10 Nejlepší stránky pro sázení na eSporty v Rakousko

Sázení na esporty v Rakousku se za posledních půl desetiletí stalo hlavním proudem. Tento rychlý růst byl podpořen rostoucí popularitou eSports hraní po celém světě. Pro začátek, když pandemie Covid-19 zasáhla svět, většina pravidelných sportovních akcí byla zrušena.

Sportovní sázení tak bylo omezeno a sázkaři se obrátili na nejbližší alternativu, sázení na eSporty, protože většina hráčů se k eSportům připojila v době karantény a izolace. Rostoucí popularita online sázení eSports v Rakousku měla za následek zvýšený počet poskytovatelů sázení eSports v zemi. V současné době má většina rakouských sázkových kanceláří sekci pro sázení eSports.

10 Nejlepší stránky pro sázení na eSporty v Rakousko
Jakub Svoboda
WriterJakub SvobodaWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Výběr nejlepší stránky pro sázení na esporty v Rakousku může být pro většinu rakouských sázkařů náročný, protože má k dispozici mnoho možností. Sázkaři se proto musí ujistit, že sázková stránka nabízí širokou škálu sázkových trhů eSports. Čím širší sortiment, tím více příležitostí sázkaři dostanou. Sázkaři, kteří mají zájem sázet na konkrétní události eSports, musí zajistit, aby byly události nabízeny na stránce.

Rakouští sázkaři musí také zajistit, aby sázkové stránky eSports byly licencovány a měly dobrou pověst. To platí zejména pro mezinárodní sázkové stránky protože internet je plný podvodných stránek. Mezi další zásadní faktory, které je třeba vzít v úvahu, patří mimo jiné uživatelská přívětivost webu, dostupné platební možnosti a bonusové nabídky.

Historie sázení na esporty v Rakousku

Esportovní hry v Rakousku začaly v 70. letech 20. století. Tehdy byly vydány rané videohry, jako Invaders a Asteroids. Nicméně, hraní bylo hlavně pro účely zábavy. Postupem času se trh elektronických her stal příliš konkurenčním. Každoročně bylo na trh uváděno více a více her, přičemž novější byly pokročilejší.

Počítače a herní konzole se staly mnohem dostupnějšími během 90. let, což znamenalo začátek jiné éry elektronických sportovních her. Sázkaři začali hrát na lokálních sítích. Brzy poté mohli hráči připojit své počítače a konzole k internetu a užívat si hry pro více hráčů bez geografických omezení.

Sázení na elektronické hry se však začalo prosazovat až po roce 2000. V té době žádná uznávaná organizace neregulovala herní průmysl eSports, takže poskytovatelé sázek se vyhýbali nabízení sázkových trhů. To se postupně měnilo, jak se streamování stalo populární a organizovaly se spolehlivější organizace renomovaných akcí a turnajů. Rakouští sázkaři se stali mezi prvními, kteří přijali eSports sázení, protože eSports byl již v zemi populární.

Budoucnost esportu v Rakousku

Mnoho odborníků předpovídá, že eSports hazardní hry budou v budoucnu nadále stoupat na popularitě, pravděpodobně rychleji než v současnosti. Je to proto, že zákony obecně podporují sázení eSports. Pokroky v technologii budou také znamenat, že odvětví eSports přivítá pokročilé a zábavnější elektronické hry. To přitáhne větší zájem ve světě hazardu.

Rostoucí popularita sázení eSports v Rakousku však pravděpodobně přivítá nové předpisy na ochranu rakouských sázkařů před účinky korupce a závislosti na hazardních hrách. Vláda bude také hledat způsoby, jak zvýšit příjmy z odvětví, protože tento průmysl stále roste.

