Novinky

November 1, 2023

Gen.G vs BLG: Clash of Titans ve čtvrtfinále LoL Worlds

Jakub Svoboda
WriterJakub SvobodaWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

V mistrovství světa League of Legends zbývá pouze 8 týmů a po skončení vůbec první švýcarské etapy se situace ve čtvrtfinále rozpálí více než kdy jindy. Gen.G, který byl doposud neporažen, se postaví proti čínskému BLG č. 2 v odvetném zápase od MSI na začátku tohoto roku. Pomstí se Gen.G nebo BLG dokáže, že je silnější?

Gen.G vs BLG: Clash of Titans ve čtvrtfinále LoL Worlds

Rozeberme oba týmy, jejich cestu k vítězství a nastavme naše očekávání pro zápas.

Vývoj Gen.G během léta

I když Gen.G byli první semeno z LCK, málokdo si myslel, že budou dominantní silou na Worlds, vzhledem k jejich nedávnému výkonu v MSI, kde skončili čtvrtí. Rychle dokázali, že se všichni mýlí, když porazili hráče jako T1 a G2 a dostali rychlé 3:0.

Jak bylo řečeno, stále musí čelit týmům LPL, a když všichni čtyři prošli Swiss Stage, muselo se stát, že proti jednomu z nich nastoupí Gen.G.

BLG je známý soupeř, proti kterému hráli na MSI a prohráli s ním v play-off. Rychlé 3:0 ukázalo, že LPL byla v tomto období mnohem silnější. Zdá se však, že se korejský tým během letního Splitu vyvíjel a naskakoval na velkou rostoucí trajektorii.

Nejenže je tým velmi jasný v hraní celkové makro hry, ale dokonce i hráči dělají méně mechanických chyb. Největší slabinou Gen.G v první polovině sezóny byl Doran, který byl využíván v carry meta orientovaném na horní pruh. I když jsou stále k dispozici nějaké přenosky, je mnohem lepší ve stabilizaci jízdního pruhu. Kromě toho se také hodně zlepšil, a protože další čtyři hráči již hrají blízko špičkové úrovně, tato sestava Gen.G je na Worlds děsivá.

Bude BLG spoléhat na GigaBIN?

Na druhou stranu BLG mírně ustoupili ve srovnání s tím, jak tomu bylo u MSI. Ne na mechanické úrovni, ale zdá se, že jejich koordinace občas nefunguje, což dává nepřátelům více příležitostí k využití.

Další věcí je, že horní pruh Bin ve skutečnosti nebyl schopen uplatnit stejnou úroveň dominance v horním pruhu. Myslím, že je to způsobeno tím, že se meta v horní linii vyvíjí a BLG přesouvá svou pozornost směrem k přenosové meta v botové linii s Elkem, který způsobuje více než 33 % poškození celého týmu.

Bude vzrušující sledovat, zda se BLG pokusí dát více prostoru svému top laneru, nebo zda se chtějí zaměřit na shodu bot lane. Jungler Xun bude v tomto zápase klíčový, zvláště když půjde proti někomu, jako je Peanut, který je známý tím, že je po celou dobu své kariéry schopným.

Předpovědi GEN vs BLG

Letošní Worlds nám přineslo mnoho překvapení, která shodila některá naše očekávání ze stolu. To znamená, že naše LoL Worlds Power Rankings jsou stále poněkud relevantní a přesné, zejména v horní polovině žebříčku.

Čtvrtfinále mistrovství světa mezi GEN a BLG bude těžké předvídat, protože oba týmy mají potenciál se navzájem porazit a bude velmi záležet na tom, jak se oba týmy v daný den ukážou. Na základě toho, co jsme zatím viděli a jaká je celková meta, bych pravděpodobně mírně upřednostnil GEN, zejména vzhledem k tomu, že ve hře 1 budou mít vedlejší výběr.

BLG však budou moci bojovat těsně ve většině her série a nepřekvapilo by mě, kdybych viděl alespoň jedno vítězství v sérii. 3-1 je to, co předpovídám, ale nebyl bych překvapen, kdybychom šli do Silver Scrapes.

About the author
Jakub Svoboda
Jakub Svoboda
About

S bystrým porozuměním hraní a hlubokou láskou ke svým českým kořenům Jakub mění krajinu online casinových průvodců tím, že do nich vnáší místní kouzlo a univerzální půvab. Jeho zručná lokalizace přináší srdce České republiky na obrazovku každého hráče.

Send email
More posts by Jakub Svoboda
undefined is not available in your country. Please try:

Nejnovější zprávy

Druhá polovina sezóny ALGS 2024: Hluboký ponor do fenoménu esportů
2024-06-02

Druhá polovina sezóny ALGS 2024: Hluboký ponor do fenoménu esportů

Novinky