Novinky

December 1, 2022

Základy sázkových kurzů na esporty

Jakub Svoboda
WriterJakub SvobodaWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

První věcí pro každého, kdo začíná se sázením eSport, je naučit se, jak fungují sázkové kurzy. Pochopení toho, jak různé sázení je důležité, protože odhaluje pravděpodobnost, že k události dojde, a co je nejdůležitější, hodnotu nabízenou kurzy. Naneštěstí se věci pro začátek často zdají matoucí, zvláště když se setkáte s dlouhým seznamem sázkových kurzů.

Základy sázkových kurzů na esporty

Jaké jsou sázkové kurzy na esporty?

Sázkové kurzy jsou v podstatě souborem čísel nabízených bookmakerem, která představují pravděpodobnost konkrétního výsledku v události. Ve většině případů se kurzy poskytované různými sázkovými kancelářemi liší. Taky, sázkové stránky eSport mají tendenci prezentovat kurzy jinak, což může být matoucí.

Formáty kurzů sázek na esporty

Existují tři hlavní kurzy nabízené online sázkovými kancelářemi eSports. Tyto zahrnují:

  • Zlomkový kurz, také známý jako Britské kurzy jsou populární mezi britskými bookmakery. Jak název napovídá, tyto kurzy jsou obvykle vyjádřeny ve formě zlomků (6/1). Při kurzu 6:1 (6/1) hráč vyhraje 6 USD za každý vsazený 1 USD plus vaši počáteční investici. Jinými slovy, zlomkové sázky představují poměr mezi vsazenou částkou a ziskem ze sázky.
  • Desetinný nebo evropský kurz jsou nabízeny především na evropských, kanadských a australských sázkařských webech. Tyto šance jsou snadno pochopitelné. Výše výhry se obecně vypočítá vynásobením vsazené částky desetinným kurzem.
  • Americký nebo Moneyline kurz se používají především v USA. Kurzy na oblíbený výsledek jsou často doprovázeny znaménkem mínus (-) a označují výši vkladu potřebnou k výhře 100 $. Na druhé straně jsou kurzy smolařů doprovázeny kladným znaménkem (+) a ukazují možnou výši výhry za každých vsazených 100 $.

Oblíbené sázky na esporty

Existuje mnoho typů sázek eSports. Některé sázky jsou obvykle specifické pro hru, zatímco jiné platí různé videohry. Například sázkové trhy CS: GO se mohou lišit od trhů používaných v LoL. Zde jsou některé z běžných typů sázek nabízených sázkovými weby eSport.

Přímé sázky

Absolutní sázky nepochybně patří mezi nejjednodušší typy sázek eSport. Téměř každá sázkařská stránka, která nabízí online sázení eSport, by měla mít tyto možnosti. V ideálním případě přímé sázky vyžadují sázkaře na úplného vítěze v sérii soutěží eSports. Některé běžné přímé sázky nabízené online sázkovými weby zahrnují sázky na vítěze zápasů a turnajů.

Sázky nad/pod

Tento typ sázky vyžaduje, aby sázející na eSports vsadili na to, kolikrát se událost v zápase stane. Může to být například skóre CS: GO nebo počet zabití v LoL. Ve většině případů se sázková stránka vypořádává s číslem a přiděluje kurzy na základě příslušných pravděpodobností.

Handicapové sázení

Bookmakeri, kteří se snaží vyrovnat týmy, často nabízejí tento typ sázek, když existuje jasný favorit. Například, když bookmaker dá týmu handicap +2 body, v podstatě to znamená, že jasný favorit by měl vyhrát o více než dva body. Jinak vyhrají sázky na tým smolařů.

Správné skóre

Správné sázky na skóre jsou snadno pochopitelné, zejména při sázení na fotbal. Tento typ sázky však lze v sázení eSports použít odlišně. Například většina LoL sázkových webů nabízí správnou sázku na skóre, což umožňuje hráči předpovědět, zda tým vyhraje 3-0, 3-1, 0r 3-1 a naopak.

First Kill/First Blood

Tento typ sázky je společný pro hry MOBA, jako je CS: GO. Tento typ sázky umožňuje sázkaři vsadit na tým nebo hráče, který pravděpodobně získá první zabití/krev zápasu. Od hráčů se tak očekává, že provedou náležitou péči v příslušné sekci, aby z této sázky profitovali.

První mapa

Tento typ sázky umožňuje sázkařům sázet na vítěze jednotlivé mapy. Stejně jako u sázek First kill mají uživatelé s odpovídajícími znalostmi o síle týmu nebo hráče často mírnou výhodu, pokud jde o tyto typy sázek.

Rozsah sázek eSports může být obrovský. Hráči by se proto měli vždy snažit porozumět různým typům sázek a hlavně umět najít hodnotné kurzy.

Jak najít hodnotné kurzy na esporty

Každý hráč by měl při hledání nejlepší možné hodnoty vždy provádět liché srovnání. I když při posuzování šancí eSports vstupuje do hry mnoho hledisek, vždy budou existovat jednoduché a efektivní způsoby, jak tuto práci provést.

Někteří sázkaři se spoléhají na sázkové tipy eSport, ale úsudek hráčů hraje neocenitelnou roli. Zde je několik tipů, které se hodí, když hráčům pomohou najít vysoce hodnotné kurzy:

  • Pochopte hru
  • Nakupovat
  • Posuďte pravděpodobnosti
  • Věnujte pozornost online kontrole šancí eSports
  • Udržujte emoce na uzdě
  • Neignorujte těžké oblíbené

Závěr

Kurzy esportů se neliší od kurzů používaných v běžných sportech. Všechny slouží stejnému účelu, osvětlují pravděpodobnost výsledku a také možnou výši výhry. Sázející může najít nejlepší hodnotu ze sázení eSport pouze tak, že se bude spoléhat na své znalosti hry a bude držet krok s aktuálními Tipy na sázení eSport a novinky.

V případě pochybností je vždy vhodné držet se jednoduchých sázek a malých vkladů, abyste minimalizovali rizika.

About the author
Jakub Svoboda
Jakub Svoboda
About

S bystrým porozuměním hraní a hlubokou láskou ke svým českým kořenům Jakub mění krajinu online casinových průvodců tím, že do nich vnáší místní kouzlo a univerzální půvab. Jeho zručná lokalizace přináší srdce České republiky na obrazovku každého hráče.

Send email
More posts by Jakub Svoboda
undefined is not available in your country. Please try:

Nejnovější zprávy

Nejistá budoucnost LCS: Péče o domácí talent vs. spoléhání se na dovoz
2024-05-14

Nejistá budoucnost LCS: Péče o domácí talent vs. spoléhání se na dovoz

Novinky