Používání kryptoměn pro sázení na esporty

Crypto Betting

2022-11-10

Kryptoměny jsou již nějakou dobu na rtech mnoha lidí. Čím více lidí se o těchto digitálních měnách dozvídá, tím více jsou nadšeni z jejich používání pro obchodní a osobní záležitosti. Nicméně, jako u každé jiné dobré věci, sázení na kryptoměny mají svou temnou stránku, zejména když je používáte pro sázení eSports. 

Používání kryptoměn pro sázení na esporty

Pro sázkové nadšence, kteří uvažují o přechodu od fiat měn, je zásadní porozumět výhodám a nevýhodám hazardních her s těmito digitálními mincemi. Naštěstí to tvoří podstatu tohoto článku.

Výhody hazardních her s kryptoměnami

Soukromí

Nadšenci online sázení vědí, že obecně existuje slušný výběr platebních možností, od debetních a kreditních karet po elektronické peněženky a předplacené karty. Jedním z mimořádných problémů, které tyto platební metody nemohou zaručit, je úplná anonymita nebo soukromí. Jinými slovy, hazardní hráči musí při jejich používání odhalit některé osobní údaje způsoby vkladu

Předpokládejme například, že uživatel nesdílí svá data s poskytovatelem her (jako v případě elektronických peněženek). V takovém případě musí alespoň část svých osobních/finančních údajů sdílet se zprostředkovateli nebo třetími stranami.

U kryptoměn zůstávají všechny transakce anonymní. Úroveň soukromí, kterou sázkaři eSports a další online hazardní hráči získají při používání bitcoin, Ethereum, Litecoin, nebo jakákoliv jiná krypto je prostě bezkonkurenční. Obyvatelé zemí, kde je hazard zakázán, preferují kryptoměny, aby bylo zajištěno, že jejich online aktivity budou nevysledovatelné.

Rychlé transakce

Všichni sázející chtějí mít možnost okamžitě vložit peníze na svůj online sázkařský účet eSports a začít hned sázet. Koneckonců, to je důvod, proč se lidé zapisují do sázkových kanceláří a dalších platforem online hazardních her. Proto může být velmi frustrující čekat se sázením jen proto, že vklad nebyl zpracován. 

Zatímco většina platebních metod je rychlá, krypto transakce jsou okamžité. Kromě toho nejsou do zpracování krypto plateb zapojeny žádné třetí strany, jako je tomu u kreditních karet a elektronických peněženek. Tím se zkracuje doba transakce.

Zvýšená bezpečnost

Většina sázkové stránky eSports berou zabezpečení tak vážně, že výrazně investují do technologií solidního šifrování SSL, aby zajistili, že finanční data zákazníků budou pod klíčem a uzamčením. Kryptoměny však posouvají zabezpečení dat na zcela novou úroveň pomocí technologie známé jako blockchain, která je lepší než šifrování SSL.

Žádná omezení umístění

Některá platební řešení omezují transakce na online sázení na stránkách eSports v určitých jurisdikcích nebo zemích. V některých případech nemusí herní platforma podporovat platební možnosti nebo měnu používanou v dané zemi. 

Kromě toho existují země, kde jsou online sázení a hazardní hry obecně zakázány, i když by offshore platforma hazardních her stále připouštěla hráče z těchto zemí. Sázení s kryptoměnami umožňuje sázkařům obejít všechna tato omezení, což jim umožňuje sázet bez ohledu na umístění.

Specializované bonusy a akce

Mnoho Sázkové stránky eSport nabízejí bonusy a propagační akce zaměřené konkrétně na sázkaře, kteří ukládají kryptoměny. I když se tyto vychytávky u jednotlivých sázkových kanceláří liší, jednou konstantou je, že sázející musí používat kryptoměnu, aby měli nárok na tyto bonusy. 

To povzbuzuje hráče, aby přijali digitální měny, protože svět se postupně vzdaluje od fiat měn. Jedním z nejdůležitějších tipů na sázení eSport je však to, že sázkaři musí zkontrolovat podmínky těchto bonusů a akcí.

Nevýhody

Kolísání hodnoty/volatilita

Trh s kryptoměnami je nestálý, což znamená, že cena jakékoli kryptoměny se může výrazně změnit v obou směrech bez varování. Například sázkař může převést svých 200 dolarů na bitcoiny a vložit peníze na svůj sázkový účet eSport, jen aby zjistil, že hodnota bitcoinů klesla, když si později vybere. 

V tomto případě bude muset sázející utrpět ztrátu. Samozřejmě by to mohlo jít i opačně a vyústit v zisk, ale faktem zůstává, že kryptoměny jsou nestabilní.

Malý nebo žádný vládní dohled

Trh s kryptoměnami nepodléhá regulaci žádného úřadu nebo vlády. To znamená, že uživatelé mají velmi málo možností, na které se mohou obrátit v případě problému se svými penězi. To však neznamená, že sázkové stránky eSport pro kryptoměny fungují bez licence. 

Samozřejmě, že mnoho z nich je licencováno a regulováno. I ty bez povolení mohou být stále pravé, jen sázkaři nechtějí nic ponechat náhodě.

Bez zpětného odběru

Jakmile sázkař odešle prostředky do své kryptoměnové peněženky, jsou pryč. Pokud jsou peníze zaslány na špatnou adresu, neexistuje žádný postih. To je jedna z oblastí, kde platební metody jako PayPal a kreditní karty převyšují kryptoplatby. 

Proto musí být hazardní hráči při hraní s kryptoměnami mimořádně opatrní. Adresy peněženky musí být zachyceny přesně.

Zabalit se

Kryptoměna ušla od svého prvního uvedení v roce 2009 dlouhou cestu. Ano, poskytovatelé her se zabývají vyděláváním peněz a se stále více weby, které přijímají kryptoměny, poskytovatelé pomalu, ale jistě přesouvají pozornost na to, co jejich zákazníci chtějí nejvíce. A zatímco kryptoměny mají výhody i nevýhody, první z nich je činí atraktivními pro hráče.

Nejnovější zprávy

Základy sázení Fortnite
2023-03-30

Základy sázení Fortnite

Novinky