Vše, co byste měli vědět o: Esports Game Genres

Sázkaři mohou vsadit na několik žánrů eSports a každý žánr má svou sadu jedinečných vlastností. V tomto článku budeme diskutovat o tom, jaké jsou různé žánry esportů a jak se od sebe liší. Sázející musí získat toto porozumění, aby věděli, kam umístit své peníze. Samozřejmě chcete vsadit na eSports hry, u kterých rozumíte jejich fungování. Níže je uveden seznam nejoblíbenějších herních žánrů v eSports.

Jakub Svoboda
WriterJakub SvobodaWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Střílečky z pohledu první osoby (FPS).

FPS hry jsou jedním z nejpopulárnějších žánrů eSports a sestávají z eSport her, které využívají perspektivu první osoby a poskytují hráčům pohlcující zážitek. Blizzard Entertainment's Overwatch je jednou z takových her, která ve své hře využívá pohled z pohledu první osoby a poskytuje divákům soutěživé hry a zábavu. Overwatch je jednou z nejhranějších her a jednou z nejlépe streamovaných her na Twitchi od roku 2022. Mezi další FPS eSports tituly patří Counter Strike: globální útočné (CS:GO), Call of Duty: Warzone, Bojiště, a Rainbow Six Siege, mezi ostatními.

FPS hry jsou mezi sázkaři oblíbené, protože nabízejí vynikající zapojení a udržení hráčů. Pouhý počet hráčů přítomných ve hrách FPS také zvyšuje nabídku sázení na esporty. Rostoucí popularita FPS her z nich dělá nejlépe hodnocenou kategorii na mnoha sázkových stránkách na esporty. Jen těžko budete hledat sázkovou stránku eSports bez FPS her. Navíc, protože FPS hry se hrají na stadionech na velkých akcích a jsou vysílány živě, přitahují velké publikum.

Strategické hry

Strategické hry jsou esportovní hry, které zahrnují strategii a taktiku. Aby hráč vyhrál, potřebuje kombinovat strategii se správným prováděním taktiky. Jednou z nejznámějších strategických her je Civilizace, ale dnes to není esportová hra. Hráč potřebuje rozvíjet svou civilizaci a budovat infrastrukturu, kterou lze používat po celé kolo nebo po určitou dobu.

Popularita strategických her v průběhu času rostla, protože vyžaduje kritické myšlení a aktivní mysl, aby myslely dopředu a identifikovaly zásadní pohyby v každém tahu pro větší výhodu nad soupeřem. Díky těmto dvěma faktorům je sledování strategických her příjemné a skvělé pro sázení.

Esport strategické hry

Kromě Civilizace zahrnují další esportovní tituly založené na strategii Starcraft, Válečné řemeslo, Hearthstone (je to karetní hra) a Věk říší. Například ve Starcraftu může být mapa obrovská a hráči musí vymyslet strategii, než pošlou svou armádu přes mapu, aby zablokovali nepřátelské jednotky.

Lze použít mnoho jedinečných strategií, jako je útočení, budování základny atd. Hráči nebo týmy zde musí využít své schopnosti multitaskingu, protože strategické hry vyžadují hodně pozornosti. Musí si pamatovat údaje o svých zdrojích, jednotkách, kde se nacházejí jejich nepřátelé a musí plánovat vpřed, zatímco musí zároveň ovládat svou civilizaci nebo jednotky.

Battle Royale

Battle Royale hry jsou jedinečným žánrem pokrývajícím rychlé, akční hry, kde hráči musí bojovat až do smrti. To je v podstatě to, co jsou hry Battle Royale; jsou krátké a hráči musí během časového rámce zabít co nejvíce svých protivníků. Obvykle se prostor na mapě časem zkracuje, zatímco hráč nebo tým (max 4 hráči) musí přežít a zabíjet své protivníky během cesty. Počet lidí, kteří tyto hry hrají, rapidně vzrostl, díky čemuž se Battle Royale stal oblíbeným žánrem esportů.

