Nejoblíbenější bookmakery eSportů v Slovensko

Průnik mezi videohrami a hazardními hrami se stal tak populární, že regulační orgány podnikly bezprecedentní krok a zablokovaly a zakázaly weby, které nelegálně nabízejí obsah, s kombinací streamování videoher a online sázení.

Velký počet diváků Twitche je údajně mladších 18 let, takže regulační orgány mají jen málo možností, než stránku úplně zakázat v souladu s požadavky na licencování a minimální věk. Zákaz Twitche však vlnu účasti na esportech v regionu nezbrzdil. Pojďme prozkoumat historii hazardu na Slovensku a vzestup esportů, který zaplavuje celou zemi.

Nejoblíbenější bookmakery eSportů v Slovensko
Oblíbené esportovní hry slovenských hráčů, na které lze vsadit

Oblíbené esportovní hry slovenských hráčů, na které lze vsadit

Několik videoher na Slovensku přilákal fanoušky. Hráči z celého regionu soutěží v přátelských zápasech, regionálních turnajích a mezinárodních mistrovstvích.

Counter-Strike (CS: GO)

Jedna z nejpopulárnějších her na Slovensku je to vsadit na CS:GO, která sbírá obrovskou fanouškovskou základnu tvořenou hráči a fanoušky, kteří sledují turnaje online. Profesionální týmy v regionu vyhrály na turnajích nějaké finanční odměny, přičemž podle online zpráv o výhrách v esportech si hráči z regionu vyžádali více než 1 milion dolarů na výhrách.

Oblíbené esportovní hry slovenských hráčů, na které lze vsadit
Trackmania

Trackmania

Trackmania je dalším favoritem hráčů v zemi. Akční automobilová závodní hra našla své místo na Electronic World Convention, kde se scházejí hráči z celého světa, aby soutěžili. Slovensko má na hrách dobré zastoupení. V roce 2014 získali slovenští hráči dvě zlaté a pět stříbrných medailí.

Konvence (ESWC) je špičková sportovní soutěž pro profesionální hráče, kterou vytvořila Ligarena. Hry nabízejí vítězům tučné ceny a chlubí se právy až do příštího turnaje.

Dota 2

Každý den následuje online sázení na esporty, zatímco hráči po celém Slovensku mezi sebou bojují v zápasech, aby bránili starodávné Dota 2. Vzhledem k tomu, že kompetentní týmy 5 na 5 vyvíjejí nové strategie k vítězství, nabízí soutěž pro více hráčů rozsáhlou akci nabitou vzrušením.

Jako jedna z nejoriginálnějších her pro více hráčů na trhu láká titul mnoho hráčů na Slovensku. Tato hra zdarma umožňuje novým i zkušeným hráčům soutěžit o to, kdo vyhraje nejvyšší cenu, vítězství.

FIFA

Jako jedna z nejprodávanějších videoher na světě je titul FIFA založen na jednom z nejpopulárnějších sportů na světě. Hráči hrají virtuální fotbal vyvinutý společností Electronic Arts. Vývojář distribuuje FIFA napříč zeměkoulí. K dnešnímu dni se celosvětově prodalo více než 325 milionů kopií hry.

Byl uveden na trh v roce 2011 a nyní je dostupný ve více než 50 zemích včetně Slovenska. Jako pohlcující hra si globální fanoušci užijí tento zážitek natolik, že titul je držitelem světového rekordu. Guinness uvádí FIFA jako nejprodávanější sportovní videohru na světě.

Rainbow 6 Siege

Sázení Rainbow 6 Siege přitahuje mezinárodní hráče, kteří soutěží na turnajích a zápasech po celém světě. Pravidelných soutěží se totiž účastní více než padesát pět milionů hráčů. Zatímco fanoušci a nadšenci hrají hru, vydavatel distribuuje franšízové tituly lidem všech věkových kategorií.

