

Je pozoruhodné, že hra má 12 civilizací, z nichž každá má jedinečné atributy. Jak se hra vyvíjí, hráči musí postoupit přes čtyři fáze. Patří mezi ně doba kamenná, doba nářadí, doba bronzová a doba železná. Každý pokrok ve hře znamená, že hráč získává nové technologie, zbraně a jednotky.

Vývoj Age of Empires

Jak již bylo zmíněno dříve, historie Age of Empire sahá až do roku 1997, kdy jej Ensemble Studios uvedlo na trh. Během svých raných let byla hra jediná svého druhu, česala dokonalou směs Válečné řemeslo a civilizace. Ačkoli tato hra měla nějaké softwarové podklady, rychle se vyřešily pomocí oprav.

Age of Empire II

Age of Empire II, Age of Kings, byl druhým titulem v sérii, vydaným v září 1999. Ačkoli tato hra měla několik podobností se svým předchůdcem, měla také vynikající vlastnosti, díky kterým sbírala řadu uznání a ocenění v herních kruzích. . V průběhu let prošel tento titul četnými vylepšeními, včetně 4K grafiky, podpory Xbox Live a exkluzivních úspěchů.

Age of Empire III

V říjnu 2003 fanoušci AoE přivítali Age of Empires III, postavené na vylepšené verzi Age of Mythology a aktualizované grafice. Představení Home Cities jako podpůrného systému pro hráče v novém světě. Stejně jako jeho předchůdci měl AOE III některá klíčová rozšíření, jako jsou War Chiefs a Asian Dynasties.

Age of Empires IV

Age of Empires IV, který byl uveden na trh v srpnu 2017, je aktuálně nejnovější verzí této série. Počáteční vydání mělo stále nedokončené části a Age of Empire IV byl oficiálně vydán v říjnu 2021. Tento titul také zavede hráče zpět do středověku a obsahuje některé mechanismy a funkce dřívějších sérií, které byly odstraněny v AoE III.

Proč je Zlatá liga populární?

O popularitě Golden League nelze nikdy pochybovat, Age of Empires přitahuje každý měsíc více než milion hráčů. Stejně jako u většiny eSports událostí byla povaha soutěže v průběhu let vždy klíčovým lákadlem pro tuto hru. Z pohledu sázkaře přináší příležitost vsadit si na turnaje eSports, do kterých máte vášeň, více zábavy a vzrušení.

Univerzální povaha eSport online turnaje je dalším důvodem, proč se Zlatá liga objevuje na předních místech na sázkařských stránkách eSports. Tyto hry jsou otevřené všem a snadno sledovatelné prostřednictvím streamovacích platforem přispěly k popularizaci soutěže.

Sázení na velké eSport turnaje se stalo mainstreamem. A protože sázení eSports je v dnešní době populární, zvýšil se počet tipujících, kteří touží vsadit na Golden. Tato poptávka zase znamená, že sázkařské weby jdou hodně daleko, aby zajistily, že sázkaři mají k dispozici „dostatek“ možností.

Lidé se většinou řídí svými oblíbené týmy nebo hry při sázení na turnaje eSport. To znamená, že mohou analyzovat a podávat informované sázky namísto divokých tipů. Jak se více lidí obrací k Age of Empires, zvyšuje se počet událostí a příležitostí k sázkám a výhrám.

Vítězné týmy a největší momenty Zlaté ligy

Vzhledem k tomu, že soutěž AoE Golden League probíhá, je ještě brzy na to, abychom mluvili o tom, kdo je v soutěži nejlepší. Deset týdnů vyčerpávající akce nepochybně povede k jednomu šampionovi.

Hráči a fanoušci Age of Empires IV si během turnajů užili vzácnou podívanou. Zatímco někteří méně známí hráči dokázali během soutěže vyhrát „neočekávaná vítězství“, někteří z favoritů turnaje byli také konzistentní.

