Novinky

May 23, 2024

Vzpomínka na Chrise „Zunu“ Buechtera: Průkopníka v esportech

Jakub Svoboda
WriterJakub SvobodaWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Klíčové věci

  • Chris „Zuna“ Buechter, průkopník severoamerického hráče League of Legends, zemřel ve věku 33 let.
  • Stránka GoFundMe, kterou založil jeho bratr Kenneth, vybrala téměř 11 000 dolarů na pokrytí nákladů na pohřeb.
  • Komunita esportů, včetně významných osobností, jako je Yiliang „Doublelift“ Peng, projevila obrovskou podporu.

Chris "Zuna" Buechter, jehož jméno je synonymem pro začátky konkurenčního League of Legends v Severní Americe, nás opustil příliš brzy a zemřel 20. května ve věku 33 let. srdečná kampaň GoFundMe zaměřená na financování Zuniných pohřebních výdajů vyvolala vlnu esportové komunity. Kenneth prozradil, že Zunin předčasný odchod byl způsoben „náhlou neočekávanou zdravotní epizodou“

Vzpomínka na Chrise „Zunu“ Buechtera: Průkopníka v esportech

V tuto chvíli úsilí o crowdfunding získalo významnou podporu a nashromáždilo téměř 11 000 $, částečně díky darům od současných i bývalých esportovních sportovců League of Legends, včetně významného příspěvku od Yiliang "Doublelift" Peng. Tato ohromující odezva podtrhuje pevnou povahu esportového bratrstva a nesmazatelnou stopu, kterou Zuna na scéně zanechala.

Zunova cesta ke hvězdě esportu začala jeho kvalifikací na 2013 NA LCS Spring Split jako součást týmu FeaR, který byl následně přejmenován na tým Vulcun. Pod jeho vedením si tým zajistil třetí místo v play off a získal tak místo na prestižním turnaji Worlds 2013. Přestože v roce 2014 zaznamenala jeho kariéra v League of Legends propad, Zuna našel novou sílu v Blizzard's Heroes of the Storm, připojil se ke Cloud9 a později hrál za vážené organizace jako Tempo Storm a Team Naventic až do svého odchodu do důchodu v roce 2018.

Zpráva o Zunově smrti vyvolala na sociálních sítích pocty, které podtrhly jeho radostného ducha a vášeň pro hraní. Xmithie, bývalý spoluhráč, vzpomínal na Zunu jako na „nejradostnějšího člověka“, kterého měl to potěšení znát. Tento sentiment vyjádřili mnozí v komunitě esportů a vykreslili obraz muže, jehož živost a nadšení pro život byly stejně působivé jako jeho herní odkaz.

Příběh Zuny je dojemnou připomínkou lidského prvku za obrazovkami; o snech, zápasech a kamarádství, které definují cestu esportů. Zatímco komunita truchlí, oslavuje také život hráče, který se odvážil snít, soutěžit a inspirovat. Chris „Zuna“ Buechter sice opustil pódium, ale jeho odkaz bude navždy součástí historie esportu.

(První zpráva: Kenneth Buechter, květen 2023)

About the author
Jakub Svoboda
Jakub Svoboda
About

S bystrým porozuměním hraní a hlubokou láskou ke svým českým kořenům Jakub mění krajinu online casinových průvodců tím, že do nich vnáší místní kouzlo a univerzální půvab. Jeho zručná lokalizace přináší srdce České republiky na obrazovku každého hráče.

Send email
More posts by Jakub Svoboda
undefined is not available in your country. Please try:

Nejnovější zprávy

Druhá polovina sezóny ALGS 2024: Hluboký ponor do fenoménu esportů
2024-06-02

Druhá polovina sezóny ALGS 2024: Hluboký ponor do fenoménu esportů

Novinky