Země

Vzhledem k tomu, že hlavní trhy po celém světě zahrnují sportovní hazardní hry, zůstávají hazardní hry v esportech v mnoha oblastech nezákonné. Jak esporty, tak sportovní sázení jsou v procesu sázení a kurzech podobné. Hlavním rozdílem mezi těmito dvěma je však účast nezletilých v esportech. Sázení na esporty bylo tradičně ve většině oblastí nezákonné, částečně kvůli mladým hráčům, kteří se houfně hrnou do esportů.

Řídící orgány váhají s povolením hazardních her v jakémkoli sportu zahrnujícím účast nezletilých. Zákazy hazardních her v esportech vedly k nelegálním trhům, které často obsahují ovlivňování výsledků zápasů a nelegální hazardní hry nezletilých. Videohry i nadále přitahují mladé hráče, což vede mnoho obcí a státních vlád k tomu, aby postavily linii proti legalizaci sázek na výsledky esportů.

Legální eSport sázeníMezinárodní hazardní hry eSportsJaké jsou národy v eSportu?Nejčastější dotazy
Polsko
pl flag

Polsko

Esports má v Polsku obrovskou sledovanost. Jak se očekávalo, sázkové stránky eSports v Polsku rychle přecházejí do hlavního proudu. Stále větší počet sázkařů z této středoevropské země a fanoušků eSports sází na soutěžní videoherní turnaje. V důsledku toho provozovatelé sázek spěchají, aby urvali „kousek dortu“.

Zobrazit více
Slovensko

Průnik mezi videohrami a hazardními hrami se stal tak populární, že regulační orgány podnikly bezprecedentní krok a zablokovaly a zakázaly weby, které nelegálně nabízejí obsah, s kombinací streamování videoher a online sázení.

Zobrazit více
Spojené království Velké Británie a Severního Irska

Nadšenci esportů používají důvtip a drzost k tomu, aby sázeli na vítěze ve vysoce sázkových akcích britských esportů. Sázení na esporty ve Spojeném království (UK) není pouze legální; je velmi populární mezi sportovními fanoušky. Ve skutečnosti některé z největších značek herního průmyslu naskakují do rozjetého vlaku, protože sázení na esporty ve Spojeném království rozšiřuje dosah a popularitu.

Zobrazit více
Rusko

Sázení na esporty vzkvétá v mnoha částech světa. Zatímco někteří nezkušení sázkaři se stále potýkají s touto formou hazardu, zdá se, že většina Rusů ji díky letitým zkušenostem pochopila.

Zobrazit více
Jun-ho Kim
ExpertJun-ho KimExpert
LocaliserJakub SvobodaLocaliser
Legální eSport sázení

Legální eSport sázení

Sázkaři mohou legálně vsadit na sázení na esporty ve schválených sázkových kancelářích v daném regionu osoba sází. Stejně jako sporty i esporty mají turnaje a zápasy na vysoké úrovni po celý rok. Zuřivost popularity podněcuje expanzivní růst na trhu esportů, od kterého se očekává, že v příští dekádě předčí v tržbách filmový trh.

Z tohoto důvodu více sázkařů sází na esporty než kdy jindy. Kvůli účasti nezletilých na esportech zkoumají státní a národní vlády způsoby, jak zabránit hazardním hrám nezletilým v souvislosti s hraním.

V USA existují některé státy, které umožňují sázení na e-sporty, jako Nevada a New Jersey. Jiné státy, jako je Indiana, však přijaly zákony, které výslovně zakazují sázení na esporty, a to i jako sportovní sázení je povoleno. Někteří sázející na esporty přecházejí na offshore sázení s online sázkovými sázkami.

Je důležité, aby hráči prozkoumali a porozuměli zákonům o sázení na esporty, aby se nedostali do rozporu s místními předpisy.

Národní a mezinárodní zákony mají tendenci se konkrétně zaměřovat na sázení na esporty, takže zákony omezující jednotlivé hráče nejsou tak jasné. Zákonnost sázení na esporty závisí na místních předpisech, kterými se řídí individuální sázení na esporty a chrání miliony nezletilých, kteří se účastní hraní po celém světě.

Legální eSport sázení
Mezinárodní hazardní hry eSports

Mezinárodní hazardní hry eSports

V New Jersey však stát schválil zákon, který omezuje hazardní hry v esportech mezinárodní turnaje kde jsou hráči většinou starší 18 let.