Vzhledem k tomu, že turnaj 29. května 2022 končí, je snadné upozornit na slibná jména z žebříčku. Na nejlepších turnajích v esportu je to, že nejlepší hráči jsou vždy konzistentní. Toto by měl být hlavní princip pro každého sázkaře, který má zájem sázet na eSport ligy nebo turnaje.

Největší momenty AoE IV

Soutěž First Age of Empire IV, Genesis Competition od Elite Gaming Channel, se konala v roce 2021. Turnaje se zúčastnil veterán AoE s hlavní cenou. Vítěz, Ørjan „TheViper“ Larsen, dlouholetý šampion Age of Empires II, vzešel vítězně v prvním turnaji „S-tier“.

V nové soutěži bojovali hráči z různých komunit. Vzhledem k tomu, že Age of Empires IV byl relativně novým přírůstkem do seznamu turnajů eSports, tato soutěž přilákala velká jména z jiných titulů Age of Empire, Warcraftu a StarCraftu. Navzdory všem předpokladům TheViper, dnes nejvíce vyznamenaný hráč Age of Empires II, stále vyhrál hlavní cenu, když ve finále porazil norského TheMistu" Bonidise.

TheViperův úspěch v turnajích byl klíčem k ustavení jeho postavení v Age of Empire IV. Zůstává však předním hráčem AoE II.

Klíčové věci

Největší hráči AoE budou známí do konce soutěže Golden League 2022. Soutěže eSports jsou však obvykle poznamenány tvrdou konkurencí kvůli dynamice soutěže. Zatímco vítěz si zaslouží poctu, i hráč na pátém místě v soutěži může být stále pozoruhodným konkurentem. Sázející, kteří sázejí na soutěže eSport, mohou vydělat značné částky přesunem svého zaměření od hlavní ceny.

Během soutěže jsou hráči vystaveni nejrůznějším možnostem, jako je např Otevřená bitevní pole, boj mimo meta, exkluzivní závěr, skupinová fáze play off, a Final Four. Proto je nepochybně obtížné vybrat úplného vítěze v počátečních fázích soutěže.

Kde a jak sázet na Zlatou ligu?

Zlatá liga je v sázkařské komunitě známý online turnaj eSports. Online sázkové stránky eSports jako takové pokrývají událost. Vzhledem k tomu, že sázkové stránky nejsou stvořeny sobě rovné, některé sázkové kanceláře mají tendenci v některých oblastech zaostávat, zejména v řadě sázkových trhů. Ve světle toho se sázkařům eSports vždy doporučuje provést průzkum, aby zjistili, která sázková kancelář nabízí nejlepší pokrytí sázkových trhů.

Kromě pokrytí trhu, další faktory, jako je kvalita kurzů, pobídky ke sázení, dostupnost místních platebních metod a pověst bookmakera, znamenají pro sázkaře informace o jeho výběru.

Jakmile bude vyřešena otázka, která je nejlepší sázková stránka, sázkaři se musí zaměřit na to, jak sázejí. Pro začátek se hráčům doporučuje využít nabídky sázkové kanceláře. Vzhledem k povaze eSport šampionátů musí sázkaři přijmout strategický přístup. A to vyžaduje dynamický styl sázení, který minimalizuje rizika a pomáhá při řízení bankrollu. Sázkaři by také měli být ochotni sledovat kurzy dané online sázkové stránky eSport, protože často vrhají světlo na pravděpodobné výsledky jakéhokoli mistrovství nebo události eSports.

About the author
Jakub Svoboda
Jakub Svoboda
About

S bystrým porozuměním hraní a hlubokou láskou ke svým českým kořenům Jakub mění krajinu online casinových průvodců tím, že do nich vnáší místní kouzlo a univerzální půvab. Jeho zručná lokalizace přináší srdce České republiky na obrazovku každého hráče.

Send email
More posts by Jakub Svoboda