Hra Rainbow Six, založená na populárním románu Toma Clancyho, nabízí vzrušující řadu akcí a některé atraktivní postavy, které uchvátí hráče i hráče.

Trackmania
Nejlepší esportovní turnaje a týmy, na které Slováci sázejí

Nejlepší esportovní turnaje a týmy, na které Slováci sázejí

Závodníci se účastní místních a mezinárodní soutěže. Konkurenti z regionu, kteří jsou uvedeni na World Convention, si vedou dobře ve virtuálních automobilových závodech a jsou konkurenceschopní v CS: GO. Slovenští hráči získali dvě zlaté a pět stříbrných medailí v roce 2014 během Electronic Sports World Convention.

ESWC, dříve nazývané World Cup, je mezinárodní herní mistrovství pro profesionální hráče. Každý rok národní kvalifikanti reprezentují příslušné země ve finále. ESWC představuje vzrušující elektronickou show pro celosvětové publikum a je předním mezinárodním mistrovstvím v esportu. Vítězové soutěží na národní úrovni, aby se kvalifikovali na tuto mezinárodní akci.

Turnaj, který přitahuje závodníky na národní úrovni z celého světa, je rozsáhlou soutěží s lukrativní peněženkou. Vzhledem k tomu, že online sázení na esporty neustále roste, několik týmů vede v oblasti soutěže a výher cen. Mezi nejúspěšnější týmy esportů v regionu patří:

  • Hippomaniacs je esportový tým, který sídlí na Slovensku. V roce 2016 organizátoři skupiny spustili tým, aby zvýšili účast na esportech v zemi.
  • AS Trenčín eSports byl součástí sportovního klubu AS Trenčín. Tým se podle online zpráv rozpadl, ale během několika málo let zvýšil profil země na trhu esportů.
  • Team Slovakia je populární evropská esportová organizace se sídlem na Slovensku.
Nejlepší esportovní turnaje a týmy, na které Slováci sázejí
Platební metody sázení Esports na Slovensku

Platební metody sázení Esports na Slovensku

The nejlepší esportovní sázkové kanceláře nabízet esports sázení ve slovenském stylu díky partnerství se špičkovými finančními institucemi, aby si hráči mohli vybrat způsob platby za vklady a výběry. Následující značky jsou často vybírány jako a způsob vkladu spotřebiteli online.

Vízum

Visa je mezinárodní finanční poskytovatel nabízející debetní a kreditní karty ve spolupráci s bankami po celém světě. Sázející na Esports používají metodu vkladu k okamžitému přístupu k finančním prostředkům na hazardní hry.

PayPal

PayPal nabízí finanční služby spotřebitelům na webu pro nákupy a převody peněz. S portfoliem nabídek služeb mohou spotřebitelé převádět peníze, používat značkovou debetní kartu PayPal a žádat o jeden z úvěrových produktů společnosti. Pro sázející na esporty platforma poskytuje rychlý a pohodlný proces pro vkládání finančních prostředků a výběr výher z účtu sázkové kanceláře.

Paysafecard

Paysafecard nabízí jedinečný způsob anonymního vkladu. Účastníci sázkové kanceláře si jednoduše zakoupí poukázku v hotovosti u zúčastněného prodejce.

Zadáním čísla voucheru u sázkové kanceláře může sázející použít prostředky z voucheru k sázce. Systém poukázek chrání citlivá finanční data uživatelů tím, že umožňuje hráčům sázet bez zadávání informací o bankovním účtu nebo kreditní kartě online.

Platební metody sázení Esports na Slovensku
Historie sázení na esporty na Slovensku

Historie sázení na esporty na Slovensku

Po rozpadu Československa získalo Slovensko nezávislost v roce 1993. Hazardní hry v regionu však spadají do doby, kdy bylo Slovensko součástí Československa a Československo bylo státem v Sovětském svazu. V roce 1948 byla založena sázková společnost Sazka. Ve stejném roce začala česká loterie. V roce 1987 region legalizoval hazardní hry na koních a sportovní sázení, aby pomohl upadající ekonomice země po rozpadu SSSR.