Jak esporty neustále rostou, zákony upravující sázení na hráče, zápasy a mistrovské soutěže jsou složité. Místní a národní předpisy upravují schopnost hráče získat přístup k legálním sázkovým příležitostem na zemi a online.

Synergie mezi hazardními hrami a esporty však vytváří poptávku a bookmakeři se zaměřují na esportovní hráče, kteří doufají, že zvýší příjmy po celém světě. Ve skutečnosti některé sázkové kanceláře sponzorují týmy esportů přilákat mladší publikum, čemuž se zákonodárci snaží vyhnout.

Mezinárodní hazardní hry eSports
Jaké jsou národy v eSportu?

Jaké jsou národy v eSportu?

Do roku 2019 pořádaly mezinárodní herní turnaje Čína, Španělsko, Kanada, Nový Zéland, Japonsko a Jižní Korea. New Jersey schválilo sázky na videohry právě včas pro rok 2019 Světový pohár League of Legends finálový zápas, který zahrnoval více než 4 miliony diváků. Mezinárodně místní řídící orgány vyhodnocují, jak přistupovat k trhu sázení na esporty.

Někteří zákonodárci jsou rozhodně proti tomu, aby byl mladým lidem umožněn přístup k sázkovým příležitostem prostřednictvím esportů. Jiní jdou přes čáru v naději, že přilákají daňové příjmy od dospělých hráčů a zavedou určitá omezení, aby omezili účast mládeže na sázení na esporty.

Mezi diváky mistrovství světa patřilo mezinárodní publikum. Naprostý počet diváků, kteří se zajímají o esporty, vede k hazardním hrám v esportech. Ve skutečnosti se sázkové kanceláře zaměřují na publikum herního průmyslu esportů. Očekává se, že tržní hodnota sázení na esporty do roku 2025 přesáhne 13 miliard dolarů.

Většina vlád zpochybňuje morálku cílení na účastníky esportů, kteří jsou historicky mladší, kvůli hazardním hrám. Nicméně, stejně jako sportovní trh, hazardní podniky agresivně hledají způsoby, jak uvést na trh a přilákat nové sázkaře. Od online reklamy po sponzorování soutěží, esportovní podniky nadále přitahují hráče a rozšiřují zákaznickou základnu.

Jaké jsou národy v eSportu?
Nejčastější dotazy

Nejčastější dotazy

Jak popularita esportů neustále roste, globální publikum hledá způsoby, jak se zapojit prostřednictvím hraní nebo hazardních her. Zde je několik odpovědí na často kladené otázky.

Je hazardní hraní na esportových zápasech legální?

Až donedávna byly sázky na videohry na většině hlavních trhů nezákonné. Esportovní hazardní hry jsou relativně nové. Vlády nyní začínají regulovat sázení na esporty, aby chránily mladé hráče, kteří se účastní hraní videoher na zápasech a turnajích esportů.

Některé místní, státní a národní řídící orgány po celém světě však povolují hazardní hry v esportech v určitých formách. Zákony se liší v závislosti na umístění sázejícího.

Jaká jsou věková omezení eSportů pro hazardní hry?

Historicky je nezákonné sázet na turnaje, které se skládají z hráčů mladších 18 let. I sázení je obecně omezeno na hráče, kteří jsou starší 18 nebo 21 let, v závislosti na předpisech v místě sázkaře. Zákony se však vyvíjejí.

Některé oblasti umožňují určitou shovívavost při sázení na zápasy s mladšími účastníky. Samozřejmostí je aktivní nelegální sázkový trh, který neomezuje sázení věkem. Aby hráč zůstal u zákonných hranic, musí si prostudovat zákony upravující sázky na e-sporty v místě svého bydliště.

Kde může sázející legálně hrát na eSportech?

Místní zákony se rychle vyvíjejí. Nejlepší je zjistit, které kamenné nebo online platformy legálně fungují, u místní komise pro hazardní hry.

Některé obce přísně zakazují sázení na esporty. Existují však online sázkové kanceláře, které nabízejí hazardní hry po celém světě. Tyto digitální esportové hazardní hry však nemusí být legální pro obyvatele oblastí, které zakazují esportovní hazardní hry.

Nejčastější dotazy
About the author
Jun-ho Kim
Jun-ho Kim

Jun-ho Kim, dynamický maestro jihokorejského esportu, stojí jako maják znalostí na EsportRanker. Jun-ho, který spojuje analytickou zdatnost s vrozenou láskou k hraní her, odhaluje složitou tapisérii online soutěží a zajišťuje hráčům informace a inspiraci.

Send email
More posts by Jun-ho Kim