Novinky

November 15, 2023

Nejvíce zastoupené balíčky Pokémon TCG u nejvyšších stolů

Jakub Svoboda
WriterJakub SvobodaWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Balíčky Pokémon TCG nejsou všechny stvořeny stejně. Kde jsou silné balíčky, budou také slabé balíčky. Z velké části bude nabídka a poptávka určovat, zda jsou karty drahé nebo ne, ale balíčky Pokémonů mohou být relativně levné na sestavení a vyhrávání událostí. Na nejvyšší úrovni byly trendy v tom, jaké balíčky úspěšné, stanoveny pro aktuální (v době psaní tohoto článku) formát BST-OBF.

Nejvíce zastoupené balíčky Pokémon TCG u nejvyšších stolů

Nejzastoupenější balíček u nejvyšších stolů

Nejoblíbenějším balíčkem Pokémonů na horních stolech je balíček „Lost Zone Box“, který má téměř 20% zastoupení a 300 bodů okruhu mezi účastníky. Tento balíček obsahuje jako hvězdné hráče Comfeyho, Sableye a Cramoranta. Lost Zone, podobně jako Yu-Gi-Oh's Banished zone nebo Magic the Gathering's Exile, je oddělená zóna od Discard Pile, kde se neočekává, že se karty, které vstoupí do Lost Zone, vrátí po zbytek hry. Herní styl balíčku Lost Zone Box se zaměřuje na selektivní plnění Lost Zone kartami, jako je Lost Origin Comfey a Colress's Experiment, což umožňuje Sableye rozložit žetony poškození, jakmile je ztraceno 10 karet. Cramorantův silný útok 110 poškození lze také použít bez nákladů na energii díky jeho schopnosti.

To nejlepší ze zbytku

Lugia Archeops beatdown deck je dalším nejvíce zastoupeným balíčkem. Tento balíček využívá Archeops' Primal Turbo k rychlému nastavení energie pro výkonného základního Pokémona Lugia, což mu umožňuje uvolňovat vysoké poškození 4 energetické tahy kolo za kolo. VSTAR Power Lugia VSTAR jednou za hru dále zvyšuje rychlost nastavení balíčku.

Další oblíbenec fanoušků, Charizard, také zaznamenal konzistentní výsledky s 11% podílem na výsledcích v první tabulce. Tento balíček sleduje tradičnější evoluční hratelnost, takže je přímočařejší než energetické turbo balíčky. Bossovým monstrem balíčku Charizard je bývalý Charizard, pokémon typu Dark Tera se slabinou typu Grass. Může se pochlubit množstvím pohybů typu ohně s vysokým poškozením, které jsou silnější s každým knockoutem.

Jednotlivé balíčky Pokémonů

Gardevoir si vedl dobře s 13 regionálními top 8 a 5 mezinárodními top 8 umístěními. Tento balíček využívá evoluci k tomu, aby dosáhl svého mocného šéfa, Gardevoir ex, který se může léčit ze stavových efektů. Desky Miraidon, těsně po Gardevoir, mají 6 a 1 top 8 rekordů. Miraidon využívá svou schopnost tandemové jednotky k prohledání 2 základních elektrických pokémonů, což mu umožňuje přinést 2 kopie Raikou V na lavičku pro použití v příštím kole. JW Kriewall dosáhl 1. místa v Torontu 2023 Regional pomocí strategie Miraidon.

V neposlední řadě je balíček Mew VSTAR, který vyhrál mistrovství světa, z velké části složen ze 2 kopií jednoho startovacího balíčku. Tento balíček spoléhá na schopnost Mew VSTAR kopírovat Techno Blast od Genesect, což z něj činí stálou hrozbu.

About the author
Jakub Svoboda
Jakub Svoboda
About

S bystrým porozuměním hraní a hlubokou láskou ke svým českým kořenům Jakub mění krajinu online casinových průvodců tím, že do nich vnáší místní kouzlo a univerzální půvab. Jeho zručná lokalizace přináší srdce České republiky na obrazovku každého hráče.

Send email
More posts by Jakub Svoboda
undefined is not available in your country. Please try:

Nejnovější zprávy

Druhá polovina sezóny ALGS 2024: Hluboký ponor do fenoménu esportů
2024-06-02

Druhá polovina sezóny ALGS 2024: Hluboký ponor do fenoménu esportů

Novinky