V roce 1989 Československo legalizovalo hazardní hry, což podnítilo rozvoj Casinos Slovakia, největšího slovenského podnikání v oblasti kasin. Po osamostatnění Slovensko vždy podporovalo legální hazard a země legalizovala online hazard v roce 2005. Do roku 2019 se mírný postoj země k hazardu změnil, což vedlo ke změnám zákonů v regionu.

S cílem omezit nelegální provozovatele v lákání mladých hráčů a okupování velké části trhu z licencovaných zařízení zasáhlo Slovensko jak proti nelegálním pozemkům, tak proti nelegálnímu sázení ve videohrách.

Historie sázení na esporty na Slovensku
Esports Nowdays na Slovensku

Esports Nowdays na Slovensku

Esports přitahuje hráče, fanoušky a hazardní hráče po celém Slovensku, kteří se účastní přátelských zápasů a mezinárodních turnajů. Hráči mohou přistupovat k online platformám, kde mohou sázet na gaming pro nejpopulárnější esportovní hry na světě.

Populární esportové tituly v regionu, které primárně uspokojují dav 30 a méně lidí, sahají od stříleček z pohledu první osoby až po virtuální automobilové závody. Soukromé společnosti tahají miliony lákáním nových hráčů ze Slovenska. V důsledku toho Slovensko zavedlo přísné předpisy upravující offshore hazardní hry a streamování pro občany.

Esports Nowdays na Slovensku
Budoucnost eSport sázení na Slovensku

Budoucnost eSport sázení na Slovensku

I ty nejlepší eSports sázkové stránky na Slovensku čelí těžké bitvě. Země se potýká s exponenciálním obsahem hazardních her, který se dostává k nezletilým prostřednictvím streamovacích platforem, a proto rozhodně zablokovala nelicencované online stránky v regionu. Vzhledem k tomu, že místní samosprávy mají pravomoc zakázat hazard, více regionů se rozhodlo zakázat hazard na místní úrovni.

Každá soukromá online stránka však může požádat o licenci k usnadnění hazardních her na internetu pro Slováky, a pokud je kvalifikovaná, získat ji. Občané mohou hrát hazardní hry pouze na licencovaných stránkách.

Změny v sázení na esporty

Hazardní hry v regionu urazily dlouhou cestu od doby, kdy byla v roce 1948 otevřena první provozovna sportovních hazardních her. Snadný přístup k internetu přilákal mnoho občanů k online hazardním hrám v licencovaných kasinech a mezinárodních sázkových stránkách na webu.

Regulátoři bedlivě sledují streamovací platformy a požadují od provozovatelů online sázení, aby získali licenci, aby zajistili, že každý dodržuje přísná nařízení zakazující hazardní hry pro nezletilé.

Budoucnost eSport sázení na Slovensku
Jsou Esports Bookmakeři na Slovensku legální?

Jsou Esports Bookmakeři na Slovensku legální?

Legislativa esportu na Slovensku

Hazardní hry byly na Slovensku vždy legální. Od nezávislosti na Československu zavedl kraj liberální zákony o hazardních hrách na podporu ekonomiky. Změny předpisů o hazardních hrách v posledních letech však nově definovaly způsobilost provozovat provozovnu hazardních her a upřesnily požadavky na získání licence od vlády.

Zákon č. 30/2019 o hazardních hrách nahradil zákon č. 171/2005 a je hlavní legislativou země, která stanovuje provozní požadavky. Od roku 2005 země monopolizovala odvětví na Slovensku podporou TIPOS, slovenského provozovatele loterií. Bez velkého zájmu občanů o nabídky TIPOSu přilákaly zahraniční herny velkou část spotřebitelského trhu.