Historie hazardu v Rakousku

Rakousko má poměrně dlouhou historii hazardu, která sahá až do středověku. Začalo to tím, že lidé ze šlechty hráli hry, jako jsou kostky o hodnotné předměty a peníze. To bylo také, když byly představeny karetní hry a jejich popularita začala růst. V 17. století se již hazardní hry začaly prosazovat v celém Rakousku. Příslušníci nižších společenských vrstev, jako řemeslníci a zemědělci, mohli trávit volný čas hrou v kostky a míčové hry. Bylo to však většinou pro zábavu, protože mohli hrát bez jakýchkoliv peněžních vkladů. Hry také přilákaly mnoho diváků, zejména během státních svátků.

Jak rostla popularita hazardních her, vládci se začali zajímat a zavedli předpisy. V roce 1696 vydal císař Svaté říše římské Leopold I. zákon, který zakazoval veškeré nelegální hazardní hry. To znamenalo začátek regulovaného hazardu v Rakousku.

V 18. století začala šlechta vychvalovat hazard, zejména karetní hry. Některé karetní hry považovali za docela elegantní a civilizované, což byly tehdy zásadní vlastnosti pro věci považované za hodné šlechty. To vedlo k tomu, že všichni členové rakouské společnosti měli rádi hazard. Postupně se zavádělo více karetních a kostkových her, přičemž předpisy se čas od času měnily.

Novodobá historie hazardu v Rakousku

20. století přineslo nejvíce inovací a změn v rakouském hazardním průmyslu. První loterie byla představena v roce 1913. A v roce 1934 bylo otevřeno první kasino v Rakousku. Na přelomu tisíciletí se prosadil i online hazard. Online hazardní hry zvýšily počet online sázkařů tím, že zpřístupnily služby hazardních her více lidem.

Klíčové historické změny

K první historické změně došlo v roce 1696, kdy byly zavedeny regulace hazardu, díky nimž byla většina forem hazardu legální. Zákony se však čas od času měnily a občas zakazovaly všechny formy hazardu. Zavedení online hazardu znamenalo také další klíčovou historickou změnu. Tehdy v Rakousku explodovala popularita hazardu. Díky tomu statistiky uvádějí, že hazardní hru vyzkoušela více než čtvrtina rakouské populace.

Jsou kasina v Rakousku legální?

Kasina jsou v Rakousku legální, a to jak kamenná, tak online. Existuje však několik omezení a požadavků, které musí sázkaři a provozovatelé kasin podle předpisů splnit. V poslední době se zájem veřejnosti soustředí na právní úpravu hazardu v zemi. Zájem je zaměřen na zlepšení řízení odvětví hazardních her, aby se minimalizovaly nepříznivé dopady hazardních her mezi občany a zároveň maximalizovaly příjmy, které vláda získá z odvětví. Rakouský zákon o hazardních hrách tak bude s největší pravděpodobností v budoucnu revidován.

Legislativa esportů v Rakousku

Esportovní hazardní hry jsou v současné době v Rakousku legální a regulované zákony o online hazardních hrách. Sázkaři jsou zdarma vsadit na jakékoli esportovní hryza předpokladu, že jsou starší 18 let. Hráči eSports jsou však poněkud omezeni, pokud jde o počet sázkových kanceláří, které tyto události pokrývají. Sázkaři eSports proto musí zajistit, aby jejich stránky s hazardními hrami byly plně licencovány Komisí pro dostihy a hazard.

Sázkové akce v Rakousku

Poslední Národní zákon o hazardních hrách v Rakousku byl schválen v červnu 2010. Návrh zákona měl zlepšit rakouské licenční standardy a postupy, aby bylo zajištěno, že licence získají pouze legitimní provozovatelé hazardních her. Návrh zákona obsahoval vysoké tresty pro provozovatele kasin, kteří poskytují své služby bez licencí nebo ohánějí se provozním řádem. Unikátní na něm je, že umožnila instalaci výherních automatů po celé zemi, na rozdíl od snahy chránit sázkaře před závislostí na hazardu.

