Vše o sázení na Cloud9 Esports

Cloud9 je jednou z nejpopulárnějších, největších a nejúspěšnějších esports organizací na světě. Od roku 2013 organizace se sídlem v Santa Monice v Kalifornii v USA rozvíjí vlny v různých disciplínách po celém světě esportu. Bylo na vítězné cestě jak v soutěži, tak na obchodní frontě a stalo se druhým nejhodnotnějším oblečením pro esporty roku 2020.

Zrození současného špičkového esport týmu začalo v roce 2013. Když Quantic Gaming přerušilo spojení se všemi svými pěti hráči League of Legends (LoL), společně vytvořili tým s názvem NomNom. Krátce poté jej přejmenovali na Cloud9. Quantic Gaming tým brzy poté znovu získal. V dalším rychlém obratu Jack Etienne a Pauline Etienne vykoupili smlouvy těchto hráčů za přibližně 20 000 $. To znamenalo zrod profesní organizace. Jack a Pauline jsou proto považováni za zakladatele Cloud9.

Vše o sázení na Cloud9 Esports
Jakub Svoboda
WriterJakub SvobodaWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Cloud9 divize a hráči

Za devět let existence organizace zastávala řadu divizí napříč odvětvím esportu. Obvykle se do některých titulů dostávají a vystupují podle potřeby. Jejich přítomnost byla cítit v Overwatch a League of Legends, kde mají franšízové týmy. Ostatní nefranšízové týmy fungovaly pod značka Cloud9 zahrnují Call of Duty, Battle Royale, Apex Legends, Fortnite, Halo, Dota 2, Hearthstone, Counter-Strike, Valorant, Smite, World of Warcraft a Teamfight Tactics.

Profesionálně řízená organizace má spoustu hráčů, kteří neustále přicházejí a odcházejí. Mají akademii, která neustále chrlí nové talenty. Mezi nejoblíbenější jména na jejich profesionálním seznamu patří Skadoodle (Tyler Latham), N0thing (Jordan Gilbert), Stewie2k (Jakey Yip), EternaLEnVy (Jacky Mao), autimatik (Timothy Ta) a b0ne7 (Pittner Armand). Jedná se o nejlepší hráče a klíčové příjmy v seznamu, který zahrnuje více než 100 hráčů a nejoblíbenější týmy esportů. Společnost platí hráčům přes 1 600 000 $ ročně.

Růst a expanze

Okamžitý úspěch první divize LoL povzbudil Cloud9 k expanzi do dalších divizí. V roce 2014 se připojili ke Smite esports. V roce 2014 vytvořili devět nových divizí. Vnitřní problémy vedly k rozpuštění divizí v roce 2014, ale v roce 2015 byla obnovena. Vainglory, přední esport organizace s dotykovou obrazovkou, byla založena v roce 2015. Organizace byla začleněna v září 2016 a stala se aktuální Cloud9 Esports, Inc.

Díky tomuto růstu se Cloud9 stal slavným esportovým týmem s více než milionem fanoušků, kteří strávili kumulativních 15 milionů hodin sledováním hráčů tohoto outfitu. Čistým efektem byl příliv sponzorů. V roce 2017 společnost těžila z finančních prostředků ve výši 28 milionů dolarů od společností jako Alex Ohanian, Hunter Pence a Craft Ventures.

The Raketová liga divize byla vytvořena v roce 2017. Riot Games oznámilo zajištění slotu LoL Championship Series od Cloud9 za přibližně 10 milionů $ ve stejném roce. Významné partnerství s Red Bullem v roce 2018 přineslo hráčům Cloud9 kromě jiných dohod také dresy Red Bull. Získali také 50 milionů dolarů v dalším kole financování. Založili ústředí a výcvikovou základnu o rozloze 30 000 čtverečních stop v Los Angeles, díky čemuž obdrželi hodnocení MVP esportové společnosti od Forbes. Hodnota společnosti činila v roce 2020 350 milionů $.

Nejsilnější hry Cloud9

League of Legends

To není překvapivé, vzhledem k tomu, že zrod celé organizace je zaměřen na tuto hru. Právě úspěch této divize podpořil expanzi a růst do tohoto bodu. Po vytvoření divize v roce 2013 začal tým složený z Balls, Hai, LemonNation, Meteos a Sneaky řádit. Vyhráli 13 her v řadě, aby v roce 2013 vytvořili rekord NA LCS Summer Split a učinili prohlášení. Měli také bezprecedentní 750denní provoz se stejnou sestavou.

