Novinky

March 23, 2024

Skryté klenoty esportů, které je třeba sledovat v roce 2024

Jakub Svoboda
WriterJakub SvobodaWriter

Krajina esportů je neustále se vyvíjející monstrum, které se rozrůstá napříč žánry a získává srdce milionů lidí po celém světě. Zatímco titulky dominují giganti jako MOBA a FPS hry, několik podceňovaných komunit esportů vášnivě podporuje jejich oblíbené hry, které často letí pod mainstreamovým radarem. Když se ponoříme do roku 2024, pojďme si osvětlit pět takových esportů, které si zaslouží vaši pozornost.

Skryté klenoty esportů, které je třeba sledovat v roce 2024

Klíčové poznatky:

  • Věk říší je svědkem oživení a svou strategickou hloubkou uchvátí přes 70 000 diváků.
  • Magic: The Gathering se odrazila na scéně esportů a na své mistrovství světa přilákala 30 000 nejvyšších diváků.
  • Šampioni Quake oživuje žánr arkádových stříleček s rostoucí základnou fanoušků v konkurenční aréně.
  • Smite nabízí jedinečný twist na hratelnost MOBA, udržuje silnou sledovanost a bohatou soutěžní scénu.
  • Super Smash Bros se stále daří, velké turnaje přitahují statisíce diváků.

Age of Empires: The King Returns

Kdysi to byl vrchol strategických her v reálném čase, Věk říší měl svůj podíl vzestupů a pádů. Nicméně nedávné předělávky a rozšíření, zejména uvedení na trh Age of Empires 4 a Sultans Ascend rozšíření, vdechly sérii nový život. S maximální sledovaností přes 70 000 v roce 2024 je strategická hloubka a soutěžní scéna hry živější než kdy předtím.

Magic: The Gathering: Odolný konkurent

Magic: The Gathering (MTG), předchůdce moderních sběratelských karetních her, má za sebou bouřlivou cestu v oblasti esportů. Navzdory rozpuštění své profesionální ligy v roce 2021 se MTG prodrala zpět do významu. The Mistrovství světa kouzel v roce 2023 přilákal 30 000 špičkových diváků, což signalizuje slibnou budoucnost této legendární hry.

Šampioni Quake: Rychlý smolař

V oblasti FPS her, Šampioni Quake oživuje adrenalinovou akci svých předchůdců. Navzdory tomu, že je zastíněn mainstreamovými tituly, získalo si oddané příznivce s maximální sledovaností 30 000 a celkovým prize poolem blížícím se 4 milionům dolarů. Pro fanoušky vysokooktanových soutěžních stříleček je Quake Champions v roce 2024 nutností.

Smite: Boj s bohy

Smite se odlišuje v přeplněném žánru MOBA tím, že hráče vrhá do mytologických bitev mezi bohy. I když není Smite tak široce uznáván jako jeho protějšky, inovativní hratelnost a působivá soutěžní scéna si udržely silnou sledovanost. S celkovým prize poolem přesahujícím 11 milionů dolarů zůstává Smite sám o sobě titánem.

Super Smash Bros: Fenomén boje

Navzdory dominanci sérií jako Tekken a Street Fighter, Super Smash Bros vytvořila mezeru v komunitě bojových her. Se záznamy jako Melee a Ultimate, které přitahují desítky tisíc diváků na velké turnaje, série předvádí trvalou přitažlivost a soutěživého ducha vlajkové lodi Nintendo.

Jak se vydáváme dále do roku 2024, tyto podceňované esporty nabízejí bohatou tapisérii soutěžního vzrušení, strategické hloubky a nadšení komunity. Ať už jste znalec strategií, milovník karetních her, specialista na střílečky, mistr MOBA nebo fanatik do bojových her, ve světě esportů čeká něco, co vás uchvátí.

About the author
Jakub Svoboda
Jakub Svoboda
O

S bystrým porozuměním hraní a hlubokou láskou ke svým českým kořenům Jakub mění krajinu online casinových průvodců tím, že do nich vnáší místní kouzlo a univerzální půvab. Jeho zručná lokalizace přináší srdce České republiky na obrazovku každého hráče.

Send email
More posts by Jakub Svoboda
undefined is not available in your country. Please try:

Nejnovější zprávy

The Epic Crossover: Dragonsteel Brandona Sandersona vstupuje do arény League of Legends
2024-06-04

The Epic Crossover: Dragonsteel Brandona Sandersona vstupuje do arény League of Legends

Novinky