Intel Extreme Masters

Intel Extreme Masters je jedna z největších sérií esportových turnajů na světě. Je to globální fenomén, který je sponzorován společností Intel a koná se v mnoha různých zemích po celém světě. Vlastní ho Electronic Sports League (ESL), německý organizátor esportů, který je známý tím, že má pod sebou několik herních turnajů.

Nápad na to vznikl v roce 2006 poté, co si ESL uvědomila potenciál celosvětové esportovní události. Získala finanční prostředky od společnosti Intel a byla pojmenována Intel Extreme Masters. Soutěž má v průběhu roku malé akce, které vedou k akci „Grand Final“, která se koná na CeBIT v německém Hannoveru.

Vše, co potřebujete vědět o Intel Extreme Masters

Vše, co potřebujete vědět o Intel Extreme Masters

Na začátku měl turnaje pouze pro Counterstrike 1.6, ale nyní pořádá turnaje celkem v 11 hrách, z nichž dvě jsou Counter-Strike: Global Offensive a StarCraft II.

Turnaje Intel Extreme Masters se konaly ve městech jako Katovice, Toronto, Guangzhou, New York City a Dubaj. Poslední turnaj Intel Extreme Masters pro Counterstrike: Global Offensive měl hlavní cenu 100 000 $.

Vše, co potřebujete vědět o Intel Extreme Masters
Vše o CS: GO

Vše o CS: GO

Counter Strike: globální útočné, neboli CS:GO, je jedním z nejsledovanějších a nejhranějších esport turnajů Intel Extreme Masters. V roce 2020 měla více než 1 milion zhlédnutí. CS:GO je bezplatná střílečka z pohledu první osoby (FPS), která byla vydána v roce 2012.

Původní hra Counter-Strike byla modifikací oblíbené hry Half-life od Valve. Dnes jsou v sérii CS čtyři hry.

Hra, kterou vyvinuly společnosti Valve a Hidden Path Entertainment, zahrnuje dva týmy, teroristy a boj proti terorismu, které proti sobě bojují v různých herních režimech. Hra je stále velmi populární v herní komunitě a dostává pravidelné aktualizace od Valve.

V roce 2018 představilo Valve režim battle royale s názvem „Danger Zone“. Je jich 9 další herní režimy, přičemž nejoblíbenější je "Bomb Defusal." Hra získala několik ocenění v odvětví esportů, včetně Game Awards za roky 2017, 2019 a 2020.

Hra je čtvrtou hrou v sérii CS a je k dispozici na WIndows, macOS, Xbox 360 a PS3. Od svého vydání Valve představilo spoustu nových funkcí, včetně nových map, zbraní, herních režimů a vzhledů. Skiny pomohly vytvořit „virtuální ekonomiku“ ve hře, která nakonec vyústila v sázení na esporty a hazardní hry.

CS:GO Esports sázení a turnaje

Turnaje CS:GO, které mají největší prize pool, se nazývají Hlavní mistrovství. Začínali s prize poolem 250 000 USD a vyšplhali se až na 1 000 000 USD. Intel Extreme Masters pořádal jeden z Counter Strike Majors od roku 2008 do roku 2012, ale bylo to pro CS 1.6.

Před vydáním CS:GO byla budoucnost série v odvětví esportů nejistá kvůli mnoha hráčům po celém světě, kteří nechtěli hrát CS 1.6 v konkurenčním prostředí. Když bylo CS:GO v roce 2012 spuštěno, oživilo ducha esportů v komunitě CS.

Zatímco původní verze hry měla stále své nedostatky, Valve neustále vydávalo záplaty, aby ji vylepšilo. První CS:GO Major Championship bylo financováno společností Valve a konalo se ve Švédsku v DreamHack Zima 2013.

Hra má však pořádnou porci kontroverzí. Bylo zjištěno, že mnoho hráčů podvádí, ale jakmile jsou odhaleni, jsou zakázáni „Valve Anti-Cheat (VAC)“. Hráči, u kterých se zjistí, že na turnajích podvádějí, jsou trvale zakázáni a někdy i odstraněni ze svých týmů.

Když byly představeny skiny zbraní, online sázkové stránky na esport byly vytvořeny za účelem sázení skinů. To se brzy změnilo na hazardní hry pro nezletilé, kvůli čemuž Valve a hazardní weby obdržely dvě žaloby.

Vše o CS: GO
Sázkové kurzy Intel Extreme Masters

Sázkové kurzy Intel Extreme Masters

Existují tři typy sázkových kurzů:

  • zlomkové šance
  • Desetinný kurz
  • Šance na peněžní linii

Intel Extreme Masters nabízí řadu možností pro ty, kteří chtějí vsadit na svého favorita nebo smolného hráče. Nejčastější typ sázkových kurzů že Intel Extreme Masters má, jsou desetinné kurzy a peněžní kurzy. Rozdíl mezi nimi je v tom, že první se používá v Evropě a druhý v Americe.

Na turnaji IEM Dallas se ukázalo, že "Looking for Org" je smolař s kurzem 301,00. Týmy Vitality a Astralis měly oba kurz 18,00, což z nich činilo nejbezpečnější sázku turnaje.

V probíhající Intel Extreme Masters Season XVII má Astralis kurz 3,82 a Natus Vincere má kurz 1,26.

Šance na úspěch jsou vysoké, když víte, na jaké kurzy vsadit. Sázení na nejpravděpodobnější výsledek a váš oblíbený tým se může zdát jako nejlepší možnost, ale rozumnější je sázet na hodnotu.

