Evil Geniuses

November 23, 2023

Zlí géniové prý opustí odvětví esportů: Potenciální dopad a finanční výzvy

Jakub Svoboda
WriterJakub SvobodaWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Nedávno se objevila tvrzení naznačující, že Evil Geniuses, prominentní esportová organizace, se možná připravuje na odchod z tohoto odvětví. Tato tvrzení, vznesená „zasvěcenými osobami z odvětví“, byla uvedena ve Sports Business Journal. Spekulace vznikly poté, co se Evil Geniuses rozhodli odstoupit z LCS (League of Legends Championship Series). Bylo uvedeno, že se organizace aktivně snaží prodat svou divizi esportů, ale zatím neprojevili zájem žádní kupci.

Zlí géniové prý opustí odvětví esportů: Potenciální dopad a finanční výzvy

Potenciální dopad

I když je důležité poznamenat, že tato tvrzení jsou v současné době neověřená, pokud jsou pravdivá, mohla by mít významné důsledky pro odvětví esportů. Evil Geniuses je v esportech dlouhodobě přítomna od počátku 21. století a účastnila se různých esportových disciplín.

Obavy ze zlých géniů

Evil Geniuses nedávno dosáhli úspěchu vítězstvím v turnaji VALORANT Champs a získáním nejvyššího místa spolu s cenou 1 milion $. Existují však obavy o budoucnost organizace. Rozpustila svůj seznam Dota 2, který sídlil v Jižní Americe, a kolem jeho týmů v Counter-Strike 2 a VALORANT panují nejasnosti.

Článek ve Sports Business Journal neposkytoval konkrétní podrobnosti, ale zdůraznil zjevný záměr Evil Geniuss prodat svou esportovou divizi, ať už jako celek, nebo po částech.

Finanční výzvy

Potenciální odchod Evil Genius od esportů může být důsledkem náročné ekonomické situace v tomto odvětví. Letos se objevily zprávy naznačující, že organizace čelí finančním potížím a pracuje s omezeným počtem zaměstnanců.

Dopad na průmysl

Pokud Evil Geniuses skutečně opustí esportovou scénu, bude to pro průmysl značná rána. V tomto roce již došlo k mnoha propouštěním, rušení organizací a neúspěšným partnerstvím. Odchod prominentní organizace, jako jsou Evil Geniuses, by dále podtrhl boje, kterým esporty čelí.

Pro více aktualizací o esportovém průmyslu navštivte Esports.net.

About the author
Jakub Svoboda
Jakub Svoboda
About

S bystrým porozuměním hraní a hlubokou láskou ke svým českým kořenům Jakub mění krajinu online casinových průvodců tím, že do nich vnáší místní kouzlo a univerzální půvab. Jeho zručná lokalizace přináší srdce České republiky na obrazovku každého hráče.

Send email
More posts by Jakub Svoboda
undefined is not available in your country. Please try:

Nejnovější zprávy

Druhá polovina sezóny ALGS 2024: Hluboký ponor do fenoménu esportů
2024-06-02

Druhá polovina sezóny ALGS 2024: Hluboký ponor do fenoménu esportů

Novinky