Popularita her Battle Royale pramení ze skutečnosti, že poskytují snadný vstupní bod videohry. Mají také vysokou angažovanost hráčů, protože cílem je zabít ostatní pomocí každé dostupné příležitosti a s relativně nízkým rizikem, že budou zabiti jinými hráči nebo NPC. Díky jejich vzrušující hře mají lidé tendenci sledovat tyto hry pro zábavu.

Battle Royale hry zahrnují PlayerUnknown's Battlegrounds, Fortnite, Apex Legends, Warzonea Paladins. Mějte na paměti, že některé hry Battle Royale mohou ke hraní vyžadovat špičkový počítač, zatímco jiné ne. Pokud tedy máte nízký rozpočet, možná budete chtít při výběru hry obchodovat opatrně.

MOBA

MOBA v plné verzi online bitevní arény pro více hráčů (MOBA). Jedná se o režim strategické hry pro více hráčů. Jeden hráč převezme roli postavy a ostatní hráči převezmou role nepřátel. Hráči MOBA se nazývají „hrdinové“, „šampioni“ nebo „agenti“ (tj. postava, která ovládá hru MOBA), kteří mají své specifické dovednosti a schopnosti. Snaží se zničit nepřátelskou základnu tím, že získají dostatek zdrojů a zkušeností a porazí své protivníky, aby vyhráli hru. Každý tým má 5 hráčů, kteří mají obvykle své vlastní role: mid-laner, jungler, bot laneres (adc a support) a top-laner. Všichni musí spolupracovat, komunikovat a vědět, kdy se pustit do boje. Cílem je zničit hlavní cíl, "Nexus", ale týmy musí po cestě zničit věže, aby se dostaly do závěrečné fáze.

Popularita her MOBA se postupem času zvýšila, protože poskytují snadný vstupní bod do strategických her v reálném čase. Díky jednoduchým pravidlům a rychlé hratelnosti mají také vysoké zapojení hráčů. Existuje mnoho online her MOBA eSports, ale mezi nejoblíbenější patří Dota 2, Heroes of the Storm, a League of Legends.

Dota 2 je největší digitální turnaj na světě, který zahrnuje lidské hráče, s více než 100 miliony registrovaných hráčů po celém světě. Finále tohoto turnaje přináší prize pool v hodnotě desítek milionů dolarů a byl nazván jako The International.

Heroes of the Storm je také velmi populární mezi hráči po celém světě. Je to počítačová hra vyvinutá společností Blizzard Entertainment a vydaná v roce 2015 po obrovském úspěchu při jejím beta testování. Obsahuje postavy z různých franšíz Blizzard, jako je Warcraft, Overwatch, Diablo a StarCraft: Brood War.

League of Legends je MOBA hra, která se stala extrémně populární v eSportech. Vznikla v roce 2009 a od té doby se stala jednou z nejhranějších her. Od roku 2022 hraje LoL každý měsíc nejméně 100 milionů lidí.

Bojové esportovní hry

Žánr bojových eSportů je pravděpodobně nejstarším žánrem eSportů na trhu. Již v 90. letech minulého století se bojové eSporty hrály s hráči, kteří si to proháněli na PC, Xboxu nebo konzoli Playstation. Dva příklady populárních bojových her zahrnují Capcom's Seriál Street Fighter, Série Mortal Combat a série Fatal Fury od SNK. Hry jsou podobné tradičním sportům; mnoho sázkařů může tyto hry spojit s jinými sporty. Mezi další hry tohoto žánru patří Tekken, Soul Calibre a King of Fighters.

Existují čtyři typy bojových her eSports. Zahrnují 2-D stíhačky, 3-D stíhačky, 5-D stíhačky a platformové rváče. 2-D bojové hry jsou tak přímočaré; jsou to 2D skřítci, kteří se po obrazovce posouvají nahoru. Každá 2-D bojová hra má své jedinečné pohyby, ale hráči mohou použít stejné techniky k poražení svého soupeře.

