Novinky

October 30, 2023

Hraní Counter-Strike na Macu: CS2 Dostupnost a aktualizace

Jakub Svoboda
WriterJakub SvobodaWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Zatímco většina hráčů zažívá Counter-Strike na Windows, až do letošního roku se mnoho hráčů rozhodlo hrát Counter-Strike na Macu. Herní servery byly sdíleny mezi operačními systémy, takže hráčské základny byly naštěstí sdílené, nikoli oddělené.

Hraní Counter-Strike na Macu: CS2 Dostupnost a aktualizace

Až do vydání CS2 hra stále dostávala aktualizace na verzi pro Mac, což nelze říci o každé hře na platformě. Hráči dokonce získali nejnovější operaci, Operation Riptide, na verzi pro Mac. Jednou provždy odpovíme na otázku – můžete hrát Counter Strike 2 Mac verzi?

Hraní CS2 na Macu

Začněme tentokrát špatnou zprávou: v současné době neexistuje žádný port Counter Strike 2 Mac.

Counter-Strike na Macu byl možný díky nízkým systémovým požadavkům hry. Vzhledem k tomu, že snímková frekvence zůstává důležitou součástí hry, mnoho Maců v konkurenčním Counter-Strike nenajdete. Navzdory tomu hra běžela poměrně dobře na většině počítačů Mac z poslední dekády. Můžete zkontrolovat, zda váš Mac mohl spustit hru z minimálních systémových požadavků níže.

Valve zatím nepotvrdilo, zda bude CS2 k dispozici pro Mac. Pozvánky do beta verze byly zaslány pouze hráčům se systémem Windows, ale mohlo to mít mnoho důvodů. Předpokládali bychom, že bude k dispozici v určitém okamžiku po prvním vydání pro Windows.

Valve obecně podporuje hraní na Macu, takže by bylo docela překvapení, kdyby to přestalo. Společnost Valve však nedávno oznámila, že pro hráče Mac byla zavedena možnost vrácení peněz, takže to nevěstí nic dobrého.

Proč nebyl Counter-Strike na Macu populárnější?

Na to neexistuje žádná konkrétní odpověď. Valve podporuje verzi pro Mac, takže ti, kteří chtějí hrát, mohou. Macy se však častěji používají k jiným účelům, než je hraní her. Například hudební produkce a střih videa jsou na Macu extrémně běžné, přičemž hardware je přizpůsoben těmto úkolům.

Jde především o demografický problém. Ti, kteří si mohou dovolit Mac, si často mohou dovolit také vyhrazené herní PC s Windows, kde má mnohem větší smysl hrát Counter-Strike pro mnohem plynulejší zážitek.

Získal Mac každou aktualizaci Counter-Strike?

Až doteď ano. Hráči Mac měli přístup ke všemu stejnému obsahu, jaký měli hráči Windows, a byli zařazeni do fronty ve hrách pro vytváření zápasů. To udrželo konzistentnost ve všech oblastech a umožnilo hráčům Mac zůstat zcela aktuální.

About the author
Jakub Svoboda
Jakub Svoboda
About

S bystrým porozuměním hraní a hlubokou láskou ke svým českým kořenům Jakub mění krajinu online casinových průvodců tím, že do nich vnáší místní kouzlo a univerzální půvab. Jeho zručná lokalizace přináší srdce České republiky na obrazovku každého hráče.

Send email
More posts by Jakub Svoboda
undefined is not available in your country. Please try:

Nejnovější zprávy

Nejistá budoucnost LCS: Péče o domácí talent vs. spoléhání se na dovoz
2024-05-14

Nejistá budoucnost LCS: Péče o domácí talent vs. spoléhání se na dovoz

Novinky