Divize měla v roce 2018 semifinálovou jízdu Mistrovství světa v LoL a podobný běh v roce 2019 LCS Spring Split. Jejich forma v roce 2021 mírně klesla, ale jejich časy slávy zůstávají obrovské.

Raketová liga

Jedním z nejpozoruhodnějších vítězství Cloud9 bylo mistrovství světa série 6. sezóny Rocket League Championship. Byl to vrchol hvězdného roku, kdy vyhráli tři globální šampionáty.

Overwatch

V roce 2018 opět vyhráli Overwatch League Velké finále. Vyniká v moři slávy, kde mají nejvyšší ocenění v One Nation of Gamers Overwatch Invitational, Alienware Monthly Melee a Overkill. Cloud9 EU postoupil do semifinále Contenders Europe, zatímco Cloud9 KongDoo skončil třetí v sezóně 4 Overwatch APEX.

Proč je Cloud9 populární?

Tým je mezi fanoušky i sázkaři velmi oblíbený a existují pro to dobré důvody.

  • Rozšířený provoz: Zatímco se Cloud9 zrodil a pěstoval v USA, široce se rozšířil, většinou do Evropy a Asie. Většina fanoušků má přístup k týmu Cloud9, se kterým se mohou identifikovat. Mnoho hráčů znamená, že existuje mnoho soutěží, kterých se účastní divize Cloud9. To znamená, že sázkové kanceláře mají mnoho trhů, kam mohou zahrnout trhy Cloud9.
  • Vynikající management: Majetek organizace neustále rostl jak v konkurenci, tak v příjmech. Schopnost přilákat finanční prostředky jí pomáhá budovat nejlepší infrastrukturu a přitahovat nejlepší hráče. Nejlepší hráči se jednoznačně promítají do úspěchu v soutěži a následně přitahují sázkové nadšence.
  • Četné divize: Cloud9 nezůstal jen u League of Legends. Stali se špičkovým esportovým týmem vytvořením devíti divizí během pouhého druhého roku provozu. Vylepšovali a vylepšovali všechna tato rozdělení a také vytvářeli nová slova. Založení akademie znamená, že do těchto divizí je stálý přísun nových talentů. Toto zapojení znamená, že vždy existuje nějaká esportová akce, kde si fanoušci mohou užít týmy Cloud9 v akci.

Ocenění a výsledky Cloud9

Cloud9 jako organizace získala několik ocenění. Forbes jej dvakrát umístil na prvním a druhém MVP Esportu. V roce 2018 se umístil na prvním místě a v roce 2020 se propadl na druhé místo. Získal také společné ocenění Finalista za nejlepší cloudové obchodní prostředí v soutěži TradingTech Insight 2020 USA Awards. Byli uznáváni jako nejlepší 1% pracoviště a mnohem více, což z nich dělá jedno z nejlepší týmy esportů.

V soutěži si různé divize vedly také pozoruhodně dobře. Rok 2018 byl pro ně skvělý, protože Overwatch, Rocket League a Counter-Strike: Global Offensive vyhrály finále Overwatch League, Championship Series Season 6 a Boston ELEAGUE Major.

Hearthstone

Kolento bylo pro divizi Hearthstone masivní. Po jeho vytvoření v Jube 2014 získal ViaGame House Cup #1 v říjnu téhož roku. V září byl korunován vítězem DreamHack Hearthstone Championship. V roce 2015 byl šampionem CN vs EU Sn 2. V roce 2019 vyhrál StarLadder Hearthstone Ultimate Series Winter.

Super Smash Bros

Cloud9's Mango porazilo Mew2King ve velkém finále a vyhrálo divizi v říjnu 2014. Po dlouhém období nedostatečné výkonnosti vyhrálo Mango v květnu 2019 cenu Get on My Level.

Overwatch

Kromě výše zmíněné mezinárodní slávy tým vytvořený v březnu 2016 vyhrál několik turnajů na pozvání ve své formativní fázi. Po Overkill a Melee porazili Team Liquid a ujali se turnaje Agents Rising, jejich prvního hlavní turnaj vyhrát.