Existují různé online sázkové stránky na esport, kde můžete hledat nejlepší kurzy. Mezi hodnotami na těchto stránkách není velký rozdíl, ale malé rozdíly se mohou nashromáždit a poskytnout tak významné výnosy.

Sázkové kurzy Intel Extreme Masters
Proč je Intel Extreme Masters oblíbeným turnajem, na který se dá sázet?

Proč je Intel Extreme Masters oblíbeným turnajem, na který se dá sázet?

Každý rok si miliony herních a videoherních nadšenců z celého světa naladí sledování lig Intel Extreme Masters. Je to vysoce soutěžní turnaj která přitahuje celosvětové publikum.

Jaký je důvod jeho popularity? Pořádá turnaje o některé z největších her na světě. Counter-Strike: Global Offensive a Starcraft II jsou oblíbené hry, na které lze sázet.

Dalším důvodem, který přitahuje hráče i hráče, je velký cenový fond. Intel Extreme Masers Katowice 2022 nebyl major, ale měl prize pool 1 milion dolarů. Nejlepším vítězům bylo věnováno 400 000 dolarů.

Pořádalo Major Championships pro Counter-Strike a další Counter-Strike: Global Offensive Major Championship se bude konat v Rio de Janeiru v Brazílii v roce 2022, vůbec první IEM Major, který se bude konat v roce 2022 Brazílie.

Intel opakovaně prohlásil, že jejich cílem je přinést herní technologie do všech částí světa. Brazil Major bude 10. majorem Intel Extreme Master. Je to jedna z nejstarších esports společností a najdete ji na každém seznamu esportových turnajů.

Jeho globální přitažlivost je jedním z hlavních důvodů, proč je dnes tak populární.

Proč je Intel Extreme Masters oblíbeným turnajem, na který se dá sázet?
Nejlepší týmy Intel Extreme Master

Nejlepší týmy Intel Extreme Master

Astralis a Natus Vincere jsou pravidelnými hráči turnaje. V turnaji v roce 2020, který se konal v Katovicích, získal Natus Vincere první cenu 250 000 $, zatímco Astralis získala 3. cenu 40 000 $.

Tým WE (World Elite) je dalším pravidelným hráčem, který od roku 2011 vyhrál celkem 3 turnaje. Tým je esportová organizace se sídlem v Číně.

V turnaji Intel Extreme Masters 2017, který se konal v Austrálii, SK Gaming převzal trofej po čtyřech dnech CS:GO. Tým bojoval proti Klan FaZe a vyhráli 3 ze 4 zápasů.

Flash Wolves nebo FW, tchajwanský esportový tým, který byl vytvořen v dubnu 2013. Jeho původní název byl „yoe IRONMEN“ a na Flash Wolves se změnil až v srpnu 2013. Jsou považováni za jeden z nejlepších týmů v League of Legends. a vyhrál mistrovství světa Intel Extreme Masters Season XI.

Gambit Esports je další esports organizací, která je známá jako jeden z nejlepších týmů v League of Legends. Je to ruský tým, který sídlí ve Spojeném království. V letech 2013 až 2014 vyhráli několik titulů v Intel Extreme Masters. Neoznámili žádné plány účastnit se budoucích turnajů Intel Extreme Masters.

Nejlepší týmy Intel Extreme Master
Největší okamžiky Intel Extreme Masters

Největší okamžiky Intel Extreme Masters

Bylo by medvědí službou pro esportovní průmysl nezmínit úplně první turnaj Intel Extreme Masters, kdy týmy z 24 různých zemí hrály Counter-Strike a World of Warcraft III. Výherní fond byl 160 000 EUR.

Polský Team Pentagram a H2K Gaming bojovaly o konečnou cenu a první jmenovaný si odnesl €40,000. Byla to nelítostná soutěž, které se zúčastnily také Fnatic a SK Gaming, dva týmy, které se utkají i v budoucích turnajích.

S každou sezónou se Intel Extreme Masters rozšiřoval nejen co se týče her, ale také zemí a měst. Starcraft 2 byl představen v sezóně V a měl také turnaje s pozvánkou do League of Legends, které fanoušky nadchly pro příští sezónu.

Po turnaji pozvánek, League of Legends byl nakonec představen v sezóně VI. V sezóně XI, poprvé v historii turnaje, se závěrečná akce konala v Katovicích během dvou víkendů.

Největší okamžiky Intel Extreme Masters
Kde sázet a nejlepší strategie sázení na IEM

Kde sázet a nejlepší strategie sázení na IEM

Existuje mnoho různých sázkových stránek esport, kde můžete sázet na turnaje Intel Extreme Masters. Zde je několik webů, které můžete použít:

  • Cyber.bet
  • Betaway Sports
  • 1xSázka
  • 20 sázka

Sázení na esporty je velmi jednoduchý proces. Vyberete si stránku, kterou chcete použít, podíváte se na kurzy a vsadíte na tým, na jehož straně stojíte, vložíte peníze a pak čekáte, kdo vyhraje.

Nejlepší strategií je analyzovat šance. Pamatujte, že čím vyšší je kurz, tím menší je šance, že tým vyhraje. Tým s vyššími kurzy by dával větší výnosy, ale měl by nízkou šanci na výhru.

Další věc, kterou je třeba sledovat, je historie týmu. Jak si vedli v minulých zápasech? Toto je několik faktorů, které byste měli zahrnout do své sázkové strategie, abyste zvýšili své šance na výhru.

Kde sázet a nejlepší strategie sázení na IEM