Rakouské zákony o hazardních hrách jasně rozlišují „řádné“ hazardní hry a „malé“ hazardní hry. Správné hazardní hry zahrnují značné množství peněz a malé hazardní hry zahrnují hazardní hry s 50 centy nebo méně. Některá pravidla a předpisy se mezi těmito dvěma typy hazardních her liší.

Například řádné hazardní hry lze provozovat pouze v kasinu, zatímco malé hazardní hry lze provozovat kdekoli v zemi. Několik států však malé hazardní hry nepovoluje a mají samostatné zákony o hazardních hrách. V takových státech musí sázkaři dodržovat státní zákony o hazardních hrách navzdory vnitrostátním zákonům, které hazard povolují.

Rakouský zákon o hazardních hrách

Hazardní hry a herní činnosti jsou v současné době kontrolovány podle předpisů stanovených v Rakouský zákon o hazardních hrách. Tento zákon zajišťuje, aby nedocházelo k porušování bezpečnostních standardů stanovených pro provozovatele hazardních her. Zákon se také zaměřuje na minimalizaci všech rizik, kterým jsou sázkaři vystaveni, a na zajištění toho, aby hazardní hry nebyly využívány k kriminálním účelům, jako je praní špinavých peněz.

Zákony o online hazardních hrách

Rakouské zákony umožňují sázkařům přístup na jakoukoli licencovanou stránku s hazardními hrami bez ohledu na to, kde sídlí. Licence však vydává pouze místním provozovatelům online kasin. Něco neobvyklého je, že zákon umožňuje pouze rakouským sázkařům vstoupit do online kasin s licencí v zemi. Operátoři s licencí mají zakázáno poskytovat své služby mezinárodním sázkařům. To je pokus vlády efektivně řídit online hazardní hry v zemi.

Online kasina jsou také ze zákona povinna poskytnout sázkařům ochranné protokoly. Patří mezi ně sázkové a časové limity. Veškeré výnosy generované licencovanými online kasiny podléhají dani. Provozovatelé kasina musí každoročně podávat a předkládat svá daňová přiznání. Sázkaři také platí daň ze všech výher.

Významná změna právní úpravy online hazardních her v Rakousku

Právní předpisy o hazardních hrách v Rakousku byly 16krát novelizovány a pravděpodobně projdou dalšími úpravami. Zákonodárci již nastínili některé změny, které učiní v příští novele, která má být brzy implementována. Mezi změny patří vytvoření nového regulačního úřadu, který se zaměřuje pouze na online hazardní hry.

Regulační úřad bude odpovědný za vytvoření programu prevence závislosti na hazardních hrách, černé listiny nelegálních hazardních stránek, vytvoření příslušných regulací hazardu, stanovení rozpočtu na ochranu hráčů a několik dalších povinností.

Oblíbené hry rakouských hráčů

CS: Jděte

Nejoblíbenější eSports hra v Rakousku je Counter Strike: globální útočné. Někteří sázkaři se dokonce stali profesionály a vystupují v mnoha mezinárodních soutěžích. Díky popularitě je hra oblíbená i mezi sázkaři. Většina rakouských sázkařů na eSports dává přednost sázení na hru, protože jí lépe rozumí a může lépe analyzovat, aby mohla činit správná sázková rozhodnutí.

Dota 2

Dota 2 je další oblíbená mezi rakouskými sázkaři. Hra pro více hráčů obsahuje dva týmy v online bitevní aréně, každý s pěti hráči. Dota 2 je známá tím, že neustále překonává rekordy v turnajových prize poolech, což je faktor, který k ní přitahuje většinu rakouských sázkařů.

FIFA

Sázení na FIFA eSports turnaje mají mnoho podobností se sázením na skutečný fotbal. To proto, že FIFA je v ideálním případě simulací skutečné hry. Sázkaři, kteří jsou již na sportovní sázení zvyklí, dávají přednost použití FIFA jako vstupního bodu před sázením eSports, protože jim vše připadá povědomé. Další hry, které spadají do jeho kategorie, jsou Madden NFL a NBA 2K.

