Novinky

February 14, 2024

Porozumění algebraickým spirálám vs pseudospirálám: Spotting the Imposter

Jakub Svoboda
WriterJakub SvobodaWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Úvod

Pokud se vám hodina dějepisu v Persona 3 Reload zdála náročná, připravte se na svou první hodinu matematiky s paní Miyaharovou 27.4. Rozlišení mezi algebraickou spirálou a pseudospirálou pouhým pohledem na ně může být docela složité. Pojďme se ponořit do klíčových bodů.

Porozumění algebraickým spirálám vs pseudospirálám: Spotting the Imposter

Algebraické spirály vs Pseudospirály

  • Spirála A není algebraická spirála, zatímco ostatní tři spirály ano.
  • Algebraické spirály lze vykreslit pomocí algebraických rovnic, zatímco pseudospirály mají rovnice ve tvaru r = as^m, kde r je poloměr zakřivení a s je délka oblouku.

Pochopení rozdílu

Navzdory tomu, že se našlo vysvětlení rozdílu mezi algebraickými spirálami a pseudospirálami, neposkytlo to příliš jasno. Rovnice algebraických spirál jsou algebraické vzhledem k ρ a ϕ, zatímco pseudospirály mají jiný tvar rovnice.

Identifikace podvodníka

I s vysvětlením může být stále obtížné identifikovat podvodníka mezi čtyřmi spirálami. B, která se podobá Archimédově spirále, je algebraická spirála, ale ostatní jsou nejasné.

Závěr

I když mohou být spirálky paní Miyaharové matoucí, dobrou zprávou je, že nebudou zařazeny do průběžných zkoušek. Takže můžete jednoduše vybrat A, získat respekt svých spolužáků a jít dál. Pamatujte, že skořicový vír už nikdy nebude vypadat jako předtím.

About the author
Jakub Svoboda
Jakub Svoboda
About

S bystrým porozuměním hraní a hlubokou láskou ke svým českým kořenům Jakub mění krajinu online casinových průvodců tím, že do nich vnáší místní kouzlo a univerzální půvab. Jeho zručná lokalizace přináší srdce České republiky na obrazovku každého hráče.

Send email
More posts by Jakub Svoboda

Nejnovější zprávy

Raging Bolt: The New King of Pokémon VGC's Metagame
2024-04-10

Raging Bolt: The New King of Pokémon VGC's Metagame

Novinky