Novinky

July 14, 2022

Valorant otřásá trhem s novinkami

Jakub Svoboda
WriterJakub SvobodaWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Valorant je vlajková loď First-Person Shooter vytvořená Riot Games. Neobvyklý marketingový plán Riotu využívající streamery již vytvořil na Twitchi několik rekordů. Popularita je způsobena jak originalitou hry, tak unikátní marketingovou technikou Riotu, díky které se Valorant stal volbou pro online sázení na esporty.

Valorant otřásá trhem s novinkami

Riot Games si klade za cíl zpřístupnit strategické střílečky a e-sporty začínajícím hráčům. Poskytovatel navíc vyvíjí hry, aby přilákal významnou konkurenční scénu. Poskytovatel se také snaží reagovat na některé výtky vznesené na tento žánr profesionálními hráči.

Nový herní agent

Poslední udatný agent, Neon, vyšel v roce 2012. Už je to dlouho, co Riot přinesl do hry dalšího. Fanoušci se dožadovali další postavy déle než dva měsíce. Riot Games se rozhodlo věnovat nějaký čas vylepšení aktuálního obsahu ve hře, včetně vyvažování zbraní a agentů a aktualizací map.

Zdroje to říkají Udatný hráči nebudou muset čekat o mnoho déle, než uvidí dalšího hrdinského agenta v akci. Nový agent s sebou přináší některé poškozené talenty. To jsou zatím všechny dostupné informace o chystaném Valorant Agentovi, Bounty Hunterovi, podle respektovaných herních úniků, jako je ValorLeaks.

Tento turecký lovec odměn bude mít gotický a strašidelný tón. Agent bude pronásledovat obavy hráčů, pokud je nepohřbí. Riotova vize mít postavu Bounty Huntera, která by pronásledování nepřátel na mapách učinila „intimnějším“, se naplnila.

Schopnosti nového agenta

Agentovy rostoucí fanouškovské základny také přesně určily schopnosti. Schopnost Prowler přivolá průzkumnou bytost, aby nalezla blízkého protivníka. Když je protivník objeven, stanou se krátkozrakými. Tyto doplňky přidávají sázkové trhy Valorant, které lze zahrnout na stránky s online sázením na esport.

  • Zabavit: Tato schopnost vystřelí do nebe kouli, která dopadne na sousední agenty, připoutá je a ohluší je a způsobí poškození v krátkém okruhu AoE.
  • Strašit: Tato schopnost je totožná s uchopením. Pouze koule se vrátí na oblohu a promění se v hlídku, která pozorovaným protivníkům poskytne stopu.
  • Setmění: Tato schopnost vytváří vlnu mlhy, která umlčuje, sleduje a ničí všechny nepřátele, se kterými přijde do kontaktu.

Hlavní událost série Verizon VCT Game Changes

Nadšenci pro sázení na esporty se šampionátu účastní. Po víkendu otevřené kvalifikace se nejlepších osm týmů utkalo v první velké sérii Verizon VCT Game Changers v roce 2022. 8 nejlepších týmů z otevřených kvalifikací postoupilo do hlavního turnaje, což je skupina s dvojitým vyřazováním, která začala 6. dubna. možnost sázet a sledovat událost na oblíbených sázkařských stránkách esportu.

Velké finále 9. dubna bylo nejlepší z pěti, všechny zápasy byly nejlepší ze tří. Týmy soutěžily o část cenového fondu a body do kvalifikace Game Changes World Championship. Celkem 410 bodů bude uděleno 16 nejlepším týmům v každé sérii Verizon VCT Game Changer.

Ceny

Cloud9 White a 80 bodů byli vítězi edice, odnesli si 20 000 $ a 80 bodů. Shopify Rebellion skončilo na druhém místě a získalo 10 000 $ a 60 bodů. Na třetím a čtvrtém místě se umístily Dignitas Female a Counter Logic Gaming Red. Týmy obdržely 7 000 $ a 5 000 $ a 50 a 40 bodů.

Gen.G Black a TSM X se umístili na pátém a šestém místě a vydělali 3000 $ a 30 bodů. Poslední dva se umístili na 7. a 8. místě. VersionX a Dart Monkeys obdržely 1 000 $ a 20 bodů za své výsledky.

Masters of Valor

2022 VALORANT Champions Tour je zahajovací akcí probíhající sezóny. O šanci kvalifikovat se na Masters v Reykjavíku soutěží tisíce týmů v sedmi regionálních soutěžích VCT. Jednotlivci, kteří mají zájem o sázení na tuto událost, mohou hledat tipy na sázení na esporty na renomovaných online zdrojích. Tato událost nabízí sázkařům širokou škálu trhů.

Událost začala skupinovou hrou s dvojitým vyřazováním ve stylu GSL a poté se přesunula do skupiny osmi týmů s dvojitým vyřazováním. Byly nasazeny čtyři nejlepší týmy ve skupině. zbytek byl rozdělen do dvou skupin na základě jejich výkonu na akcích Challenger a síly jejich regionu.
Dva nejlepší týmy postoupí do dvojité vyřazovací fáze, kde se utkají se čtyřmi nejlepšími nasazenými týmy. Online sázení má tendenci vrcholit, když hry dosáhnou této úrovně.

Cena

Vítěz obdrží finanční odměnu 200 000 $ a 750 bodů. Druhý hráč získá 120 000 $ a 500 bodů. Tým na třetím a čtvrtém místě obdrží 85 000 USD a 65 000 USD a 400 a 300 bodů. Týmy na pátém a šestém místě obdrží 40 000 USD a 250 bodů.

Stále existuje šance na online sázení na esporty, protože žádné z nich nebylo potvrzeno, protože soutěž stále pokračuje. 200 okruhových bodů získal především tým FunPlus Phoenix. Kvůli cestovním omezením způsobeným rusko-ukrajinskou válkou nebylo možné soutěžit v Masters.

Streamer YouTube zakázán

Poté, co se na veřejnost dostal odvážný klip Tirade, byl zakázán kanál Valorant YouTube Streamer s 6,9 miliony sledujících. IShowSpeed, herní youtuber a experimentální rapper, dostal zákaz hraní na Valorant a další tituly Riot Games. Navíc by mu mohl být zakázán přístup na YouTube za degradaci hráčky v taktické střílečce na hrdiny Riotu.

IShowSpeed se následně za své jednání omluvil. Ve virálním videu tvrdil, že měl špatný den, což zřejmě vyvolalo zákaz. I když byla situace rychle vyřešena, vyvolala debatu o trash talku ve hře.

About the author
Jakub Svoboda
Jakub Svoboda
About

S bystrým porozuměním hraní a hlubokou láskou ke svým českým kořenům Jakub mění krajinu online casinových průvodců tím, že do nich vnáší místní kouzlo a univerzální půvab. Jeho zručná lokalizace přináší srdce České republiky na obrazovku každého hráče.

Send email
More posts by Jakub Svoboda
undefined is not available in your country. Please try:

Nejnovější zprávy

Nejistá budoucnost LCS: Péče o domácí talent vs. spoléhání se na dovoz
2024-05-14

Nejistá budoucnost LCS: Péče o domácí talent vs. spoléhání se na dovoz

Novinky