Po mnoha úspěších ve svých letech týmy Cloud9 nedokázaly po roce 2018 dosáhnout velké slávy, přestože zbývaly síly, se kterými je třeba počítat v každé soutěži, které se zúčastní. Zažili několik téměř neúspěchů, kdy skončili druzí nebo třetí. Cloud EU byli semifinalisté v Contenders Europe Season One, kde byli poraženi Misfits Europe. London Spitfire byli semifinalisté třikrát v soutěžích, kterých se účastnil v roce 2018.

Nejlepší a nejoblíbenější hráči Cloud9

Nejlepší a většina hráčů v této sekci se může lišit od toho, co se objevuje v jiných sekcích. Důvodem jsou různé použité metriky. Například je obtížné měřit popularitu hráče LoL oproti hráči Dota 2. Měřítkem nemohou být ani výdělky, vzhledem k rozdílu v turnajových cenách a hráčských smlouvách.

  • Mango (Joseph Marquez): Mango má největší slávu pro Cloud9, hraje v soutěžích na blízko a přináší tři tituly. V divizi je už téměř sedm let a vždy rozzáří fanoušky a sázkaře, kdykoli se pustí do akce. Zúčastnil se 11 summitů a měl svůj dosud nejlepší, když se v červenci 2021 dostal na první místo.
  • Robert "Blaber (Robert Huang): Pro-player League of Legends Blaber je rozhodně legendou mezi fanoušky Cloud9. Do akademie C9 se připojil v roce 2017. Tehdy nebyl startérem, ale díky působivým akademiím se dostal na hlavní místo na soupisce pro Split v létě 2018. V roce 2020 dostal stálou práci a od té doby na něj udělal velký dojem, vyhrál pozice MVP a byl jmenován v All-Pro A-Team.

Mezi další oblíbené fanoušky v bratrství Cloud9 patří Jazzyk1ns (JasmieManankil – VALORANT), Hai, Balls, SneakyMeteos a LemonNation.

Kde a jak sázet na Cloud9

Obrovský počet divizí a hráčů na Cloud9 znamená, že na ně lze vsadit spoustu soutěží. Mezi nejlepší sázkové stránky esportů, kde můžete najít hry Cloud9, na které můžete vsadit, patří bet365, Betway, 1XBet, Vulkanbet a Pinnacle. Jedná se o renomované stránky se skvělými webovými stránkami a krásnými kurzy.

Jako každý jiný druh sázení, i sázení na esporty nějaké vyžaduje základní znalost her.

Pro začátečníky bez těchto znalostí je však nejlepší sázkou na absolutního vítěze zápasu nebo série. Aby vás statistiky vedly, je vhodné sledovat Cloud9 a jeho hráče na sociálních sítích. Také držte krok se zpravodajskými weby esportu.

Ostatní sázky se liší v závislosti na typu esportu. Například sázka na League of Legends, hru MOBA, se bude lišit od sázky na závodní hru Rocket League. Vyberte si jednu nebo několik her a seznamte se s nimi.

Chcete-li uzavírat sázky, musíte najít a zaregistrovat se na sázkových stránkách esportu. Výše zmíněné stránky jsou skvělé. Z nabídky vyberte esporty. Vyberte nebo vyhledejte tým/hráče Cloud9, na kterého chcete vsadit, a zkontrolujte kurzy. Pokud vás uspokojí, klikněte na vsadit a potvrďte. Poté počkejte na výsledek sázky. Během čekání na výsledky sázek můžete sledovat aktivitu týmu.

Sázení na esporty vyžaduje stejná sebekontrola a strategická opatření jako jiné sportovní sázení. Riskujte, že si můžete dovolit prohrát, mějte pevný rozpočet na sázení a vždy si dávejte pozor na známky závislosti.

About the author
Jakub Svoboda
Jakub Svoboda
About

S bystrým porozuměním hraní a hlubokou láskou ke svým českým kořenům Jakub mění krajinu online casinových průvodců tím, že do nich vnáší místní kouzlo a univerzální půvab. Jeho zručná lokalizace přináší srdce České republiky na obrazovku každého hráče.

Send email
More posts by Jakub Svoboda