Novinky

February 14, 2024

Sága Selen Tatsuki: Ukončení, odolnost a nezávislost

Jakub Svoboda
WriterJakub SvobodaWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Od konce prosince 2023 je komunita VTuber uchvácena probíhající ságou Selen Tatsuki a NIJISANJI EN. Selen Tatsuki, talentovaná streamerka a členka druhé vlny talentu VTuber od NIJISANJI EN, si rychle získala popularitu díky své energické osobnosti a působivým herním schopnostem. Její cesta však nabrala náhlý spád, když NIJISANJI EN 5. února 2024 vypověděla smlouvu.

Sága Selen Tatsuki: Ukončení, odolnost a nezávislost

Kdo je Selen Tatsuki?

Selen Tatsuki, známá svou chaotickou a soutěživou povahou, se stala jednou z nejoblíbenějších streamerek NIJISANJI EN. S více než 800 000 odběrateli YouTube a 130 000 sledujícími na Twitchi byla silou, se kterou se v komunitě VTuber musí počítat. Její náhlé ukončení způsobilo, že fanoušci přemýšleli, co se stalo.

Ukončení

NIJISANJI EN a mateřská společnost ANYCOLOR zveřejnily na Twitteru prohlášení, v němž oznámily ukončení smlouvy Selen Tatsuki. Společnost jako hlavní důvody svého rozhodnutí uvedla opakované porušování smlouvy, zavádějící prohlášení na sociálních platformách, nedodržování potvrzení práv a neustálé zprávy o nevhodném chování. Specifika těchto nároků však zůstávají vágní, jsou uvedeny pouze dva příklady.

Kontroverze a protichůdná tvrzení

Jedním z uvedených příkladů bylo varování udělené Selen v květnu 2023 za zavádějící prohlášení, která by mohla poškodit pověst společnosti. Druhý příklad zahrnoval slavnostní obálku LilyPichu's Last Cup of Coffee, kterou Selen vydala jako vánoční dárek své komunitě. NIJISANJI tvrdil, že Selen pokračovala s neoprávněným zveřejněním obálky, zatímco Selen a další zdroje, včetně samotné LilyPichu, toto tvrzení zpochybnily.

Selenina hospitalizace a obvinění

Selen prozradila, že byla hospitalizována po problémech s hudebním videem s odkazem na nehodu. Po jejím ukončení však objasnila, že byla ve skutečnosti hospitalizována za pokus, pravděpodobně s odkazem na pokus o sebevraždu. Přičítala to vnitřní šikaně a toxickému prostředí v NIJISANJI EN. Byly také vzneseny obavy ohledně kontroly NIJISANJI nad soukromým účtem Selen na Twitteru, kde byla učiněna prohlášení týkající se její hospitalizace bez upřesnění, že nepocházejí od samotné streamerky.

Odpověď NIJISANJI

NIJISANJI veřejně neuznala Selen od jejího ukončení, s výjimkou prohlášení pro akcionáře ANYCOLOR, že finanční dopad jejího ukončení smlouvy by byl zanedbatelný. Zacházení se Selen však vedlo k negativním důsledkům pro společnost, včetně poklesu hodnoty akcií a ukončení společných projektů jinými společnostmi a jednotlivci.

Následky

Selen, která nyní používá svůj osobní účet DokiBird, si od svého ukončení získala značné množství fanoušků. Její kanál na YouTube překonal hranici 500 000 odběratelů a ona přijímá svou nově nalezenou nezávislost jako nezávislý tvůrce. Plánuje se zaměřit na vytváření obsahu bez firemních omezení a doufá, že se pohne vpřed v pozitivní a podporující komunitě.

Závěrem, sága Selen Tatsuki a NIJISANJI EN je příběhem o ukončení a odolnosti. Zatímco specifika ukončení zůstávají nejasná, Selen našla sílu ve své komunitě a je odhodlána uspět jako nezávislá tvůrce. Podpořme ji a poučme se z této zkušenosti, propagujme kulturu respektu a porozumění v komunitě VTuber.

About the author
Jakub Svoboda
Jakub Svoboda
About

S bystrým porozuměním hraní a hlubokou láskou ke svým českým kořenům Jakub mění krajinu online casinových průvodců tím, že do nich vnáší místní kouzlo a univerzální půvab. Jeho zručná lokalizace přináší srdce České republiky na obrazovku každého hráče.

Send email
More posts by Jakub Svoboda

Nejnovější zprávy

Raging Bolt: The New King of Pokémon VGC's Metagame
2024-04-10

Raging Bolt: The New King of Pokémon VGC's Metagame

Novinky