Udatný

Udatný je ve světě online sázení eSports poměrně novinkou, ale většina sázkařů ho sleduje kvůli mnoha hráčům elektronických her, které přitahuje. Jedná se o střílečku z pohledu první osoby, která vyšla v červnu 2020.

Platební metody v Rakousku

Většina kasin eSports nabízí různé platební metody, aby všichni sázkaři měli přístup k preferované možnosti. Nicméně některé platební metody se zdají být populárnější než ostatní, z nichž některé jsou zvýrazněny níže.

Bankovní karty

Bankovní karty jsou obzvláště oblíbené mezi sázkaři, kteří chtějí vložit finanční prostředky. Statistiky uvádějí, že více než 60 % sázkařů v Rakousku používá kreditní nebo debetní karty. Vklady provedené prostřednictvím bankovních karet jsou zpracovány bezpečně a okamžitě, pokud disponibilní prostředky na kartách vystačí na požadovanou výši vkladu. Bohužel sázkaři zkoumají další alternativy pro výběry, protože bankovní karty nepodporují výběry ze sázkových webů eSports.

Digitální peněženky

Digitální peněženky jsou druhou nejoblíbenější platební možností mezi sázkaři v Rakousku. Rakouským sázkařům je k dispozici několik poskytovatelů elektronických peněženek, včetně Skrill, ecoPayz, MuchBetter, PayPal a Revolut. To, co dělá elektronické peněženky oblíbenou možností, je to, že podporují výběry na většině sázkových webů eSports.

Bankovní převody

Poměrně oblíbené jsou také bankovní převody. Většina rakouských bank usnadnila a zefektivnila vkládání prostředků bankovním převodem. Metoda je také velmi bezpečná, díky čemuž je pro sázkaře lukrativnější. Bankovní převody nabízejí relativně vyšší transakční limity, což je užitečné pro sázkaře, kteří chtějí vložit velké množství peněz.

Nejčastější dotazy

Je sázení na eSports v Rakousku legální?

Sázení na eSports je v Rakousku legální. Sázkaři mohou vsadit na kteroukoli ze svých preferovaných her z jakéhokoli kasina nebo sázkové stránky. Jedinou podmínkou je, že sázkaři musí být starší 18 let a sázet pouze na licencovaných sázkařských stránkách.

Je bezpečné sázet na eSports v Rakousku?

Sázení na eSports v Rakousku je obecně bezpečné. Regulační úřady přijaly opatření k účinné ochraně sázkařů před všemi možnými hrozbami. Sázkaři však musí stále podniknout všechny nezbytné kroky, aby zajistili, že jejich finanční prostředky a informace zůstanou v bezpečí, zejména při sázení na nejlepších rakouských sázkařských stránkách eSports.

Nabízejí rakouská eSport kasina bonusy?

Ano. Většina rakouských online sázkových stránek eSports nabízí různé atraktivní bonusy. Patří mezi ně uvítací bonusy, bonusy za doporučení a bonusy za věrnost. Je na sázejících, aby našli kasina, která nabízejí preferované typy bonusů.

Je možné sázet na zápasy Live eSports?

Sázkaři mohou vsadit na jakékoli živé zápasy eSports. Musí však najít sázkovou stránku eSports, která nabízí živé sázení, protože někteří sázkaři v současné době nemají živé sázky. Většina rakouských bookmakerů také poskytuje živé sázení pouze na významné události.

About the author
Jakub Svoboda
Jakub Svoboda
About

S bystrým porozuměním hraní a hlubokou láskou ke svým českým kořenům Jakub mění krajinu online casinových průvodců tím, že do nich vnáší místní kouzlo a univerzální půvab. Jeho zručná lokalizace přináší srdce České republiky na obrazovku každého hráče.

Send email
More posts by Jakub Svoboda