Jsou Esports Bookmakeři na Slovensku legální?
Sázení na Slovensku

Sázení na Slovensku

Od roku 2019 jsou možnosti sázení na eGaming legální, ale vyžadují licenci v souladu se zákonem č. 30/2019. Soukromé společnosti mohou získat licenci k provozování kasin, i když TIPOS pokračuje ve svém loterijním monopolu.

Slovensko je součástí Evropské unie a některé zákony EU zmařily pokus vlády zablokovat zahraniční online poskytovatele, kteří v roce 2011 neměli licenci. Od roku 2019 však regulátoři zablokovali veškeré sázení na videohry na stránkách, které nežádají o licenci. na Slovensku.

Opatření

Slovenské zákony musí být v souladu se směrnicemi EU. V roce 2017 hlavní město země zakázalo na jeden rok veškeré hazardní hry v hlavním městě s výjimkou státní loterie a obchodů s hazardními hrami. Po soudní výzvě Slovensko zákaz do roku 2018 zrušilo. V roce 2020 však hlavní město Bratislava opět zakázalo provozovny hazardních her, včetně kasin a herních automatů. Maloobchodníci s loterií, bingo a obchody mohli pokračovat v provozu.

Licenční místo může fungovat až do vypršení platnosti licence. Do roku 2023 bude většina licencovaných esports bookmakerů v Bratislavě uzavřena. Umísťování sázek online je v hlavním městě nezákonné, ale hráči hazardní s nejlepšími online bookmakery esportů musí být ještě potrestáni. Vládní regulační orgány se zaměřují na blokování webových stránek a pokutování ilegálních sázkových kanceláří online s cílem omezit nelicencované aktivity v regionu. Pokuty ve výši 500 000 EUR za porušení jsou vysoké pro ty společnosti, které se odváží do rozporu se zákonem.

V roce 2022 země zakázala Twitch v reakci na nekontrolovatelné streamování online sázení a hazardních her pro nezletilé. Hazardní obsah je zvláště znepokojen regulačními orgány, které podnikly kroky, aby zabránily nezletilým v přístupu k nelegálně streamovanému obsahu na webu.

Mnoho uživatelů sledujících streamování na webu byli údajně muži mladší 24 let, podle studie o problémovém hazardu, což je problém i u těch nejlepších sázkových kanceláří na esporty na internetu.

Sázení na Slovensku
Nejčastější dotazy

Nejčastější dotazy

Může hráč na Slovensku vsadit s kryptoměnou?

Bitcoiny jsou v zemi zdanitelným prostředkem směny. Používání kryptoměn není regulováno. Kamenná kasina ve skutečnosti kryptoměny nepřijímají a ani státní TIPOS ne. Několik online kasin však přijímá kryptoměny, jako je bitcoin, ethereum a litecoin. To, zda sázková kancelář přijímá kryptoměny, zcela závisí na platebních procesorech dostupných na webu. Několik bitcoinových kasin nyní přijímá slovenské hráče.

Smějí turisté na Slovensku sázet?

Zákony o hazardních hrách v regionu platí pouze pro občany. Slovenští turisté, včetně nelegálních migrantů a osob bez státní příslušnosti, mohou volně sázet online. Mějte na paměti, že všechny nelicencované webové stránky nejsou dostupné ze země, pokud hráč využívá slovenský internetový systém pro online hazardní hry.

Co vedlo ke zpřísnění zákonů o hazardu na Slovensku?

Slovensko chce chránit mladé lidi. Nelegálně provozující platformy pro hazardní hry a streamery hazardních her se zaměřují na ovlivnitelné mladé hráče pomocí reklam na hazardní hry a online příležitostí. Regulátoři určili, že nejlepším způsobem, jak zastavit neregulované hazardní hry, je zablokovat weby, které nemají licenci, aby neměly přístup k občanům země.

Úředníci systematicky prosazují předpisy, aby zajistili, že se všichni občané Slovenska mohou účastnit bezpečných a zábavných online hazardních her a zábavy esporty.

Nejčastější dotazy