3D bojové hry vypadají při hraní téměř jako tradiční fotbal; neexistují žádné překážky ani omezení ohledně toho, jak daleko může sportovec přeskočit hřiště nebo jakou váhu může zvednout. Tradičním sportům mají nejblíže 5-D stíhačky. Hrají se na 2D hracím poli, ale virtuální sportovci dostanou kompletní 3D tělo. Bojující hráč může pohybovat svou postavou nahoru, dolů, dopředu a dozadu z místa, kde má být.

Závodní a sportovní simulátory

V žánru závodních a sportovních simulátorů musí být hráči co nejlépe v různých vozidlech nebo sportovních týmech. Hráči mezi sebou soutěží v obtížném prostředí. Mezi oblíbené závodní a sportovní hry patří FIFA, NBA2K, Project Gotham Racing, Gran Turismo, Forza Motorsport a série Tiger Woods PGA Tour. Boje v těchto hrách nejsou mezi řidiči tak soutěživé jako v bojových hrách, ale styl soutěže v některých ohledech připomíná tradiční sporty.

Simulátory mají realistickou grafiku, která se velmi podobá skutečným závodům a stadionům. Hráči si mohou vybrat z nabídky závodních vozů, které budou řídit nebo soutěžit v různých sportovních akcích na virtuálním fotbalovém hřišti.

Existují dva typy simulačních eSport her: SimSport a TrackMania. SimSport zahrnuje profesionální závodní série, jako je FIA World Touring Car Series. SimSport také nabízí řadu sportů ze skutečného světa, jako je F1, Nascar, MotoGP a další.

V závodech TrackMania si hráči mohou vybrat z řady vozidel a jezdit na různých tratích ve virtuálním světě. Hráči se mohou střídat v řízení a snažit se překonat čas soupeře na jedné trati nebo soutěžit ve více závodech současně na různých tratích, které zahrnují překážky, jako jsou skoky a tunely.

Na jaký typ esportovní hry je nejlepší vsadit?

Existuje mnoho eSports her, na které lze vsadit. A i když nejlepší esportovní hra, na kterou lze vsadit, může záviset na sázejícím, existují eSports hry, které mnoho sázkařů miluje. Při výběru nejlepších eSport her pro sázení by sázející měli vzít v úvahu takové faktory, jako je celková popularita hry, minimální a maximální vklad, úroveň dovedností potřebná k výhře a její struktura.

To znamená, že některé z nejlepších eSport her, na které lze vsadit, zahrnují:

Overwatch

Tato hra byla popsána jako "mix mezi Pongem a "Call of Duty." Cílem je zničit soupeřovu základnu a zároveň bránit svou vlastní." S jednoduchými pravidly, snadnou hratelností a rychlou akcí, Overwatch se rychle stává jednou z nejpopulárnějších eSport her.

Dota 2

Jedná se o online bitevní arénu (neboli MOBA), kterou hrají dva týmy s pěti hráči na každé straně (na rozdíl od tří v League of Legends). Sázející si mohou vybrat, zda budou sázet na nejlepší týmy Dota 2 nebo na nejlepší hráče Dota 2, mimo jiné sázkové trhy.

Counter Strike: globální útočné

Toto je střílečka z pohledu první osoby hraná v týmech teroristů a protiteroristů. Tato hra je skvělá pro sázení díky své rozsáhlé komunitě, snadno srozumitelné povaze a rozmanitosti dostupných možností sázení.

About the author
Jakub Svoboda
Jakub Svoboda
About

S bystrým porozuměním hraní a hlubokou láskou ke svým českým kořenům Jakub mění krajinu online casinových průvodců tím, že do nich vnáší místní kouzlo a univerzální půvab. Jeho zručná lokalizace přináší srdce České republiky na obrazovku každého hráče.

Send email
More posts by Jakub Svoboda